הגעה להסדר מיסוי מול אנשי המחלקה המקצועית בהנהלת רשות המיסים.

+ הגב לנושא
עמוד 1 מתוך 3 1 2 ... אחרוןאחרון
מציג הודעות 1-20 מתוך 46
  1. הסמל האישי של Stasia42
    רויאל פלאש

מוניטין
    98 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    3,011
    קיבל תודה 3,023 פעמים ב1,038 הודעות

הגעה להסדר מיסוי מול אנשי המחלקה המקצועית בהנהלת רשות המיסים.

אז ככה.

על-מנת שהמדינה תשנה חוקים ותחוקק תקנות-מס חדשות, צריך לוודא שיהיה לה "אינטרס", כשבעולם המס מדברים על פרמטר ה"חייבים בדיווח".
    על-מנת שנוכל להגיע עם אנשי המחלקה המקצועית בהנהלת רשות המיסים להסדר מיסוי, שיחול בעתיד על אנשים העוסקים בפעילות מקוונת באינטרנט בתחום ההימורים בהתאם למודל שיפותח - נדרשת קבוצה משמעותית של אנשים.

כמובן שגם כמות הכספים החייבים בדיווח הינה פקטור מרכזי, אבל הפרמטר הראשוני הוא כמות אנשים. מבחינתי, על-מנת להתחיל במהלך, צריך להגיע לקבוצה של 10-15 אנשים לפחות.

רשות המיסים לא תהיה פתוחה לקבוע הסדר מיסוי מחייב ביחס לפעילות מקוונת באינטרנט כשמדובר באדם אחד או שניים. במקרה כזה הם פשוט יפנו אותנו לפקידי השומה, ושם כפי שכבר בורר על-ידי יועץ-המס שלי לא תהיה יכולת להגיע להסדר מיסוי מחייב שילווה בגושפנקא מטעם המדינה.

ברגע שתהיה קבוצה משמעותית נוכל להגיע עם רשות המיסים:

1. להסדר מיסוי מחייב לגבי העתיד - גם לגבי פעילות מקוונת באינטרנט וגם ביחס להשתתפות בטורנירים.
    2. להסדרי מיסוי לגבי הכנסות העבר של כל אחד מחברי הקבוצה שיש לו הכנסות כאלו במסגרת הליך גילוי מרצון - אחרי שנגיע להסדר כזה כל אחד מהקבוצה שלא דיווח בעבר על הכנסות יהיה מוגן מאחריות פלילית בתחום המיסים או בתחום הלבנת הון והוא ישלם מס (עם אופצייה לפריסה לתשלומים כמובן) בסכום שיסוכם לכיסוי חובות המס מהעבר.

חשוב להבהיר כי לגבי כל אחד מקבוצת האנשים שתיכלל בקבוצה – עורך-הדין שיוביל את המהלך מבטיח חיסיון עו"ד-לקוח על המידע שיועבר אליו בנוגע לפרטים אישיים, פעילות בעבר/בהווה, רווחים וכו'. לא תהיה חשיפת שמות או חשיפת נתונים כחלק מהחסיון שקיים עד שנגיע להסדר המיסוי, ובכל מקרה לא תהיה מסירת פרטים ללא הסכמה מפורשת ובכתב מצד השחקן. כלומר, לא צריך להיות לשחקנים כל חשש להיפגש עם עורך-הדין כל עוד לא הושג הסדר עם רשות המיסים.

ברצוני להדגיש כי אני האחרון שיגיד לכולם "בואו תשלמו מס על פוקר", בייחוד כשכרגע אין תשובה ברורה מטעם המדינה לגבי האם תשלום מיסים מבטיח לשחקן "שקט תעשייתי", או שמא הוא עדיין חשוף מבחינה פלילית/מיסויית וכו'. ממליץ לכל אחד לחשוב עם עצמו מה המטרות שלו לעתיד הקרוב והרחוק, ולפי זה להחליט.

לדעתי האישית בלבד (ממש לא ייעוץ משפטי או משהו), לאנשים עם מעל ל30,000$ רווח שנתי הייתי ממליץ בחום להגיע לפחות לפגישה אחת על-מנת להבין מי נגד מי וכו'.

כל מי שמעוניין לשמוע פרטים נוספים, או "להירשם" לפגישה הראשונית מוזמן ליצור איתי קשר באחת מהדרכים הבאות:

• הודעה פרטית בפוקר-לנד.
    • Skype = stasia4242
    • Mail = stas@Stasia42 .com

בהצלחה.
    "פשוט תרוץ טוב. קלולס זה הסיק רג החדש".
    (קסנו)

רץ טוב בטורנירים מאז ה27.5.13

2. 18 המשתמשים הבאים הודו לStasia42 על ההודעה המועילה:

allinarco (16/01/2013), Black winter day (16/01/2013), CrazyDucks4242 (16/01/2013), djo (21/01/2013), gana2 (16/01/2013), GOD (16/01/2013), Holy (04/02/2013), King Fish (17/01/2013), Koon Da Son (17/01/2013), Lenz (17/01/2013), nonickname (16/01/2013), OriQ9s (17/01/2013), Rafi_Vegas (16/01/2013), RedAlert25 (29/01/2013), tomsilk (16/01/2013), vladi (16/01/2013), בומבה (17/01/2013), חומוס (17/01/2013)

3. הסמל האישי של nonickname
    רויאל פלאש

מוניטין
    207 (18)
    הודה
    3,068
    קיבל תודה 1,373 פעמים ב1,038 הודעות
    Stasia42 לכנסת

4. הסמל האישי של ril
    רויאל פלאש  

מוניטין
    88 (19)
    הודה
    98
    קיבל תודה 2,933 פעמים ב1,462 הודעות
    תותח

5. המשתמשים הבאים מודים ל ril על התגובה המועילה:

djo (21/01/2013)

6. הסמל האישי של TheM_Wolf
    סטרייט פלאש

מוניטין
    17 (14)
    הודה
    2,588
    קיבל תודה 1,408 פעמים ב919 הודעות
    וואו. מרשים ביותר. בהצלחה!!!

7. רביעייה  

מוניטין
    111 (15)
    הודה
    933
    קיבל תודה 1,529 פעמים ב753 הודעות
    מאוחר מדי עכשיו בשביל להיכנס לפרטים טכניים אבל מחר במהלך היום אעלה לכאן מה המס הצפוי על הכנסות לפי מספר מדרגות על מנת להקל על אנשים לקבל החלטה ובכדי שיבינו כמה מס ישלמו אם ידווחו כחוק.

8. 2 המשתמשים הבאים הודו לישראל על ההודעה המועילה:

Black winter day (17/01/2013), Stasia42 (17/01/2013)

9. הסמל האישי של weedy85
    סטרייט

מוניטין
    30 (12)
    הודה
    135
    קיבל תודה 110 פעמים ב93 הודעות
    לא נשמע קצת בעייתי העניין שהמדינה רוצה לתת אופציה חופשית למשטרה לסגור כל אתר בנוגע להימורים בלי צווים וכדומה ?
    לשלם מס על פעילות מקוונת ? אבל יש איסור על משחקי פוקר ביתיים בארץ ?
    זה כמו שעושים היום מסיבות טבע חוקית באישור המשטרה !!!! פשוט עבודה קלה למשטרה !

10. הסמל האישי של Koon Da Son
    רויאל פלאש

מוניטין
    143 (17)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    1,533
    קיבל תודה 2,038 פעמים ב1,015 הודעות
    כל הכבוד סטסיה... כשנפתחת קבוצה של גלגול הפסדים בפוקר תרשום אותי!

בהצלחה.
    טרולינג אגרסיבי הוא טרולינג מנצח.

11. המשתמשים הבאים מודים ל Koon Da Son על התגובה המועילה:

Stasia42 (17/01/2013)

12. הסמל האישי של Stasia42
    רויאל פלאש

מוניטין
    98 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    3,011
    במקור פורסם על ידי weedy85 צפה בהודעה
    לא נשמע קצת בעייתי העניין שהמדינה רוצה לתת אופציה חופשית למשטרה לסגור כל אתר בנוגע להימורים בלי צווים וכדומה ?
    לשלם מס על פעילות מקוונת ? אבל יש איסור על משחקי פוקר ביתיים בארץ ?
    זה כמו שעושים היום מסיבות טבע חוקית באישור המשטרה !!!! פשוט עבודה קלה למשטרה !
    * המשטרה מן הסתם לא יכולה לסגור אתרים, כרגע הדיבור הוא על חסימה של אתרים ספציפיים (יותר לכיוון הקזינואים הווירטואליים והימורי הספורט, פחות לכיוון אתרי פוקר), וגם את זה יחסית פשוט לעקוף.

* כל פעילות שמניבה הכנסה, בין אם היא חוקית, ובין אם לא, חייבת במס. לשחק פוקר באינטרנט מביתך הפרטי זאת לא עבירה שיש עמה קלון, או שנושאת בחובה עונשי מאסר.

העלמת מס לעומת זאת הינה עבירה מאד חמורה במדינת ישראל.

* מנסה להדגיש כל הזמן - המשטרה היא הבעיה הפחותה לשחקני פוקר באינטרנט, ולא רלוונטית כלל לשחקני טורנירים/קאש שמשחקים בחו״ל (חוקי למהדרין). רשות המסים לעומת זאת..
    (קסנו)

13. המשתמשים הבאים מודים ל Stasia42 על התגובה המועילה:

allinarco (17/01/2013)

14. רביעייה  

מוניטין
    111 (15)
    הודה
    933
    תושב ישראל משלם מס על כלל הכנסתו מכל המקורות בחישוב שנתי לחודשים ינואר עד דצמבר.
    במידה וקיימות מספר הכנסות כשכיר ,עצמאי,הכנסה משכ"ד וכו' מחברים את כלל ההכנסות.
    קיימות מדרגות מס בהתאם לגובה ההכנסה . היה ונישום (כך נקרא כל מי שחייב בדו"ח ) חצה את סף המס לאותה מדרגה ישלם את המס מהמדרגה הבאה רק על ההפרש. אין חיה כזו להרוויח יותר בברוטו ופחות בנטו כמו שחלק חושבים.

בפקודת מס הכנסה קיימים מספר סעיפים לגבי סיווג הכנסות כמו הכנסה ממשכורת, הכנסה מהשכרה, הכנסה מרבית ועוד. אנחנו נתמקד בהכנסה מ"עסק או משלח-יד " . רב רובם של העצמאים ו\או החברות עונים להגדרה הזו ומחוייבים במס בהתאם .

סיווג ההכנסה חשוב גם לצורך קביעת שיעורי המס וגם לצורך הוראות אחרות כמו קיזוז הוצאות,קיזוז הפסדים ועוד.
    לדוגמה : הכנסה מיגיעה אישית – הכוללת בתוכה הכנסה מעסק או משלח יד והכנסה מעבודה (שכירים) מחוייבת במדרגות מס החל ממדרגת המס הראשונה שהינה 10% ועולה בהתאם לרמת ההכנסה בעוד שהכנסה פאסיבית לדוגמה השכרת נכס מחוייבת במדרגת מס ראשונה גבוהה יותר ללא קשר לגובה ההכנסה.

קיימים מבחנים שונים שנקבעו בפסיקה לגבי מתי ההתנהלות נחשבת להכנסה מעסק או משלח יד ומתי לא. כעיקרון ולפי מיטב הבנתי, פעילותו של סטאסיה לדוגמה מהווה פעילות שתענה להגדרה וככזו תזכה למדרגות המס הנמוכות , קיזוז הוצאות , קיזוז הפסדים (עקרונית מכל מקור באותה שנת מס כולל מהכנסה ממשכורת ) ועוד.

בעיסוק במסים קיים הרבה שטח "אפור" ולא הכל שחור לבן . ביחוד בתחום חדשני כמו מיסוי הכנסות מפוקר כך שעד שלא תהיה התייחסות ספציפית לנושא כל אחד רשאי לפעול כמיטב הבנתו ובלבד שעמד בנטל ההוכחה כאשר הגיש דו"ח לפקיד השומה (מס הכנסה ) . חובת ההוכחה כי זוהי הכנסה מעסק היא על מגיש הדו"ח כמו כן בכדי להכיר בהוצאות חייבים לשכנע את פקיד השומה כי ההוצאות הוצאו בתחום העיסוק של העסק.

הכנסה מעסק או משלח יד – משמע הרווח שנוצר או במלים אחרות ההכנסות פחות ההוצאות המוכרות.
    לא קיימת רשימה סגורה של הוצאות מותרות בקיזוז וניתן להכיר בכל הוצאה שהוצאה כולה לצורך ייצור ההכנסה . לגבי חלק מההוצאות קיימות הוראות ספציפיות לגבי הכרה או אי הכרה או מגבלות לגבי סכום ההוצאה.

מצ"ב קישור לטבלת ניכויים שנתית של מס הכנסה. הטור הימני הוא הכנסה (במקרה של עצמאי-רווח ) בקפיצות של 500 ש"ח.
    הטור הממוספר 1 הוא הטור המתאים לגברים הזכאים ל-2.25 נקודות זיכוי (הפחתה מהמס המחושב על פי המדרגות ) והוא מראה כמה מס הכנסה ישולם במצטבר לאותה שנה .
    לדוגמה מי שמרוויח (שכיר-ברוטו או עצמאי הכנסות פחות הוצאות מוכרות) 58,500 ₪ בשנה ישלם 45 ₪ מס הכנסה.

http://ozar.mof.gov.il/taxes/nikuim2012y/11.pdf

להבהרה יצויין שוב כי מדרגות המס הינן לכלל ההכנסות היה ולשחקן הכנסות אחרות \נוספות כשכיר יתווספו אלה להכנסות מהעסק.

קיימות נקודות נוספות שיש לתת עליהן את הדעת בעניין מיסוי הכנסות מפוקר:
    1. ביטוח לאומי – במידה והכנסה תסווג כהכנסה מעסק או משלח יד היא מחוייבת גם בביטוח לאומי. קיימות 2 מדרגות לתשלום ביטוח לאומי המשולם על הרווח:
    עד כ-5,200 ₪ כ-10% (בסיס חודשי)
    מעל - כ-16%

2. שנים קודמות – במסגרת הליך גילוי מרצון במידה ומגיעים להסכמות הן חלות על הפן הפלילי אבל לא על האזרחי. ייתכן וייגבה מס בגין שנים קודמות.
    היה וייגבה מס יש לקחת בחשבון רבית והצמדה (צמוד+4% שנתי )
    כמו כן ייתכן ויוערמו קשיים בגין שנים קודמות עקב קושי בהוכחת הוצאות ו\או אי הרישום ברשויות.

כל מה שכתבתי כאן אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מהתחום אלא מהווה נגיעה קלה בבסיס ההבנה מה חייב כל אחד בתשלום. כל מקרה צריך להיבדק לגופו ומה שמתאים לשחקן אחד לא בהכרח חל על האחר בשל הנסיבות.

15. 3 המשתמשים הבאים הודו לישראל על ההודעה המועילה:

allinarco (17/01/2013), Stasia42 (17/01/2013), The final river (17/01/2013)

16. רביעייה  

מוניטין
    111 (15)
    הודה
    933
    במקור פורסם על ידי Koon Da Son צפה בהודעה
    כל הכבוד סטסיה... כשנפתחת קבוצה של גלגול הפסדים בפוקר תרשום אותי!

בהצלחה.
    אין קשר אם אתה מרוויח או מפסיד אם תענה למבחנים של חייב בדיווח . כנראה שגם שחקנים מופסדים אם יענו להגדרות יאלצו לדווח ולא תמיד זה רע. הפסד מפוקר במידה שהוגדר כהפסד מעסק ניתן לקיזוז באותה שנה כנגד כל מקור כולל הכנסות ממשכורת. לדוגמה משכורת 500,000 , הפסד מפוקר 100,000 , המיסוי הסופי יהיה בגין 400,000 כך שתוכל לקבל חלק מהמס ששילמת בגין המשכורת חזרה.

17. המשתמשים הבאים מודים ל ישראל על התגובה המועילה:

allinarco (17/01/2013)

18. הסמל האישי של nice pot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    343 (20)
    הודה
    2,967
    קיבל תודה 4,667 פעמים ב2,002 הודעות
    במקור פורסם על ידי ישראל צפה בהודעה
    הפסד מפוקר במידה שהוגדר כהפסד מעסק ניתן לקיזוז באותה שנה כנגד כל מקור כולל הכנסות ממשכורת. לדוגמה משכורת 500,000 , הפסד מפוקר 100,000 , המיסוי הסופי יהיה בגין 400,000 כך שתוכל לקבל חלק מהמס ששילמת בגין המשכורת חזרה.
    אני קצת מתקשה להאמין שיורידו למישהו מס מהעבודה החוקית שלו רק בגלל שהוא התפרק בסטארס באותה שנה.
    אני שואל כי אני מרגיש את אותו התסכול לגבי העולם הגאו-פוליטי כיום, שלדעתי התחיל עוד מימי קיסינג'ר אבל זה נושא ליום אחר...

19. הסמל האישי של Stasia42
    רויאל פלאש

מוניטין
    98 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    3,011
    תודה רבה @ישראל !

מוסיף סיכומון של מסמך המס, תשלומי מס פר הכנסה (רווחים פחות הוצאות) של מספר ציוני-דרך:

מאד חשוב לי לציין, שכחצי מתשלומי ביטוח לאומי נחשבים לך בתור הוצאה מוכרת, ולכן תשלומי המס בפועל נמוכים ממה שרשמתי.

* רווח של עד 58,000 ש"ח שנתי = בערך 16,000$ = פטור ממס הכנסה + בערך 10% מסך הרווח השנתי. כמובן שהכסף הזה נחשב לכם לצורכי משכנתא, הלוואות, הצהרת הון וכו'.
    * רווח של 60,000 ש"ח שנתי = בערך 17,000$ = 195 ש"ח מס הכנסה + בערך 6,000 ש"ח ביטוח לאומי = בערך 6,200 ש"ח מס כולל. (כ10.5% מס מסך הרווח הכולל)
    * רווח שנתי של 80,000 ש"ח = בערך 22,000$ = בערך 3,000 ש"ח מס הכנסה + בערך 13,000 ש"ח ביטוח לאומי = 16,000 ש"ח מס כולל. (כ20% מס מסך הרווח הכולל).
    * רווח שנתי של 100,000 ש"ח = בערך 26,000$ = בערך 5,600 ש"ח מס הכנסה + בערך 16,000 ש"ח ביטוח לאומי = 21,600 ש"ח מס כולל. (כ21% מס מסך הרווח הכולל).
    * רווח שנתי של 150,000 ש"ח = בערך 40,000$ = בערך 15,500 ש"ח מס הכנסה + בערך 24,000 ש"ח ביטוח לאומי = 39,500 ש"ח מס כולל (כ26% מס מסך הרווח הכולל).
    * רווח שנתי של 200,000 ש"ח = בערך 52,000$ = בערך 28,500 ש"ח מס הכנסה + בערך 32,000 ש"ח ביטוח לאומי = 60,500 ש"ח מס כולל (כ30% מס מסך הרווח הכולל).
    * רווח שנתי של 250,000 ש"ח = בערך 65,000$ = בערך 43,500 ש"ח מס הכנסה + בערך 40,000 ש"ח ביטוח לאומי = 83,500 ש"ח מס כולל (כ33% מס מסך הרווח הכולל).
    * רווח שנתי של 300,000 ש"ח = בערך 81,000$ = בערך 59,500 ש"ח מס הכנסה + בערך 48,000 ש"ח ביטוח לאומי = 107,500 ש"ח מס כולל (כ35% מס מסך הרווח הכולל).

מעל ל400,000 ש"ח רווח שנתי, אנחנו מגיעים לנקודת הברייק-איבן המיסויית מבחינת מה עדיף לכם - עוסק מורשה או חברה בע"מ.

מאד בגדול, מלבד חוד החנית של הפוקר הישראלי, מרבית ה"רגים" המרוויחים ישלמו בין 20%-25% מס כולל, על כלל ההכנסות שלהם פחות כלל ההוצאות שלהם. לי אישית זה נשמע כמו עסקה הוגנת.
    (קסנו)

20. המשתמשים הבאים מודים ל Stasia42 על התגובה המועילה:

nonickname (17/01/2013)

21. פלאש

מוניטין
    31 (11)
    הודה
    946
    קיבל תודה 648 פעמים ב286 הודעות
    מהלך טוב, שיהיה המון בהצלחה.

22. סטרייט

מוניטין
    5 (11)
    הודה
    61
    קיבל תודה 220 פעמים ב91 הודעות
    סטס שלום,
    ראשית אני מוכרח לציין שאני מאוד מעריך את ההשקעה והרצינות שלך. ללא ספק נראה שאתה מאמין במה שאתה עושה ומקדם.

לאחר שקראתי את ההודעות שלך על קידום תשלומי מס בארץ של שחקני פוקר(בסופו של דבר כדי לכסות את התחת של עצמינו), אני מבקש שתסביר לי את רוח המחשבה שלך לגבי הנושא.

בסופו של יום, פוקר אינו משחק חוקי בישראל, יתרה מכך, המדינה (מבחינה חוקית בערכאות משפטיות) אינה מוכנה להכיר בזה כעיסוק, כמשחק מבוסס חשיבה או אם תרצה כמשחק שבו היכולת עולה על גורם המזל.
    זאת בניגוד למסחר בבורסה, מסחר בנדל"ן וכדומה.

נתון לכולנו ש: מדינה=חוק=רשויות מס=מדינה.

אם כן, מדוע שחקני פוקר בישראל ירצו לשלם לרשויות המס מיסים כשהחוק אינו מוכן להכיר בהם כשחקני פוקר, להיפך, החוק אף נאכף כנגדם. בעצם, נאמר לנו פה: "אנחנו לא מוכנים להכיר בעיסוקכם, אבל כן מוכנים להכיר בהכנסותכם." עכשיו רק נותר להחליט האם אמרה כזאת הוגנת כלפי קהילת הפוקר בישראל.

23. הסמל האישי של Stasia42
    רויאל פלאש

מוניטין
    98 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    3,011
    במקור פורסם על ידי SuperMe צפה בהודעה
    סטס שלום,
    ראשית אני מוכרח לציין שאני מאוד מעריך את ההשקעה והרצינות שלך. ללא ספק נראה שאתה מאמין במה שאתה עושה ומקדם.

לאחר שקראתי את ההודעות שלך על קידום תשלומי מס בארץ של שחקני פוקר(בסופו של דבר כדי לכסות את התחת של עצמינו), אני מבקש שתסביר לי את רוח המחשבה שלך לגבי הנושא.

בסופו של יום, פוקר אינו משחק חוקי בישראל, יתרה מכך, המדינה (מבחינה חוקית בערכאות משפטיות) אינה מוכנה להכיר בזה כעיסוק, כמשחק מבוסס חשיבה או אם תרצה כמשחק שבו היכולת עולה על גורם המזל.
    זאת בניגוד למסחר בבורסה, מסחר בנדל"ן וכדומה.

נתון לכולנו ש: מדינה=חוק=רשויות מס=מדינה.

אם כן, מדוע שחקני פוקר בישראל ירצו לשלם לרשויות המס מיסים כשהחוק אינו מוכן להכיר בהם כשחקני פוקר, להיפך, החוק אף נאכף כנגדם. בעצם, נאמר לנו פה: "אנחנו לא מוכנים להכיר בעיסוקכם, אבל כן מוכנים להכיר בהכנסותכם." עכשיו רק נותר להחליט האם אמרה כזאת הוגנת כלפי קהילת הפוקר בישראל.
    @SuperMe

הבסיס השגוי, לדעתי, בכל מה שרשמת זה:

"נתון לכולנו ש: מדינה=חוק=רשויות מס=מדינה".

למרות מה שרובנו חושבים, ה"מדינה" היא לא מקשה אחת, שכלל חלקיה פועלים בתיאום מופתי, אלא ההיפך הגמור מכך.

שוב, ישנה הפרדה מלאה בין רשויות המס, העבירות שנכללות בתחום פיקוחן, האחריות לאכיפה, וסדרי הגודל של העונשים הקבועים בחוק

לבין רשויות המשטרה, העבירות שנכללות בתחום פיקוחן, האחריות לאכיפה, וסדרי הגודל של העונשים הקבועים בחוק.

כאשר שחקן פוקר מבצע פעילות שמניבה רווחים, הוא בעצם מבצע שתי עבירות נפרדות לחלוטין זו מזו.

עבירה ראשונה = עצם המשחק. על כך אחראית המשטרה, שמקבלת הנחיות מפרקליטות המדינה, ומתייעצת עם ספר החוקים, לגבי סקאלות שונות של עבירה. למשל - עבירת משחק פוקר באתר פוקרסטארס, מהבית הפרטי שלך, נמצאת בסקאלה שונה ממשחק פוקר חברי בבית הפרטי שלך, וממשחק פוקר "לא חברי" בפארטיה הקרובה למקום מגוריך. כמובן שהענישה (אם בכלל) הינה בהתאם לעבירה.

כמובן כמובן, שברגע שאתה יוצא מתחום ה"משחק בשביל עצמי", לתחום ה"מארגן משחקים" או "מייחצן משחקים" (למשל - Affiliates), אתה נכנס לקטגוריה שונה לחלוטין של עבירה, ויכולות ענישה.

עד פה לגבי המשטרה, ועבירת משחק הפוקר.

--------------------------------------------------

העבירה השניה ששחקן הפוקר מבצע בעודו עוסק בפעילות מניבת רווחים, הינה אי-תשלום מס על רווחיו, וכאן נכנסות רשויות המס לתמונה.

את רשויות המס לא מעניין באיזה תחום מתבצעת הפעילות שלך. זה לא משנה אם אתה שחקן פוקר, אינסטלטור, נהג מונית, סוחר בניירות-ערך, או סוחר בסמים.

הדבר היחיד שמעניין את רשויות המס זה שתשלם מיסים בהתאם למדרגות המס המקובלות ולנהלים הקבועים בחוק.

עבירה של העלמת מס נחשבת לאחת העבירות החמורות (גם בארץ וגם בעולם), ויש מיליון סיפורים מפורסמים על *פושעים מבחינת המשטרה* שהצליחו לחמוק מעונש שנים רבות, עד אשר *הפשעים שלהם מבחינת רשויות המס* הפילו אותם (אל קאפון, ראשי משפחות פשע ידועות בארץ... הרשימה באמת אינסופית).

אני באופן אישי התחלתי את כל המהלך שלי עם עצמי, לאחר שהתחלתי להרוויח סכומי כסף לא-מבוטלים, אי-שם לקראת אמצע 2012. בכנות, המשטרה היתה הדבר האחרון שהדאיג אותי (לעומת כל מי שהתייעצתי איתו, שהמשטרה היתה החשש העיקרי), רשויות המס נראות לי הרבה יותר מפחידות ובעלות יכולת לדפוק את החיים לאזרח מדינת ישראל. מבחינתי, בעודך משחק פוקר באינטרנט בצורה רווחית, חלוקת הסיכונים שלך היא משהו בסביבות 90% רשויות מס, 10% משטרה. ממש לא טוען שמחר רשויות המס / משטרה ייקפצו לביקור, רק אומר שאם מישהו מהם מתישהו יקפוץ לביקור, כנראה שאת משוכת המשטרה אתה תעבור די בסבבה (עבודות שירות יהיה עונש די קיצוני לדעתי), רשויות המס לעומת זאת...

מקווה שזה פחות או יותר עונה על "אם כן, מדוע שחקני פוקר בישראל ירצו לשלם לרשויות המס מיסים...". מזעור סיכונים נטו.

-----------------------------------------------------------------------------------

לגבי "...כשהחוק אינו מוכן להכיר בהם כשחקני פוקר, להיפך, החוק אף נאכף כנגדם." מדובר כאן על רשויות המשטרה (רשויות המס מוכנים בכיף, נכון להיום, להכיר בשחקני פוקר, ואפילו פתחו סעיף עיסוק מיוחד בשם "פעילות מקוונת בתחום הפוקר"). אני לא בטוח עד כמה החוק לא מכיר בשחקני הפוקר, ולא בטוח בכלל-בכלל עד כמה החוק נאכף כנגדם, בייחוד אלו שמדירים את רגליהם מ"פארטיות". בי באופן אישי, נכון לכרגע, החוק מכיר, ולא מתבצעים נגדי מהלכי אכיפה. יש עוד לפחות 4 שחקנים בארץ שמשלמים מיסים על הכנסותיהם מפוקר (בעיקר טורנירים), חלקם הרבה לפני (מישהו רשום ברשויות המס משנת 2010), וגם נגדם לא התבצעו הליכים כאלה ואחרים.

לגבי "בעצם, נאמר לנו פה: "אנחנו לא מוכנים להכיר בעיסוקכם (משטרה), אבל כן מוכנים להכיר בהכנסותכם (רשויות המס)." עכשיו רק נותר להחליט האם אמרה כזאת הוגנת כלפי קהילת הפוקר בישראל." , זאת אכן נקודה מאד כואבת, גם לי. רשות אחת מבקשת כסף, רשות שניה אומרת לך שאסור. למרות התהליך שעברתי, למרות המיסים ששילמתי, לא קיבלתי שום נייר חתום, שום הבטחה בעל-פה מגורמים בכירים, שום גושפנקא רשמית מטעם המדינה כי אכן פעלתי כאזרח שומר חוק, וכי אין טענות כלפי, אפילו מבחינת תשלומי מס. באיזשהו מקום, למרות שהפעילות שלי לא נחשבת להלבנת הון, עדיין יש איזשהו סעיף בחוק שאומר שכספים שהושגו בצורה לא-חוקית ניתנים להחרמה. הדרך היחידה לקבל הכרה רשמית, וגושפנקא מטעם המדינה, לפחות הדרך היחידה שאני הצלחתי לחשוב עליה (למי שיש רעיונות נוספים מוזמן לשתף), הינה התהליך שתיארתי בפוסט המקורי כאן.

חשוב לציין כי כל הנאמר לעיל מתבצע אל מול רשויות המס.

מבחינת המשטרה, אני מאמין שהפתרון הטוב והיעיל ביותר יהיה להגיע ליועץ המשפטי לממשלה / פרקליטות המדינה, עם הסדר מיסויי בחסות רשויות מס הכנסה, ועם חוות דעת של מומחי סטטיסטיקה בנוגע ל"משחק יכולת/אי-יכולת" בניגוד למשחק "מזל", ולקבל הנחיה משפטית של הפרקליטות/היועץ לרשויות אכיפת החוק, בנוגע לאי-הפללה של משתמשים פרטיים, כפי שאכן נעשה לפני כמה שנים בגזרת השש-בש (פליי65, גאמון_אמפייר וכו').
    נערך לאחרונה על ידי Stasia42; 17/01/2013 ב 14:09.
    (קסנו)

24. 2 המשתמשים הבאים הודו לStasia42 על ההודעה המועילה:

Holy (04/02/2013), SuperMe (17/01/2013)

25. סטרייט

מוניטין
    5 (11)
    הודה
    61
    קיבל תודה 220 פעמים ב91 הודעות
    בשורה התחתונה, לטובת כולנו, אני מקווה ורוצה להאמין שהמאמצים יניבו תוצאות, שפוקר יהפוך חוקי סוף סוף.

26. רביעייה  

מוניטין
    111 (15)
    הודה
    933
    במקור פורסם על ידי nice pot צפה בהודעה
    אני קצת מתקשה להאמין שיורידו למישהו מס מהעבודה החוקית שלו רק בגלל שהוא התפרק בסטארס באותה שנה.
    ברגע שמשולם מס לא רק העבודה חוקית אלא גם ההתפרקות בסטארס

27. סטרייט  

מוניטין
    28 (12)
    הודה
    524
    קיבל תודה 763 פעמים ב351 הודעות
    איך צריכה להתבצע האכיפה (מבחינת רשויות המס)? הרי אתה לא צריך להוציא חשבוניות לאף אחד וממש לא בעיה להצהיר על המדרגת מס הנמוכה ביותר גם אם אתה לא באמת שם.. (כל הכסף הוא כסף שחור בעצם, אני יכול להצהיר על כמה שבא לי).

28. סטרייט  

מוניטין
    28 (12)
    הודה
    524
    קיבל תודה 763 פעמים ב351 הודעות
    ומה בקשר לעוסק זעיר? גם אפשרי?
    וכל מה שקשור להוצאות מוכרות? (למרות שלא צריך את זה בכלל אם כל הכסף גם ככה שחור)..

29. הסמל האישי של Stasia42
    רויאל פלאש

מוניטין
    98 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    3,011
    במקור פורסם על ידי The final river צפה בהודעה
    איך צריכה להתבצע האכיפה (מבחינת רשויות המס)? הרי אתה לא צריך להוציא חשבוניות לאף אחד וממש לא בעיה להצהיר על המדרגת מס הנמוכה ביותר גם אם אתה לא באמת שם.. (כל הכסף הוא כסף שחור בעצם, אני יכול להצהיר על כמה שבא לי).
    חלק מהדברים שתצטרך להגיש בסוף שנה ליועץ-המס/רואה החשבון, הינם קבצי פליינג אודיט של פוקרסטארס.

הקבצים הללו כוללים את כלל המידע הרלוונטי, כולל מאזני התחלה וסיום, רווחים בשולחנות, והעברות מחשבון לחשבון.

כמובן שלמדינה אין אופציה ״לדרוש״ את זה מפוקרסטארס, ככה שאלו שלא מעוניינים לשלם מס לא יידפקו, ואלו שכן מעוניינים לא יוכלו ״לרמות״, מה שיהפוך אותם לאנשים אמינים יותר מאשר נהגי מוניות לדוגמא.
    (קסנו)

עמוד 1 מתוך 3 1 2 ... אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. מיסוי על זכיות בטורנירים בארה"ב
    על ידי Balfawi בפורום מועדוני פוקר בחו"ל
    תגובות: 94
    הודעה אחרונה: 16/06/2013, 22:52
  2. לידיעת אנשי 888
    על ידי shipit בפורום אתרי פוקר
    תגובות: 14
    הודעה אחרונה: 10/04/2012, 15:20
  3. לא פונים לחברים ברשימת האמינות בלי רשות של רגע ודודלי
    על ידי AceHigh בפורום הפקדות \ משיכות \ העברות - פוקר קינג, 7XL
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 18/12/2010, 23:01
  4. שאלה לכל אנשי המחשבים
    על ידי Dr. Spew בפורום חדשות ורכילויות
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 20/08/2010, 19:03

מבקרים שהגיעו לדף הזה חיפשו:

מזרחי נח קריגל

רשות המיסים מחלקה מקצועית

1511445068

הליך גילוי מרצון

מס הכנסה חסינות פוקר

מס הכנסה חסינות פלילית פוקר

הענישה על משחק פוקר

דר ליאור דוידאי

מזרחי נח קריגל פוקר

משה מזרחי נח קריגל עורכי דיןמשה מזרחי מס הכנסהמלשינון רשות המיסים בית משפטפורום העלמת מס שכיר1511263376פקיד שומה מחלקה מקצועיתפקיד שומה המחלקה המקצועיתסטס מס פוקרמחלקה מקצועית רשות המיסיםמשה מזרחי נוח קריגל עורכי דיןנח קריגל משה מזרחימחלקה מקצועית מס הכנסהמרחי קריגלהמחלקה המקצועית של רשות המיסיםאיך להצהיר מס על פוקר סטארספנייה למחלקה המקצועית רשות המיסים
SEO Blog