משחק לא אופטימלי בפארטיות - מתי זה משתלם?

+ הגב לנושא
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג הודעות 1-20 מתוך 25
  1. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    קיבל תודה 215 פעמים ב142 הודעות

משחק לא אופטימלי בפארטיות - מתי זה משתלם?

דוגמה:
    לנבל (1000 ש"ח סטאק, גיבור מכסה) מודעות לפוזישן. הוא משחק לא מעט ידיים אבל עם חלק גדול מהן עושה לימפ. גיבור נתפס טייט.
    משחק 5-5, שולחן מלא.
    נבל מעלה ל50 מעמדה מוקדמת, גיבור משווה בכפתור עם זוג 5, הבליינדים זורקים.
    פלופ (2 שחקנים, 110 ש"ח): A97r
    נבל מהמר 75, גיבור מעלה ל225...
    טווח הואליו של גיבור מצומצם מאוד (99, 77, AK לו אנחנו צריכים לעשות דיסקאונט בגלל הפלאט פרי, ובהתאם לדינמיקה, אולי גם AQ). למשל, לגיבור אין ידי זוגיים בטווח, וגם לא AA. כנראה שגם לנבל אין ידי זוגות בטווח. הטווח של נבל יכול להיות משהו כזה:
    77+, AJo+, ATs+, KQo, KJs+, QJs, JTs
    כלומר: לנבל לפחות טופ-פר אחרי הפלופ עם 48 קומבינציות. לנבל פחות מטופ-פר עם 76 קומבינציות.
    גיבור מסכן 225 כדי לזכות ב185, כלומר, נבל צריך לקפל 55% מהזמן כדי שהמהלך של גיבור יראה רווח מיידי. בהנחה שנבל עושה הימור המשך עם כל הטווח שלו ויקפל לרייז של גיבור כל יד שנחותה מטופ-פר, נבל הולך לקפל לפחות 61% מהזמן.
    גם בפעמים שנבל הולך להשוות, יש לקחת בחשבון את הסיכוי שגיבור יקבל סט בטרן (בערך 4.5% מהזמן).
    כלומר, המהלך אמור להראות רווח מיידי. אז מדוע הוא איננו אופטימלי?
    כמו שאמרנו, טווח הואליו של גיבור מצומצם מדי (או במילים אחרות: "מה יש לי פה לייצג?!"), ובמושגי תורת משחקים , הוא לא יכול לעשות כאן רייז, לא עם 55, לא עם 77, ולא עם AK. עם זאת, נבל לא אמור לנצל את העובדה הזאת. הוא קרוב לודאי ייתן לגיבור קרדיט על כך שהוא שיחק טייט עד אותה יד ויקפל כן דבר שהוא לא טופ-פר, ולפעמים אולי אפילו AT או AJ. גיבור ישאף לשחק אופטימלי נגד יריב לא ידוע או נגד יריב טוב שמנסה לשחק אופטימלי, אף הוא. נגד סוג אחר של יריב (מוכר ולא חושב), מהלך אופטימלי הוא לעיתים רחוקות המהלך הרווחי ביותר. כדי להבהיר את הנקודה, אפשר להתייחס לניסיון לשחק אופטימלי כאל סוג של רמת חשיבה גבוהה, שהיא כידוע מיותרת ואף מזיקה כשמולך יושב שחקן שמשחק את הקלפים שלו, ואותם בלבד (ולפעמים אפילו לא את זה).
    ...
    אשמח לשמוע את דעתכם על הנושא, על הדוגמה ולקבל מכם דוגמאות רלוונטיות נוספות.
    נערך לאחרונה על ידי AA23ds; 03/08/2011 ב 10:56.

2. פלאש

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    135
    קיבל תודה 292 פעמים ב173 הודעות
    קטונתי מלהתייחס לשלל החישובים שאתה עושה שם, אבל קשה לי להאמין שמישהו מסוגל לעשות את כל החשבונות האלה בזמן אמת ולחשב אחוזים.
    בוא נפשט את זה - אתה מהמר כאן לבלוף נטו (אלא אם יש ליריב נטיה להשוות חשווה) וצריך לחשוב מראש מה התכנית שלך להשוואה של היריב אם יורד בלנק או אם יורד קלף "רטוב".

אבל הנקודה היותר חשובה, זאת שאתה לא מתייחס אליה בכלל, היא שבסופו של דבר מהלכים מהסוג הזה נועדו בעיקר כדי ליצור דינמיקה ותדמית והרבה פחות כדי לגנוב קופה ספציפית. אתה אולי נתפס כטייט אבל סביר שבפעם הבאה שתעשה רייז בסיטואציה הזו היריב ירחיב את הקולינג/3בטינג ריינג' שלו. תעשה את זה פעמיים-שלוש בסשן ואתה כבר נכנס לדינמיקה שבה לטווחים שאתה מדבר עליהם אין שום משמעות. אם אתה מסוגל לשאת את האש של מיינד גיימס מהסוג הזה אז אתה הופך לשחקן הרבה יותר רווחי, אבל סיכוי סביר שזה יוציא אותך מה- A גיים שלך ויגרום לך להכנס לספוטים קשים שאתה לא רגיל אליהם.

3. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (21)
    הודה
    2,167
    קיבל תודה 2,733 פעמים ב1,705 הודעות
    fps imo

[ ] online thinking is profitable in partyot

4. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    במקור פורסם על ידי The 16th Keves צפה בהודעה
    קטונתי מלהתייחס לשלל החישובים שאתה עושה שם, אבל קשה לי להאמין שמישהו מסוגל לעשות את כל החשבונות האלה בזמן אמת ולחשב אחוזים.
    חלק זה תוצאה של תחושה וחלק של אימון. הרעיון לדוגמה הזאת מקורו בתחושה שרייז במצב הזה הוא רווחי. חישוב מאוחר יותר גילה לי שאכן צדקתי. תרגול כמובן עוזר המון. אני מציע לך לספור את הקומבינציות בעצמך וליצור יחס ממנו תפיק אחוזים. אני מבטיח לך שאתה תגלה שזה לא מסובך כל כך.
    בוא נפשט את זה - אתה מהמר כאן לבלוף נטו (אלא אם יש ליריב נטיה להשוות חשווה)
    אתה צודק. זהו בלוף גמור.
    וצריך לחשוב מראש מה התכנית שלך להשוואה של היריב אם יורד בלנק או אם יורד קלף "רטוב".
    נקודה טובה. בגדול התוכנית היא לוותר. כמו שהראיתי, הרייז צריך להראות רווח מיידי גם אם גיבור מוותר בטרן 100% מהזמן.
    אבל הנקודה היותר חשובה, זאת שאתה לא מתייחס אליה בכלל, היא שבסופו של דבר מהלכים מהסוג הזה נועדו בעיקר כדי ליצור דינמיקה ותדמית והרבה פחות כדי לגנוב קופה ספציפית.
    אם רייז בפלופ הוא רווחי יותר מקול, אני ארצה לעשות רייז. אני חושב שאתה רומז לכך שבפארטיה ישנן הזדמנויות רבות ליצור לעצמך יתרונות מאסיביים על יריביך בשל טעויות גדולות שלהם. אני מסכים עם זה לחלוטין. אני גם לחלוטין מסכים עם חשיבותה של דינמיקה ותדמית ("מודעות").
    אתה אולי נתפס כטייט אבל סביר שבפעם הבאה שתעשה רייז בסיטואציה הזו היריב ירחיב את הקולינג/3בטינג ריינג' שלו.
    סביר להניח שאתה צודק. קורה לפעמים שמימינך יושב שחקן שלא מסתגל, ועם רייזים לבידוד והימורי המשך קטנים (כדי לתת לעצמך יחס טוב על הבלוף, כמו בדוגמה הנוכחית) אתה גונב ממנו קופה אחרי קופה. זהו מצב נהדר אבל נדיר. מה גם שבפארטיה קשה לבודד שחקן מסוים כי יתר השחקנים משוחררים גם כן.
    תעשה את זה פעמיים-שלוש בסשן ואתה כבר נכנס לדינמיקה שבה לטווחים שאתה מדבר עליהם אין שום משמעות.
    כאמור, זהות היריב חשובה מאוד. עם יריב אגרסיבי שלא ייתן לי לשחק את המשחקים האלה אצטרך מאוד להיזהר. עם אחרים פחות.
    אם אתה מסוגל לשאת את האש של מיינד גיימס מהסוג הזה אז אתה הופך לשחקן הרבה יותר רווחי, אבל סיכוי סביר שזה יוציא אותך מה- A גיים שלך ויגרום לך להכנס לספוטים קשים שאתה לא רגיל אליהם.
    עושה רושם שהגבול בין להיות הרבה יותר רווחי לבין להיות ספיואי גמור הוא דק. זהירות ועירנות הן סגולות שאמורות לבוא לידי ביטוי במצבים אלה.

תודה על תגובתך.

5. הסמל האישי של shoko87
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    23 (15)
    רשומות בלוג
    6
    הודה
    809
    קיבל תודה 1,060 פעמים ב670 הודעות
    כל הספוט הזה מאוד דק ביחס לספוטים שאתה יכול לכוון אליהם בפארטיות...
    אם אין לך רול של 5000bb+ לא הייתי ממליץ לכוון לשם בכלל.

נ.ב. בכל החישובים שלך לא ציינת את העובדה שיש 5% רייק ללא גג.

6. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    במקור פורסם על ידי roie_bz צפה בהודעה
    fps imo

[ ] online thinking is profitable in partyot
    דווקא ניסיתי להראות (באמצעות דוגמה) שבפארטיות מומלץ לחרוג ממשחק אופטימלי (או חשיבה של אונליין, כפי שאתה מתאר אותה).
    כלומר, באונליין הייתי נמנע מרייז בפלופ ודווקא בפארטיה הייתי מחפש הזדמנות מתאימה להוציא את המהלך הזה לפועל.

7. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    במקור פורסם על ידי shoko87 צפה בהודעה
    כל הספוט הזה מאוד דק ביחס לספוטים שאתה יכול לכוון אליהם בפארטיות...
    במילים אחרות, הואליו קיים, אבל דק ביחס למצבים אחרים אליהם נגיע בפארטיות, עקב טעויות גדולות ותכופות של יריבינו? אם זאת כוונתך, אני נוטה להסכים.
    אם אין לך רול של 5000bb+ לא הייתי ממליץ לכוון לשם בכלל.
    "הבעיה" היא שבפארטיות 5000bb הם לא באמת 5000bb (אולי רבע מזה). הרול זה העסק שלנו, ועלינו לפתח ולטפח אותו.
    נ.ב. בכל החישובים שלך לא ציינת את העובדה שיש 5% רייק ללא גג.
    הרייק קיים בכל יד שתשחק. הוא קבוע, לא משתנה. מעבר לכך, הגג הגבוה או היעדר הגג בכלל דווקא צריכים לדחוף אותך לכיוון מלחמה על הקופות הקטנות יותר, כי באול-אין ענק לפני הפלופ, הרייק עדיין יהיה 5%, שוב, בגלל שאין גג. אילו היה גג, היה לך יותר תמריץ להתהדק ולחכות להזדמנות לשחק קופה גדולה.

תודה על תגובתך.

8. פלאש

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    135
    קיבל תודה 292 פעמים ב173 הודעות
    במקור פורסם על ידי AA23ds צפה בהודעה
    עושה רושם שהגבול בין להיות הרבה יותר רווחי לבין להיות ספיואי גמור הוא דק. זהירות ועירנות הן סגולות שאמורות לבוא לידי ביטוי במצבים אלה.
    הנקודה האחרונה הזו היא קריטית - קל יחסית להיות שחקן מעט רווחי בפארטיה, אבל כדי להיות שחקן שמרוויח הרבה (ביחס להשקעה כמובן) צריך לשנות מיינד סט ולהכנס לספוטים יותר ויותר קשים. אני אתן דוגמה חמה מאתמול: משחק 5-5, יד שחזרה על עצמה פעמיים במרווח די גדול של זמן:

גיבור מרים מפוזישן עם TT ויורד פלופ יחסית נוח של J 9 4 עם פלאש דרואו (אני מדגים על אחת מהידיים אם כי השניה היתה דומה מאד בכל אספקט). גיבור בסיבט סטנדרטי מקבל קול אחד ופולד אחד. טרן יורד K. צ'ק-צ'ק. ריבר יורד בלנק ונבל יורה 3/4 קופה. בואקום זה פולד די קל לדעתי, אבל בפעם השניה שהסיטואציה הזו חוזרת על עצמה מול אותו שחקן באותו ערב אז הנטיה הטבעית היא לחשוב שהוא מתלבש עליך וללכת לכיוון של קול. בסופו של דבר קיפלתי וזו כנראה טעות, אבל הנקודה שלי היא שלטווח הארוך להכנס למיינד גיימס האלה מול יריב שהוא שחקן די בינוני זה כיוון רווחי מאד. רק צריך לקחת בחשבון שבסשנים מסויימים אני (או אתה) עלול לצאת עם חור בכיס מהסוג שאני לא רגיל לראות בסגנון המשחק הסטנדרטי שלי.

9. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (21)
    הודה
    2,167
    דניאל ארצה לתאר לך יד מפארטיה ששיחקתי בה, 10-25. היה סטראדל 50.
    פתחתי ל-200 עם 66, פולדים לבחור בסטראדל שמשווה.
    פלופ AJX, ריינבואו.
    הוא מצהיר צ'ק בליינד לפני שנפתח הפלופ, אני צק בהיינד
    בטרן בלנק. איזה 2 או משהו. הוא ליד אאוט 150 (weakness and stuff) אני רייז ל-450, הוא מהרהר קצת ומשלם.
    ריבר בלנק, הןא צ'ק אני בט 900 הוא שולם אינסטה
    אני זורק לו "מהה.. לא תשחרר אס אהההה??" והוא עונה "מה אתה רוצה, פגעתי בבכיר...." והופך A3o
    כשהוא דפק לי כזה סנאפ הבנתי שהיד הזאת היא מיסטפ גדול מאוד
    יצא לי לדבר על היד הזאת עם ril סיפרתי לו קצת על המחשבות שלי על הליין ועל זה שאני מייצג פה יד חזקה מאוד ונבל יודע שאני טייט, ובכללי אני נתפס מאוד סולידי בשולחן, ובלה בלה בלה
    והמסקנה המתבקשת היא אחת - אם היריבים שלנו היו יודעים שאנחנו משחקים טייט ולכן זורקים לנו כל יד שהיא לא הטופ של הריינג' שלהם, לא היינו מצליחים להרוויח בפארטיות. הסיבה שאנחנו מצליחים להרוויח זה חוסר המודעות המדהים שלהם לתדמית שלנו. ולכן.... just fold the damn hand

10. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    הסיבה שאנחנו מצליחים להרוויח זה חוסר המודעות המדהים שלהם לתדמית שלנו. ולכן.... just fold the damn hand
    חוסר מודעות מוחלט הא? כאילו הם עוצמים עיניים כשהם משחקים...
    תודה על הדוגמה המעניינת.

11. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (21)
    הודה
    2,167
    yeap
    אתן לך דוגמה נוספת מאותו סשן. השחקן המדובר עבר מקום ועכשיו עבר לשבת סיט אחד מימיני. נבל פרט 2500 אני מכסה

פולדים עד לכפתור שעושה אופן שאב 250, נבל משווה מהסמול, אני בביג עם JJ עושה את זה 1250 (!!!), הוא שולם אינסטה.
    פלופ עשר גבוה, הוא אופן שאב אני שולם. מה הוא מראה? QTs. איזי גיים, לא?

12. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    איזי גיים, לא?
    אינדיד
    וואו, אפס חשש מזה שה3b הענק ישאיר אותך נגד טווח עם אקוויטי טוב על הקופה הצדדית. פשוט חצי סטאק פרה, חצי פוסט. לא צריך לבנות את ההימורים, הבנייה היחידה היא של הסטאק (מגדלים). ככה זה כשיודעים עם מי יש לך עסק! wp!
    נערך לאחרונה על ידי AA23ds; 03/08/2011 ב 12:29.

13. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (21)
    הודה
    2,167
    אינדיד
    וואו, אפס חשש מזה שה3b הענק ישאיר אותך נגד טווח עם אקוויטי טוב על הקופה הצדדית. פשוט חצי סטאק פרה, חצי פוסט. לא צריך לבנות את ההימורים, הבנייה היחידה היא של הסטאק (מגדלים). ככה זה כשיודעים עם מי יש לך עסק! wp!
    זה עובד על קונספט חשיבה פשוט של נבלינו.... 3בט גדול זה לא זוג, ולכן אם פגעתי בזוג ואין אס או קינג על השולחן, אני טוב

14. פלאש

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    124
    זה עובד על קונספט חשיבה פשוט של נבלינו.... 3בט גדול זה לא זוג, ולכן אם פגעתי בזוג ואין אס או קינג על השולחן, אני טוב
    "קונספט הטווח הגמיש". אני מופתע שאתה לא מכיר אותו בשמו. הרעיון הוא שכשיש A על הבורד יש לך KK, כשיש K עד הבורד יש לך AQ, כאין A ולא K יש לך AK וכשיש את שניהם אתה כמובן עם QQ...

15. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (21)
    הודה
    2,167
    lol
    mega like
    well said

16. הסמל האישי של TheSting
    סטרייט

מוניטין
    20 (12)
    הודה
    70
    קיבל תודה 203 פעמים ב146 הודעות
    אין ספק שאנחנו צריכים להגיד מיליון פעמים תודה על קיומה של היד AK - בזכותה מקבלים תשלום כשיש לנו אוברפייר על בורד נמוך אחרי שעשינו 3-בט פרפלופ.
    מקום שני זה QQ שבזכותו משלמים לנו עם A-זבל/K-כלום על בורד עם A או K אחרי שעשינו 3-בט פרפלופ.

כל עוד יש יד בטווח שהוא טוב עליה תקבל תשלום

17. הסמל האישי של AVI0707
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    40 (15)
    רשומות בלוג
    4
    הודה
    1,842
    קיבל תודה 887 פעמים ב605 הודעות
    הוא קרוב לודאי ייתן לגיבור קרדיט על כך שהוא שיחק טייט עד אותה יד ויקפל כן דבר שהוא לא טופ-פר, ולפעמים אולי אפילו AT או AJ.
    אין מצב בעולם לא משנה כמה ניט שיחקתה שחקן (כבש )פארטייה מומצע לא מקפל AJ A10 בבורד כזה
    i believe i can fly

18. הסמל האישי של Yojik
    סטרייט  

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    34
    קיבל תודה 61 פעמים ב52 הודעות
    חוסר מודעות מוחלט הא? כאילו הם עוצמים עיניים כשהם משחקים...
    אין לך מושג כמה שזה נכון...

19. הסמל האישי של yarontr
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    46 (15)
    רשומות בלוג
    15
    הודה
    3,488
    קיבל תודה 1,278 פעמים ב681 הודעות
    והמסקנה המתבקשת היא אחת - אם היריבים שלנו היו יודעים שאנחנו משחקים טייט ולכן זורקים לנו כל יד שהיא לא הטופ של הריינג' שלהם, לא היינו מצליחים להרוויח בפארטיות. הסיבה שאנחנו מצליחים להרוויח זה חוסר המודעות המדהים שלהם לתדמית שלנו.hand
    אתה באמת מאמין לזה או שזה סתם לתפוס תחת על הכבשים של הפארטיות?
    תאמין לי שכל הכבשים מבינים את כל המושגים שאתה מדבר עליהם אבל הם לא יודעים את השם המדוייק שלהם באנגלית- ולמען האמת לא סגורים על איך להשתמש בהם נכון.
    הם יודעים מה זה תדמית, הם נכנסים יותר מידי ללבלים של הוא חושב שאני חושב, ויש להם הגדרה אחרת לגמרי לגבי טופ-ריינג'.
    אם אתה חושב שהוא חושב שאתה ניט והמסקנה שלך היא שהוא ישלם לך עם טופ ריינג', אתה אמור להבין דבר שונה לגמרי מהיד שלך.
    לא שאין לו מושג מה זה תדמית- אלא שA3 זה הטופ ריינג' מבחינתו!
    אחד החוקים החשובים במלחמה זה לא לזלזל ביריב, אז אל תגזים.. כבש מה כבש.. הם גם משחקים פוקר, בדרך שלהם.
    "..אבא שלך שרטט גבולות שיש לך קו אדום כל כך יפה?
    ובכן - לא. רק צריך לדעת מתי לעשות רייז.
    .."
    shipit

20. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (21)
    הודה
    2,167
    במקור פורסם על ידי yarontr צפה בהודעה
    אתה באמת מאמין לזה או שזה סתם לתפוס תחת על הכבשים של הפארטיות?
    תאמין לי שכל הכבשים מבינים את כל המושגים שאתה מדבר עליהם אבל הם לא יודעים את השם המדוייק שלהם באנגלית- ולמען האמת לא סגורים על איך להשתמש בהם נכון.
    הם יודעים מה זה תדמית, הם נכנסים יותר מידי ללבלים של הוא חושב שאני חושב, ויש להם הגדרה אחרת לגמרי לגבי טופ-ריינג'.
    אם אתה חושב שהוא חושב שאתה ניט והמסקנה שלך היא שהוא ישלם לך עם טופ ריינג', אתה אמור להבין דבר שונה לגמרי מהיד שלך.
    לא שאין לו מושג מה זה תדמית- אלא שA3 זה הטופ ריינג' מבחינתו!
    אחד החוקים החשובים במלחמה זה לא לזלזל ביריב, אז אל תגזים.. כבש מה כבש.. הם גם משחקים פוקר, בדרך שלהם.
    איפה ראית זלזול ביריבים? אני רק מציין עובדות.
    הדבר האחרון שאני רוצה בשולחן זה שהיריבים שלי יקבלו הרגשה שאני בא "לעבוד" על חשבון התחת שלהם/מזלזל במשחק שלהם, ומשקיע מאמצים בלתת הרגשה של "אחד מהחבר'ה", כגון התנסחות באותה שפת דיבור שלהם, להריץ איתם פרופ-בטים על פלופ אדום שחור, וכו' וכו' וכו'
    אני הבסט פרנד של כל אחד בשולחן

21. המשתמשים הבאים מודים ל Dr. Spew על התגובה המועילה:

OriQ9s (08/08/2011)

עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. 10נל - מהלך אופטימלי עם QQ
    על ידי tomsilk בפורום ידיים במשחקי קאש - טקסס הולדם - אונליין
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 16/01/2013, 21:45
  2. ליין אופטימלי מול שחקן משוגע, משחק 1-2 ביתי
    על ידי samsam69 בפורום ידיים במשחקי קאש - טקסס הולדם - לייב
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 27/09/2012, 13:47
  3. לפעמים זה משתלם להיות בטילט
    על ידי bibibi בפורום הפסדים נצחונות ומה שביניהם
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 10/04/2011, 15:10
  4. למכירה בסטארס וטילט לפי שער 6 - משתלם תכנסו!
    על ידי lucky.cohen בפורום הפקדות \ משיכות \ העברות - פוקר קינג, 7XL
    תגובות: 46
    הודעה אחרונה: 04/12/2010, 06:05

מבקרים שהגיעו לדף הזה חיפשו:

פרה סגולה משחקים

מה זה אופטימלי

SEO Blog