שאלה על סיכויי קופה/סיכויי אאוטים

+ הגב לנושא
מציג הודעות 1-6 מתוך 6
  1. זוג

מוניטין
    10 (0)
    הודה
    0
    קיבל תודה פעם אחת בהודעה אחת

שאלה על סיכויי קופה/סיכויי אאוטים

קראתי במספר מקומות על חישוביי סיכויי קופה מול הסיכויים לתפוס אאוטים..
    ואיך לקבל את ההחלטה הנכונה..

אבל לא ראיתי בשום מקום שבשיקולים מתחשבים גם בכמות הכסף הכולל שיש לך..

הרי השיקולים האלה הם נכונים כאשר מסתכלים על זה באופן סטטיסטי ולאורך הרבה ידיים.
    ואם אני שורט סטאק ולא בטוח שיש לי עוד הרבה ידיים לשחק?..

האם אתם תמיד מתחשבים בשיקולים של סיכויי קופה? או רק שיש לכם ציפים בשווי מספר מסויים של בליינדים?...

אשמח אם תרשמו כל הערה /תובנה שיש לכם בנודע לסיכויי קופה..

2. הסמל האישי של timown
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    20 (11)
    הודה
    7
    קיבל תודה 664 פעמים ב403 הודעות
    תן סיטואציה לדוגמא כי זה הרבה יותר מורכב..

3. מושעה

מוניטין
    10 (0)
    רשומות בלוג
    5
    הודה
    62
    קיבל תודה 118 פעמים ב59 הודעות
    סיכוי קופה מתייחסים בין היתר גם למצבים שאתה צריך להשוות הימור (סיכוי לגבי רחוב אחד. כלומר לראות טרן או לראות ריבר) וגם למצבים שאתה תראה טרן וריבר (בייחוד לגבי ALL IN).

לגבי התהייה שלך לגבי "כמות הכסף". בשביל יחס קופה אתה צריך בין היתר להתחשב בסטאק שלך ושל היריב (אם ליריב יש פחות ממך, אז הסטאק שלו הוא האפקטיב סטאק).
    וכן השיקולים האלה נכונים רק לטווח ארוך. אפשר לקנות הרבה DRAWS עם יחס קופה לא נכון או לקפל דווקא כשיש לך יחס קופה טוב. במקרים אלה, הרבה יותר חשוב ניתוח היד מאשר התוצאה.

ההערות שאני חושב שכדאי לך לדעת בע"פ הם לגבי המקרים הכי נפוצים:
    למשל אם יש לך דרו חזק כמו FD +OESD ( פלאש דרו + סטרייט דרו open ended straight draw)
    במקרה כזה יש לך 15 OUTS (שים לב ש-15 ולא 17. כי יש התלכדות בין היציאות לסטרייט לבין הצבע).
    15 OUTS נותנים לך בדר"כ קצת מעל 50% (בפלופ. בטרן יש לך רק 1/3). זה למשל מקרה קלאסי שבו כמעט תמיד יהיה לך יחס קופה. כלומר הסיכויים שלך הם 1:1 והכסף בקופה יתן לך תוחלת חיובית.
    כדי להשוות ALL IN עם משיכה לצבע (יש לך בערך 1/3 - לפעמים פחות במצב כזה) ולכן אתה צריך שגובה הקופה יהיה לפחות בגובה ההימור ALL IN של היריב
    כלומר אם גובה הקופה הוא X והסטאק של היריב הוא X ואתה צריך להשוות X אז זה X:2X כלומר 1:2 כי הרי יש לך 33% וליריב שלך 66% לזכות ביד ואז היחס הוא בסדר.
    שים לב (וזו טעות שהרבה מתחילים ושחקנים פחות מתחילים עושים) שאם למשל יש לך פלאש דרו בפלופ והקופה היא X והיריב מהמר כמעט X אז שיב לב שלהשוות סתם בלי כוונה לבלף או איזשהי תכנית לגבי היד חוץ מסתם לשלם (אם אתה חושב שאתה יכול להוציא את היריב מהיד) למקרה שלא תפגע זה מצב בעייתי מאוד.
    בין הפלופ לטרן יש לך יש רק 9 קלפים שטובים לך (לפעמים פחות אם בא קלף שנותן צבע אבל גם PAIR THE BOARD ונותן ליריב פול) ו-36 קלפים שטובים ליריב.
    היחס שלך הוא 1:4 , דהיינו 20% בלבד מול 80% של היריב. כלומר אתה צריך לפחות יחס קופה 1:4 ולכן אם היריב מהמר יותר מ1/3 קופה (אם הקופה היא X והוא מהמר 1/3 X רק אז אתה משלם 1/3X כדי לזכות ב4/3X)
    הרבה שחקנים מתעלמים כל חייהם מהנתון הזה. ברור שיש גם אסטרטגיות משחק ואגרסיביות, ותדמית, ופוזיציה וכו' וכו'
    אבל אם אתה מתייחס להיבט המתמטי נטו תזכור את הנתון הזה. בהרבה מקרים אם הקופה היא X והיריב יהמר X או 3/4X אז אתה משלם שלא לפי יחס קופה ואתה צריך לקחת בחשבון שתתקל בעוד הימור בטרן.
    לכן, שחקנים טובים נמנעים בצורה שיטתית ממצב שהם רודפים אחרי צבע בצורה פאסיבית כשאין להם יחס קופה, ואתה תתפלא לגלות שהרבה שחקנים מתעלמים מהנתון הזה לגמרי.
    עכשיו לגבי השאלה שלך (שלא בטוח שהבנתי מה זה "שווי מספר מסוים של בליינדים"). גובה הסכום שמשחקים (גובה הבליינדים והסטאקים. בין אם זה משחק בין חברים שכל אחד יושב עם 200 שקל ובין משחקים בפארטייה שכל אחד יושב עם 5000 שקל. שיקולי יחס קופה נשארים סיכויי יחס קופה).
    ההבדל הוא שככל שהמשחק יותר עמוק יש מה שנקרא גם IMPLIED ODDS (שזה שלא רק הסיכוי שלך לפגוע בדרו אלא הסיכוי להוציא מהיריב שלך כסף אחרי שפגעת בדרו)
    הואיל ונראה לי שאתה מתחיל, אני מציע לך בשלב הזה לא להתייחס כ"כ לIMPLIED ODDS.
    תדבוק בABC POKER ועד שתרגיש שאתה שולט בחישובי יחס קופה יותר טוב, אני גם ממליץ לך לא לשחק DEEP מדי.
    אם למשל אתה משחק עם חברים 1/2 תרד ב-200 שקל. אל תשחק בהתחלה עם יותר מ-100BB.
    וכשאתה משחק ככה (לפחות בתור התחלה) אתה תמנע מלרדוף אחרי היריבים שלך. האסטרטגיה הכי גרועה בפוקר היא לרדוף אחרי היריבים כשאתה קצר.
    אם אתה רואה שיריבים שלך מתעלמים מיחס קופה (למשל באיך שהם משחקים FLUSH DRAW) תהמר בסכום שלא יתן להם יחס קופה טוב.
    שים לב שבדר"כ הימור שבין 1/2-2/3 קופה הוא הימור מצוין. הוא לא נותן יחס קופה טוב (ברוב המקרים) לאלו שרודפים אחרי משהו אבל גם מפתה אותם להישאר.
    שים לב שלגבי בלופים - חצי קופה הוא הימור מצוין. אתה צריך שבלוף יעבוד 1:3 (רק פעם אחת מתוך שלוש כדי שיתאזן). ולכן אם תתרגל להמר בין חצי-קופה לשני שליש קופה תפתח הרגל נכון בסייזינג שלך. הבלופים שלך יראו כמו VALUE BETS.
    אני חושב שמה שכתבתי הם ממש הדברים הכי הכי הכי בסיסיים בהולד'ם לגבי יחס קופה.
    מקווה שעזרתי.

4. המשתמשים הבאים מודים ל Aegramens על התגובה המועילה:

er4n (26/03/2011)

5. זוג

מוניטין
    10 (0)
    הודה
    0
    קיבל תודה פעם אחת בהודעה אחת
    כן עזרת מאוד...

תודה רבה..

6. הסמל האישי של gspot