בעיית העונשין

+ הגב לנושא
מציג הודעות 1-3 מתוך 3
  1. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    3
    קיבל תודה פעם אחת בהודעה אחת

בעיית העונשין

אני בטוח שכולם שמו לב שיש פגם מאוד משמעותי ב-9 קטגוריות, והוא החשיבות העצומה של אחוזי העונשין.

שחקנים כמו דוייט או בלייק, שבמציאות הם טופ 15 בליגה, הופכים לשחקני סיבוב 8-9 בפורמט הנוכחי, כשכל מני קאווי לנארדים שווים יותר מהם בראנק.

אני לא יודע מה אתכם, אבל אני רוצה שהפנטזי ישקף כמה שיותר את המציאות, ובמצב היום שאחוזי עונשין היא קטגוריה ששווה לשאר הקטגוריות למרות שבמציאות היא הרבה יותר זניחה מאחוזי שדה או נקודות לדוגמא, זה פשוט יוצר מצב אבסורדי לגמרי ששחקן יכול לתת משחק מעולה של 20, 10 ו-2 בלוקים, אבל המשחק יהיה בשווי של סיבוב 10 רק כי הוא עשה בו 2-6 מהעונשין.

יש 2 דרכים למגר את התופעה-

1. לשחק בלי אחוזים ורק עם FTM (זריקות עונשין שנקלעו). הבעיה שזה יוצר חוסר איזון מוחלט ונותן יתרון גדול לגבוהים על פני נמוכים.
    2. להוסיף FTA (הליכות לקו), מה שמאזן קצת את המצב כי אם שחקן הלך הרבה לקו אבל קלע באחוזים גרועים, לפחות הוא מתוגמל גם על ההליכות.
    הבעיה- זה הופך שחקנים כמו קוין מרטין, גלינארי או הארדן שגם הולכים הרבה לקו וגם קולעים באחוזים גבוהים לאוברייטד בטירוף, ולעומת זאת פוגע בשחקני הגנה טובים כמו איבאקה לדוגמא.

השנה כבר אי אפשר מן הסתם לשנות את זה, אבל למישהו יש אולי הצעות לעתיד? אולי פורמטים שונים של ליגות וכאלה? תכל'ס זה פשוט מעיב לי על ההנאה מהפנטזי.

2. מושעה

מוניטין
    63 (0)
    הודה
    245
    קיבל תודה 655 פעמים ב393 הודעות
    מעבר להגזמות הפרועות בפוסט שלך (דוויט/בלייק לא הופכים ל'סיבוב 8-9') ומשחק של 20/10/2 עם 2-6 מהקו הוא לא - 'משחק של סיבוב 10'- זה אכן טיפה מבאס.

FTM, לא גורם לחוסר איזון בחזית הגבוהים/נמוכים - הוא גורם לזה שכוכבים נהיים שווים יותר, והופך את הדראפט ליותר משמעותי ומפחית מהערך של וויברים (כי מאוד קשה להשיג FTM בפיקים).
    חוץ מזה, FTM לבדו יוצר עיוות חדש מכיוון שדוויט יסיים כל שנה ראשון בפער וזה א ביג נו-נו.

הפתרון האידאלי בעיניי לטיפול באנומליית דוויט/בלייק הינו פשוט ע"י הסכמה שלא לבחור אותם בדראפט.
    במקום ליצור עיוותים אחרים שלעיתים אף גרועים מהמקור (בניסיון לתקן את העיוות המקורי) - הכי פשוט לשחק בלעדיהם, לא?

זה לגמרי סובייקטיבי אבל לי זה נראה כמו הפתרון הכי פשוט והכי סביר.
    נערך לאחרונה על ידי palamida; 11/11/2012 ב 07:07.

3. רויאל פלאש

מוניטין
    20 (16)
    רשומות בלוג
    10
    הודה
    1
    קיבל תודה 1,771 פעמים ב900 הודעות
    עשינו את שתי השיטות האלו בליגת וואלה. אני נגד FTA בטוח, זה פשוט קטגוריית דוייט שאין לה שום ערך אמיתי. אפשר להסתדר עם FTM + FT%. נותן איזון נחמד. אי אפשר רק FTM, כי הנזק שדוייט מייצר מעונשין הוא אמיתי וזה מתעלם ממנו.

הבעיה בהוספת FTM היא כאמור הפערים העצומים שנפתחים בצמרת. מצד שני זה מוריד מהערך של ריאן אנדרסונים שכאלו.

נושאים דומים

1. בעיית גובה
    על ידי LimpLamb בפורום אסטרטגיה מעבר למשחק
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 08/12/2013, 23:14
  2. בעיית אייפד.
    על ידי Kentflush בפורום אוף טופיק
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 14/08/2012, 20:19
  3. בעיית שגיאה ב- HM 2
    על ידי yoston1 בפורום כלים ותוכנות
    תגובות: 9