פיל גלפונד - פוקר והחיים שלך

+ הגב לנושא
מציג הודעות 1-4 מתוך 4
  1. פלאש

מוניטין
    26 (10)
    רשומות בלוג
    2
    הודה
    493
    קיבל תודה 232 פעמים ב137 הודעות

פיל גלפונד - פוקר והחיים שלך

המאמר תורגם בתרגום חופשי לעברית לכבוד ארגון הפוקר וסטסיה (גלפונד היה השחקן שגרם לסטס להיות מקצוען - לקחת את הפוקר כמה צעדים קדימה) לאז לטובתכם (החבר'ה היותר צעירים כאן או שפחות שולטים באנגלית) תהנו:
    http://www.philgalfond.com/poker-and-your-life/

"לאחרונה שמתי לב שכל הפוסטים שלי מתחילים ב"היי חבר'ה". אין לי משהו נגד, אבל זה נראה קצת מוזר שכל הפוסטים מתחילים בפתיח הזה וכמה שורות ריקות אחריו, נכון ?!

היי חבר'ה !

קיבלתי כמות מטורפת של מיילים (ואני מעריך את ההתעניינות מכל הלב), אני אנסה לענות לכמה שיותר מהם, אבל סלחו לי אם לא הגעתי למייל שלכם.
    בפוסט הזה אני לא אענה על שאלות ספציפיות, אלא אדון במכלול נושאים שעוטפים את הסוגייה המרכזית - האם לבחור בפוקר כמקצוע : "האם לסיים לימודים" ? , "האם לסכן יותר כסף ולתת לפוקר סיכוי אמיתי" ? האם עלי להימנע מעליות ומורדות ובכך להפסיד כסף עכשיו כשיש לי משפחה ?"

הואיל והבלוג הזה יצא קצת ארוך מדי, אני אנסה לארגן אותו לפני נושאים.
    הנושאים שאסקור הם : אושר , מטרות וערכים , תהליך קבלת החלטות, טווח ארוך מול טווח קצר, שיקולים לא כלכליים, העתיד שלך ושל הפוקר, דעותיי וניסיוני האישי.

אני מאוד שמח לענות לשאלות שנשאלו מהסיפורים שנחשפתי אליהם,מפני שאני מרגש שיש אנשים שמוטים לקבל כאלו החלטות אומללות - החלטות שיעיבו על המשך חייהם. אני מתעתד לענות בפרטיות להרבה שאלות שנשאלתי, אבל אני חש שיש פה צורך בפוסט הרבה יותר כללי על פוקר כקריירה, שהרי על כל אימייל פה יש כנראה 100 אנשים אחרים שנמצאים בסיטואציה די דומה.
    אני כלל לא שחצן להניח שחכמת החיים שלי (שמסתכמת ב-27 אביבים) אמורה להניח את הדעת להחלטות הרות גורל של אנשים שאני בכלל לא מכיר, אבל אני מקווה לענות בצורה מתודית כך שאנשים יוכלו לבחון היטב את חייהם ולקבל את ההחלטות הכי מושכלות. למעשה, אני מקווה שהפוסט הזה יהיה כללי מספיק כך שהוא לא רק יתחייס לסוגיות בפוקר אלא לקבלת החלטות בחיים באופן כללי.

"נכון" ו"לא נכון" :
    חשוב להבין, קודם כל, שכשמבצעים החלטה גדולה בחיים - אין "נכון ולא נכון" (לפחות, לעניות דעתי).
    או, ייתכן שבזמן נתון ההחלטה שקיבלת נכונה אבל בסיכומו של דבר, זה לא יצא לטובה. מה שאני מנסה לומר הוא שלכל היותר אתם יכולים לקבל את ההחלטה הנכונה בזמן נתון רק על סמך המידע שיש ברשותכם כרגע, ותו לא. אני מציין את זה ולו כדי להזכיר לכם שאין טעם להלקאות עצמיות אם אח"כ התברר לכם שההחלטה שקיבלתם שגויה, ומאידך, הקושי הזה לא מהווה תירוץ בשביל להימנע מלקבל החלטות מכריעות בחיים מתוך פחד שתבחרו לא נכון.
    אנחנו רואים את זה בפוקר כל הזמן. אני מבצע את המהלך הכי טוב שאני מסוגל לו בכל הזדמנות שיש לי, אבל לעיתים "הרידים" שלי שגויים, ובעצם, אפילו לא שגויים. אני פשוט נתקל "בטווח המצומצם" של היריב שנגדו פעלתי "לא נכון". יש כ"כ הרבה דברים בלתי צפויים שעשויים לקרות בחיים שלך, כך שאין טעם להאשים את עצמך אם לא תחזה את ההתרחשויות. עם זאת , זה לא מסיר ממך את האחריות לשקול בכובד ראש את האפשרויות (יותר על כך בהמשך).
    כמו כן, חשוב להבין שכל אחד עומד פה בפני עצמו. האפשרות הנכונה עבורי, או חבר שלי, אינה בהכרח האפשרות הנכונה עבורך. יש כ"כ הרבה גורמים.... לא רק היכולת שלך בפוקר,החלופות שלך לבחירת קריירה והמצב הכלכלי, אלא האישיות שלך, המטרות שלך, הצרכים שלך - מה שיהפוך אותך לאדם מאושר.

אושר :
    כשאני צריך לקבל החלטה גדולה, אני להתעכב על הנקודה הזו. שאל את עצמך: מה חשוב עבור ? מהם הערכים שלי ? מהן המטרות שלי ?

באופן אישי, ניסיתי להתבונן פנימה עמוק אל תוך הנשמה, ועל אף שעבור רבים מכם המטרות יהיו שונות לחלוטין אני שמח לחלוק עמכם את הממצאים שלי. הסתכלתי מעט יותר לעמוק על דברים שרציתי : אז אני רוצה להצליח בפוקר - למה ? כסף ? תחרותיות ?
    בסופו של דבר זה מסתכם לשני ההיבטים הבאים:

1) אני רוצה שסך ההשפעה שלי על העולם ועל הסביבה הקרובה שלי תהיה חיובית. אני רוצה להיות הגון, אדיב ומוערך על-ידי כל הבריות שבאות איתי באיזושהי אינטרקציה. אני רוצה להיות החבר הכי טוב עבור אלו שהכי אכפת לי מהם.

זו מטרת החיים שלי, והיא אולי לא כזו שעוזרת לי להסתגל או לקבל החלטות קשות בחיים. אולי אני מציין את המטרה הזו בשביל שלא תשפטו אותי על הדבר הבא, שהוא מבחינתי הכי חשוב עבורי.

2) אני רוצה להיות מאושר. כל הדברים היותר גדולים או קטנים שאני עושה משרתים מטרה אחת נעלה - הם עושים אותי מאושר. לא הכי עמוק, אבל דבר שמאוד חשוב להודות בו.

מה כ"כ חשוב בלהכיר בכך שעצם רצוני להצליח בפוקר הוא בעצם הרצון שלי להיות מאושר ?
    אני רוצה להרוויח כסף על-מנת שזה יעשה אותי מאושר. למה כ"כ מועיל להכיר בכך ?

לעיתים תכופות ניסיתי לכמת פוקר לעומת החלטות אחרות בחיים :

- האם אני צריך לצאת עם חברים או לשחק משחקים עם כבשים ?
    - האם אני צריך לצאת מארה"ב כדי שיתאפשר לי לשחק אונליין ?
    - האם אני צריך לרדת בסכומים כדי להוריד את רמות המתח המתלוות אליהם, או שמא אני צריך לנסות למקסם EV ולהתמודד עם הסווינגים ?

למעשה חשבתי שאני מקריב, אושר, שביעות רצון ושלווה בשביל כסף.
    כיום, אני מבין שאני מקריב "אושר" בשביל "אושר" !
    ברגע שהגעתי לתובנה הזו (רק לאחרונה), הצלחתי להבחין כמה מאושר אני יכול להיות ביום-יום שלי כשאני מקריב קצת EV (כסף).
    הרגשתי שאני חייב לעבוד קשה, שאני עושה את הדבר "הנכון", שאני מגדיל את הרווחיות שלי לעומת האושר שלי. זה הרגיש לי כמו חובה... כאילו שזה הדבר המכובד לעשות.
    אבל כיום שאני ניצב בסיטואציות היומיומיות האלו, אני כבר לא משווה תפוזים לתפוחים.
    אני בוחר בתפוחים (אושר), או תפוחים (אושר). כל מה שנותר לי לעשות הוא לבחור איזה מה (איזה תפוח) יעשה אותי מאושר יותר !
    לאחרונה הבנתי שהרבה מתח הוא הדבר הכי גרוע עבור האושר שלי, אז אני עושה מאמצים על-מנת להפחית מתח אפילו על חשבון כסף (בכל מקרה, שאני אשחק כשאני במצב רוח טוב-יותר, ירוויח לי EV בחזרה בכל מקרה). "

ערכים ומטרות:
    אושר היא מטרה כללית למדי. כולנו רוצים להיות מאושרים (אם אתה לא, אחי, זה בטח קצת מוזר לא ?!)
    חשוב שתחליט בעצמך אלו שיקולים יבנו את האושר הפרטי שלך. הנה כמה היבטים שיעזרו לך להחליט:

1) יחסיים בין-אישיים - כל האנשים שקרובים אלי הם הכי חשובים שלי מבחינת אושר. רוב האושר שלי מתמצה בקשרים שלי עם החברים והמשפחה.

2) תחרותיות, הצלחה - לא רק הצלחה כלכלית, אלא אני רוצה להתמקד במשהו שאני יכול להתקדם בו ולעשות אותו טוב ! עבורי פוקר הוא דבר מופלא שאני משקיע בו את כול כולי והולך לי בו מעולה.

3) יציבות, שגרה, בטחון - אני בחור שאוהב לתכנן תכנונים, וגם אחד שיש לו תוכניות חלופיות. אני לא מישהו שמחליט תוך כדי תנועה

4) חופש - ושוב, לא רק חופש כלכלי, אם כי זה דבר מדהים. אני לא אוהב להיות קבור תחת ערימה של מטלות, ואני רוצה שתהיה לי את האפשרות לקחת כמה ימים פסק-זמן כשאני לא ממוקד. אני גם מעוניין שתהיה לי האפשרות להתנתק, להיות לבד עם עצמי למשך יום שלם אם מתחשק לי.

הרשימה הזו מורכבת מהדברים שהכי קפצו לי לראש, ואני די בטוח שיש עוד. בכל מקרה, הרשימה שלי זה לא מה שחשוב אלא היא רק דוגמה. אתם צריכים לבוא עם רשימה משלכם כדי לקבל החלטות מושכלות.
    עבורי לשחק פוקר הולך לא רע בכלל : אני יכול להגשים את סעיפים 1,2, ו-4 , ואני יכול להארגן את הדברים ככה וגם לממש את סעיף 3.
    למזלי, יש לי את החופש (גם את הזמן והכסף) לנסוע ולבקר את האנשים האהובים עלי והכי חשובים לי.

בעבר לא היה לי את החופש הזה, ואני הייתי די משועבד למשחק. ברגע שהייתי שומע על משחק חזק, הייתי מתייצב שם. אני וויתרתי על הכל כדי להשתתף במשחקים האלה (כולל שעות שינה), עשיתי הרבה כסף בתקופה הזו, אבל אם הייתי נאלץ לחזור על זה, לא הייתי חוזר.
    יחסים אישיים זה לא משהו שהשקעתי בו כפי שהייתי רוצה. "יום שישי השחור" שיבש את כל התוכניות שלי, ואני לא בטוח שהתמודדתי איתו בצורה הכי מושכלת, ואיך אני ממשיך להתמודד איתו הלאה.
    בכל מקרה, העובדה שהצלחתי כלכלית עזרה לי רבות עם המטרות האחרות ככה שזה פקטור חשוב מאוד בכל בחירת קרייה שלא תעשו.

עוד דבר טוב שאתם יכולים לעשות הוא להכין רשימה של הדברים שהופכים אותכם "ללא שמחים". אני הייתי מוסיף, לחץ, העדר שעות שינה, חוסר במרחב תמרון וזמן. יש עוד כמה סעיפים שהייתי מוסיף, אבל שוב, אלו רק דוגמאות, צרו את הרשימה שלכם.

ובכן, יש גם טונה של דברים קטנים שמרכיבים את מידת האושר שלכם ( קריאה, התעמלות, טלוויזיה, גלידה, חתולים, משחקי וידאו וכו'). אלו דברים חשובים מאוד, ואתם צריכים:
    1) לשאוף להתענג מהדברים הללו על בסיס יום-יומי
    2) לבחון האם שינויים משמעותיים שאתם הולכים לאמץ עומדים להשפיע על היכולת שלכם להנות מההנאות הקטנות הללו.

המשך יבוא...
    נערך לאחרונה על ידי Starting Fresh; 23/02/2013 ב 00:36.
    "כשיישרף רכושך תישרף נשמתך אם לא תמהר להציל את עצמך !"

2. 8 המשתמשים הבאים הודו לStarting Fresh על ההודעה המועילה:

BazookaJew (22/02/2013), besteyal (23/03/2013), daniko (22/02/2013), gana2 (23/02/2013), liadmo (22/02/2013), nbarlev (23/02/2013), OriQ9s (22/02/2013), Stasia42 (22/02/2013)

3. הסמל האישי של Stasia42
    רויאל פלאש

מוניטין
    98 (15)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    3,011
    קיבל תודה 3,023 פעמים ב1,038 הודעות
    יופי של כתבה (של גאלפונד) !

אולי כדאי היה לפנות לצוות האתר של פוקרלנד ולפרסם את זה במאמרים בעמוד הראשי...
    "פשוט תרוץ טוב. קלולס זה הסיק רג החדש".
    (קסנו)

רץ טוב בטורנירים מאז ה27.5.13

4. פלאש

מוניטין
    26 (10)
    רשומות בלוג
    2
    הודה
    493
    קיבל תודה 232 פעמים ב137 הודעות
    הוספתי עוד חלק...
    פתאום אני גם קולט שהתקופה הנוראית שאני נמצא בה בפוקר (שבגללה עכשיו לקחתי הפסקה קטנה) מאוד מעוצמת מהעובדה שאין לי כרגע חיית מחמד (שזה אני טילט ברייקר מדהים).
    החתולה שלי (השנייה) מתה לפני כמה חודשים....
    "כשיישרף רכושך תישרף נשמתך אם לא תמהר להציל את עצמך !"

5. הסמל האישי של nice pot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    343 (19)
    הודה
    2,967
    קיבל תודה 4,666 פעמים ב2,002 הודעות
    [IMG][/IMG]
    אני שואל כי אני מרגיש את אותו התסכול לגבי העולם הגאו-פוליטי כיום, שלדעתי התחיל עוד מימי קיסינג'ר אבל זה נושא ליום אחר...

6. 2 המשתמשים הבאים הודו לnice pot על ההודעה המועילה:

AsiMosh (23/02/2013), avi23 (23/02/2013)

נושאים דומים

1. פיל גלפונד, שאלות ותשובות, מה יש לא לאהוב ?
    על ידי Rafi_Vegas בפורום חדשות ורכילויות
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 01/05/2012, 10:33
  2. שרשור תגובות : ומה עם פיל גלפונד?
    על ידי AceHigh בפורום חדשות ורכילויות
    תגובות: 22
    הודעה אחרונה: 22/03/2012, 11:27
  3. פיל גלפונד עבר לקנדה כדי לשחק
    על ידי gspot בפורום חדשות ורכילויות
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 31/07/2011, 16:31
  4. פיל גלפונד Phil Galfond