כתבה מרתקת בנושא כלכלת העולם

+ הגב לנושא
עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 1 2 3 אחרוןאחרון
מציג הודעות 21-40 מתוך 43
  1. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    קיבל תודה 494 פעמים ב223 הודעות
    במקור פורסם על ידי gspot צפה בהודעה
    סבבה אז שמור על הלימות הון גבוהה יותר, לא 10אחוז אלא 30. מה זה יצרני? אם אני הולך לעשות את הכסף ממסחר תוך יומי זה בסדר, או שזה חייב להיות לטובת הקמת מפעל בגדים לילדים יתומים?
    בתכלס- שמור על 100%, כל יחס אחר = הדפסת כסף. בפרקטיקה, העולם כ"כ קבור בשיטה שכל נסיון חזרה יגרור משבר.

2. הסמל האישי של mikimaus
    זוגיים

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    28
    קיבל תודה 34 פעמים ב30 הודעות
    יש פה 2 דברים שונים
    תספורת - באופן עקרוני איפה הבעיה? אם אני איש עסקים, מצליח ולא עשיתי שום דבר רע עד היום, מגייס כסף, העסק רץ במשך כמה שנים, בינתיים יש רווחים ואני לוקח חלק לעצמי, אחרי כמה שנים עדיין לא החזרתי את כל ההלוואה והעסק נקלע לקשיים, לא מתוך כוונת זדון או מעשה פלילי, ואני אומר לבנאדם שממנו גייסתי, תשמע מצטער העסק נפל לא יכול להחזיר לך. אתה לא יכול להגיד אז תביא מהכסף שלך מהבית כי זה כל העיקרון של חברה בעמ, שהיא ישות משל עצמה. אם לא היה דבר כזה, אז אף אחד לא היה רוצה ליזום, כי חס וחלילה פתאום הוא יאבד את כל מה שהוא השיג עד לאותו רגע. מה שצריך לקרות הוא שאם אני לא אחזיר את שארית ההלוואה אני אהיה מסומן כאדם שלא מחזיר את חובותיו ולהבא אם אבוא לעוד מישהו לגייס כסף אז או שלא יתן לי או שיתן לי בריבית מאוד מאוד גבוהה שתגלם את הסיכון שגלום בי (כמו פוט אודס). זה לא קורה כי יד רוחצת יד בעולם העסקים.
    הממשל יחלץ אותו - כנ"ל בגלל יד לוחצת יד, אותו אדם בממשל מחר יכהן בגוף פיננסי אחר אז כמובן שיחלץ אותו + מצב שבו ישנן חברות כל כך גדולות שאם הן נופלות אז ההשפעה של זה כבר יותר מדי גדולה.

הפיתרון בסופו של דבר צריך להיות קפיטליזם עם יותר הגבלות ולא קומוניזם משוחרר יותר.
    +1
    אני מעוד מתעניין בכלכלה ואין תשובה יותר טובה לעניין התספורות מזו.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

3. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    במקור פורסם על ידי nissan צפה בהודעה
    רוב ״המשאבים הזמינים״ לא היו זמינים ללא מינוף כי לכסף כשלעצמו (כנייר צבעוני) אין שום ערך מלבד בדמיון ובראש שלנו, ובמחשבה הזו משתמש האדם כדי ליצור דברים פיזיים.
    בדיוק. כל נכס שלך הוא למעשה חוב של אדם אחר, שבתקוה יסלק את החוב. מערכת של אמון הדדי גלובלי- זה היה יכול להיות יפה אם זה לא היה מפחיד.
    אם מלכתחילה לא היו מפתחים בועת חוב אזי "משאבים זמינים" היו מגובים בנכסים ריאלים.

4. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    במקור פורסם על ידי om3r צפה בהודעה
    זה אינטרס של המדינה, לא של הבנקים.
    true that.

5. הסמל האישי של chump
    רויאל פלאש

מוניטין
    181 (21)
    הודה
    3,838
    קיבל תודה 6,108 פעמים ב2,684 הודעות
    יש פה 2 דברים שונים
    תספורת - באופן עקרוני איפה הבעיה? אם אני איש עסקים, מצליח ולא עשיתי שום דבר רע עד היום, מגייס כסף, העסק רץ במשך כמה שנים, בינתיים יש רווחים ואני לוקח חלק לעצמי, אחרי כמה שנים עדיין לא החזרתי את כל ההלוואה והעסק נקלע לקשיים, לא מתוך כוונת זדון או מעשה פלילי, ואני אומר לבנאדם שממנו גייסתי, תשמע מצטער העסק נפל לא יכול להחזיר לך. אתה לא יכול להגיד אז תביא מהכסף שלך מהבית כי זה כל העיקרון של חברה בעמ, שהיא ישות משל עצמה. אם לא היה דבר כזה, אז אף אחד לא היה רוצה ליזום, כי חס וחלילה פתאום הוא יאבד את כל מה שהוא השיג עד לאותו רגע. מה שצריך לקרות הוא שאם אני לא אחזיר את שארית ההלוואה אני אהיה מסומן כאדם שלא מחזיר את חובותיו ולהבא אם אבוא לעוד מישהו לגייס כסף אז או שלא יתן לי או שיתן לי בריבית מאוד מאוד גבוהה שתגלם את הסיכון שגלום בי (כמו פוט אודס). זה לא קורה כי יד רוחצת יד בעולם העסקים.
    הממשל יחלץ אותו - כנ"ל בגלל יד לוחצת יד, אותו אדם בממשל מחר יכהן בגוף פיננסי אחר אז כמובן שיחלץ אותו + מצב שבו ישנן חברות כל כך גדולות שאם הן נופלות אז ההשפעה של זה כבר יותר מדי גדולה.

הפיתרון בסופו של דבר צריך להיות קפיטליזם עם יותר הגבלות ולא קומוניזם משוחרר יותר.
    מצטער זו חרא תשובה בעיני.
    למשוך דיבידנדים ומשכורות מטורפות במקום להחזיר הלוואות, לרוקן את הקופה של החברה ולמוטט אותה ואז לבכות שאתה לא יכול להחזיר את ההלוואה בזמן שחברה אחרת שלך עושה מיליארדים זה חרא בעיני.

6. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    במקור פורסם על ידי chump צפה בהודעה
    תן הלוואה למישהו שיש לו אלף שקל ולא למי שמחליט שיש לו גם כשאין לו כי מקסימום הממשל יחלץ אותו או שהוא יעשה איזה תספורת.
    FYP

בלי ערבון מוגבל לא היתה כלכלה מודרנית though.

7. הסמל האישי של nissan
    רביעייה

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    426
    קיבל תודה 276 פעמים ב172 הודעות
    במקור פורסם על ידי if it wasnt4kuck צפה בהודעה
    בדיוק. כל נכס שלך הוא למעשה חוב של אדם אחר, שבתקוה יסלק את החוב. מערכת של אמון הדדי גלובלי- זה היה יכול להיות יפה אם זה לא היה מפחיד.
    אם מלכתחילה לא היו מפתחים בועת חוב אזי "משאבים זמינים" היו מגובים בנכסים ריאלים.
    אני מסכים שהעניין יכול להתפוצץ בעתיד (מומחים כבר טענו בעבר שיבוא יום וכסף לא יהיה שווה יותר מערך הנייר עליו הוא הודפס), אבל בינתיים קשה להתעלם מהתועלת של יצירת ״יש מאין״ וזה בעיקר בזכות הדבר החכם/טיפשי/דמיוני הזה שנקרא כסף.

8. הסמל האישי של om3r
    פול האוס

מוניטין
    29 (13)
    הודה
    78
    קיבל תודה 547 פעמים ב307 הודעות
    מעניין שיש הרבה שלא מודעים לדברים האלו.
    תכלס כל המערכת הבנקאית היא פונזי אחד גדול, שמתבסס על ההנחה שתמיד יש צמיחה. ברגע שיש תקופה לא טובה, הכל נתקע.
    הבעיה שאיזה פיתרון אחר יש ?
    אז אתה כנראה לא יודע מה זה פונזי סקאם
    המערכת הבנקאית פועלת על ידי מתן ריבית נמוכה על כסף שנכנס אליה ולוקחת ריבית גבוה על כסף שהיא מלווה
    פונזי זה שאתה מחזיר הלוואה על ידי לקיחת הלוואה חדשה וחזור חלילה
    אחת הדוגמאות הכי טובות היא ממשלת ארצות הברית והאג"חים שהיא מנפיקה (ולא פול טילט כמו שכתבו)

9. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    במקור פורסם על ידי om3r צפה בהודעה
    אז אתה כנראה לא יודע מה זה פונזי סקאם
    המערכת הבנקאית פועלת על ידי מתן ריבית נמוכה על כסף שנכנס אליה ולוקחת ריבית גבוה על כסף שהיא מלווה
    פונזי זה שאתה מחזיר הלוואה על ידי לקיחת הלוואה חדשה וחזור חלילה
    אחת הדוגמאות הכי טובות היא ממשלת ארצות הברית והאג"חים שהיא מנפיקה (ולא פול טילט כמו שכתבו)
    כשאותן ריביות ניתנות עם יחס הלימות הון של 9% זה לגמרי פונזי.

10. הסמל האישי של mr nuts
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    30 (15)
    הודה
    1,051
    קיבל תודה 1,962 פעמים ב821 הודעות
    במקור פורסם על ידי chump צפה בהודעה
    מצטער זו חרא תשובה בעיני.
    למשוך דיבידנדים ומשכורות מטורפות במקום להחזיר הלוואות, לרוקן את הקופה של החברה ולמוטט אותה ואז לבכות שאתה לא יכול להחזיר את ההלוואה בזמן שחברה אחרת שלך עושה מיליארדים זה חרא בעיני.
    THIS BIG TIME
    נבלות מנצלים ממזמן את מבנה חברה בע"מ לבנות מבנים מורכבים שמאפשרים תשלומי מס אפסיים, משיכת משכורות הזויות ואחרכך מספרים סיפורים. המטריד שהם גם מחזיקים את המדיה היום, אז מהללים אותם כשהם נוסעים באמצע הלילה במטוס הפרטי לשוויץ לקנות מניות של בנק כושל במחיר הזוי, או דופקים איזו אבן פינה על מגרש עזוב בוגאס ששילמו עליו מחיר מטורף ולא כלכלי. אבל כשהם כושלים לא תולים אותם בכיכר העיר. זו אשמת הרגולטור שאין לו שיניים ואם כבר הוא עושה איזו וועדה הוא מעביר להם עוד כוח בטענה של הגנת כספי הציבור.
    ״שתזכה לקלפים זהים״ ראובן.

11. המשתמשים הבאים מודים ל mr nuts על התגובה המועילה:

Kentflush (12/10/2012)

12. רויאל פלאש

מוניטין
    10 (0)
    הודה
    631
    קיבל תודה 1,214 פעמים ב757 הודעות
    במקור פורסם על ידי mr nuts צפה בהודעה
    THIS BIG TIME
    נבלות מנצלים ממזמן את מבנה חברה בע"מ לבנות מבנים מורכבים שמאפשרים תשלומי מס אפסיים, משיכת משכורות הזויות ואחרכך מספרים סיפורים. המטריד שהם גם מחזיקים את המדיה היום, אז מהללים אותם כשהם נוסעים באמצע הלילה במטוס הפרטי לשוויץ לקנות מניות של בנק כושל במחיר הזוי, או דופקים איזו אבן פינה על מגרש עזוב בוגאס ששילמו עליו מחיר מטורף ולא כלכלי. אבל כשהם כושלים לא תולים אותם בכיכר העיר. זו אשמת הרגולטור שאין לו שיניים ואם כבר הוא עושה איזו וועדה הוא מעביר להם עוד כוח בטענה של הגנת כספי הציבור.
    אם היית רץ הייתי מצביע לך, בגלל שאתה רז אתה לא רץ ):

13. אלוף הרהורים ותהיות ומשחקים

מוניטין
    63 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    1,188
    קיבל תודה 1,141 פעמים ב500 הודעות
    למי שאין כח לקרוא
    , you will be lost...
    . every river that you try to cross

14. הסמל האישי של mr nuts
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    30 (15)
    הודה
    1,051
    קיבל תודה 1,962 פעמים ב821 הודעות
    אין כמו הומור בריטי טוב שממחיש איך הבנקים והבנקאים צוחקים עלינו כל יום.

״שתזכה לקלפים זהים״ ראובן.

15. הסמל האישי של Borg972
    שלישייה  

מוניטין
    10 (13)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    53
    קיבל תודה 63 פעמים ב38 הודעות
    רגע משעמם פה @<i><b><a href="http://www.pokerland-il.com/member.php?u=208" target="_blank">Borg972</a></b></i>
    האמת, אין לי הרבה מה להוסיף פה.
    פעם הייתי אומר את הדברים האלה וכמעט אף אחד לא הבין מה אני רוצה, היום לפחות הרבה אנשים כבר יודעים את האמת על כל זה, על השיטה בה העריצים האמתיים שלנו כופים עלינו עבדות באמצעות חובות מלאכותיים שלעולם לא יכוסו.

הדברים האלה ועוד כמה דברים - מחסור, שפע, עבודה אנושית וטכנולוגיה\אוטומציה - מוסברים, גם היסטורית וגם עכשוית, בסרט צייטגייסט אדנדום שכבר דובר עליו בפורום וגם - בצורה תמציתית, פשוטה יותר ופוקחת עיניים גם פה:

נערך לאחרונה על ידי Borg972; 12/10/2012 ב 19:48.

"Understanding is a three edged sword"

16. המשתמשים הבאים מודים ל Borg972 על התגובה המועילה:

nice pot (12/10/2012)

17. אלוף הרהורים ותהיות ומשחקים

מוניטין
    63 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    1,188
    @Borg972

ראיתי עכשיו הרצאה של 45 דקות על הנושא ,ויש לי איזו שאלה או 2.
    אמרו שם שאם הבנק מלווה X כסף אז כמובן הוא יקבל חזרה X+ ריבית,עכשיו,הריבית הזאת היא בעצם כסף שלא קיים,לכן כדיי שהבנק יקבל חזרה את הריבית,יווצר חוב של מישהו אחר,-הבנתי את זה נכון?
    -אם ההלוואות היו מפוקחות,וניתנות באמת רק לאנשים שצריכים אותם,אז הכלכלה הייתה נפגעת פחות והצמיחה נפגעת פחות?
    .3מה הפתרון? ,דיברו שם על זה שהממשלה תדפיס כסף והבנקים לא ילוו כמו היום,והממשלה תעשה את זה בתור גוף ציבורי,פה קצת התבלבלתי,בלי ריבית הכוונה?
    4.מאיפה לדעתך אפשר ללמוד על הנושא לעומק?
    תודה.

*תוספת קטנה,אמרו שם שכולם חושבים שאם ה"חוב " יסגר המצב יהיה טוב,אבל זאת לא המציאות,אפשר פירוט ?
    נערך לאחרונה על ידי טוטול; 12/10/2012 ב 19:24.
    , you will be lost...

18. הסמל האישי של chump
    רויאל פלאש

מוניטין
    181 (21)
    הודה
    3,838
    קיבל תודה 6,108 פעמים ב2,684 הודעות
    [ ] שאלה או שתיים.

19. רויאל פלאש  

מוניטין
    139 (22)
    הודה
    426
    קיבל תודה 3,543 פעמים ב1,917 הודעות
    אז בגלל זה אין לנו כלום! חארות!!!

טוב, סבבה אחי, תביא לי את האייפון הזה עם התוכנית רואמינג הזו.
    כמה? מה 4600? אה אני משלם מהחשבון החודשי כאילו ב3 שנים? סבבה. וכמה השיחות? אה חבילה עם האינטרנט? כמה? אה גנבים. נגלוש מהבית. נעשה גם כבלים. בוא נזמין בVOD. ונזמין פיצה. וואי תראה את האוזניות דר דרה הפצצה האלה. נקנה קצת באינטרנט? ותמיד שיהיו 5 במבות בבית ליתר בטחון, אצלי זה כלל ברזל.
    אף אחד לא יבלבל אותי, עכשיו אני יודע מה זה ריבית ומה זה נומינלי. עכשיו אני יודע שיצחק תשובה והבנקים בוודאות גנבו לי את כל הכסף. חוב, הכל באשמת חוב.

*אין באמור לעיל לגרוע או לרמוז שמשהו ממה שנכתב בת'רד אינו נכון

20. המשתמשים הבאים מודים ל shipit על התגובה המועילה:

nice pot (12/10/2012)

21. הסמל האישי של Borg972
    שלישייה  

מוניטין
    10 (13)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    53
    קיבל תודה 63 פעמים ב38 הודעות
    במקור פורסם על ידי טוטול צפה בהודעה
    @Borg972

ראיתי עכשיו הרצאה של 45 דקות על הנושא ,ויש לי איזו שאלה או 2.
    אמרו שם שאם הבנק מלווה X כסף אז כמובן הוא יקבל חזרה X+ ריבית,עכשיו,הריבית הזאת היא בעצם כסף שלא קיים,לכן כדיי שהבנק יקבל חזרה את הריבית,יווצר חוב של מישהו אחר,-הבנתי את זה נכון?
    -אם ההלוואות היו מפוקחות,וניתנות באמת רק לאנשים שצריכים אותם,אז הכלכלה הייתה נפגעת פחות והצמיחה נפגעת פחות?
    .3מה הפתרון? ,דיברו שם על זה שהממשלה תדפיס כסף והבנקים לא ילוו כמו היום,והממשלה תעשה את זה בתור גוף ציבורי,פה קצת התבלבלתי,בלי ריבית הכוונה?
    4.מאיפה לדעתך אפשר ללמוד על הנושא לעומק?
    תודה.

*תוספת קטנה,אמרו שם שכולם חושבים שאם ה"חוב " יסגר המצב יהיה טוב,אבל זאת לא המציאות,אפשר פירוט ?
    בגדול זה נכון - הבנקים מייצרים כסף ע"י מתן אשראי\הלוואות כלומר חוב, וכן הריבית יוצרת תמיד מצב שחייבים יותר כסף ממה שיש בשוק, וזה משחק כיסאות כזה, עכשיו כולם צריכים להילחם על מה שיש כדי להחזיר או להיענש. גם הממשלות חייבות לבנקים ולכן כמעט כל המדינות בחובות עצומים.

הלוואת מפוקחות יכולות למתן את האפקט המלטלטל כי היו פחות הלוואות שאי אפשר להחזיר במעט זמן (התפוצצות בועות) אבל זה היה קורה פשוט יותר לאט ונסתר.

"הפתרונות" זה טווח מאוד רחב, החל ממנגנוני רגולציה במקרים קיצוניים למניעת כשלים נקודתיים ועד החלפת כל השיטה המוניטארית ואפילו יותר מזה. אני לא רוצה לציין בהקשר הזה מה דעתי (מה גם שהיא לא נעולה על דבר אחד ספציפי) כדי לא להסיט את הדיון ולהתווכח על פיתרון זה או אחר. יש הרבה פיתרונות ויש הרבה איפה לקרוא גם על זה, תחפש למשל כלכלה מבוססת משאבים.
    כרגע יש תקופה של התעוררות והכרה בבעיה, זה הכי חשוב. עוד על הנושא לא חסר איפה לקרוא, אחד המקומות הטובים לטעמי יהיה כאן:
    http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/

"Understanding is a three edged sword"

22. המשתמשים הבאים מודים ל Borg972 על התגובה המועילה:

טוטול (12/10/2012)

23. הסמל האישי של gspot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    124 (27)
    הודה
    4,350
    קיבל תודה 8,860 פעמים ב3,671 הודעות
    במקור פורסם על ידי Borg972 צפה בהודעה
    בגדול זה נכון - הבנקים מייצרים כסף ע"י מתן אשראי\הלוואות כלומר חוב, וכן הריבית יוצרת תמיד מצב שחייבים יותר כסף ממה שיש בשוק, וזה משחק כיסאות כזה, עכשיו כולם צריכים להילחם על מה שיש כדי להחזיר או להיענש. גם הממשלות חייבות לבנקים ולכן כמעט כל המדינות בחובות עצומים.

הלוואת מפוקחות יכולות למתן את האפקט המלטלטל כי היו פחות הלוואות שאי אפשר להחזיר במעט זמן (התפוצצות בועות) אבל זה היה קורה פשוט יותר לאט ונסתר.

"הפתרונות" זה טווח מאוד רחב, החל ממנגנוני רגולציה במקרים קיצוניים למניעת כשלים נקודתיים ועד החלפת כל השיטה המוניטארית ואפילו יותר מזה. אני לא רוצה לציין בהקשר הזה מה דעתי (מה גם שהיא לא נעולה על דבר אחד ספציפי) כדי לא להסיט את הדיון ולהתווכח על פיתרון זה או אחר. יש הרבה פיתרונות ויש הרבה איפה לקרוא גם על זה, תחפש למשל כלכלה מבוססת משאבים.
    כרגע יש תקופה של התעוררות והכרה בבעיה, זה הכי חשוב. עוד על הנושא לא חסר איפה לקרוא, אחד המקומות הטובים לטעמי יהיה כאן:
    http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/
    מה זאת אומרת נכון? אם אני הלוותי מהבנק X והחזרתי X+ריבית, הריבית לא הומצאה יש מאין, אני הייתי באמת צריך להביא אותה. הX אולי נוצר יש מאין.
    זהו הרמתי את הכפפה אני כבר לא עוקץ שנים

24. אלוף הרהורים ותהיות ומשחקים

מוניטין
    63 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    1,188
    מה שהם מתכוונים ,זה שהבנקים מייצרים יותר מ90% מהכסף בעולם,ואז הוא צריך לחזור אליהם עם ריבית,אבל אין בעולם כולו את הכסף שצריך להחזיר +הריבית.
    בגלל זה ה"אשראי "של הבנקים הוא חוב.
    תכלס זה כמו פרטיה, תחשוב שכל השחקנים לווים כסף מבעל הפארטיה, הרי לא יכול להיות מצב שכל הכסף יחזור אליו בגלל הגנייה(הריבית),לכן תמיד יהיה חוב.

יש לי שאלה @Borg972
    באחד הסרטים שם הוא אמר,שכולם חושבים שאם החובות יחזרו אל הבנקים,ץיהיה צמיחה והכל יהיה "טוב",אבל זה לא נכון,הוא לא הסביר למה,can u?
    , you will be lost...

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 1 2 3 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. מה דעתכם בנושא ??????
    על ידי weedy85 בפורום ספורט
    תגובות: 21
    הודעה אחרונה: 24/10/2013, 12:07
  2. סקר בנושא הימורים
    על ידי Yahellif בפורום חדשות ורכילויות
    תגובות: 35
    הודעה אחרונה: 06/09/2012, 15:04