שאלה לשחקני שח

+ הגב לנושא
מציג הודעות 1-17 מתוך 17
  1. הסמל האישי של Lucarelli
    סטרייט פלאש

מוניטין
    108 (15)
    הודה
    187
    קיבל תודה 2,689 פעמים ב992 הודעות

שאלה לשחקני שח

מעניין אותי לשמוע מבין המאוד טובים מביניכם (אני יודע שיש פה כמה מדורגים מאוד גבוה) לגבי איך הגעתם
    לרמה המאוד גבוה ואיך זה משתווה לשיפור בפוקר. האם המסלול דומה לזה של פוקר?
    למשל אני שחקן 1600 (נגיד) ב chess.com שזה אחלה אתר ואולי דומה לסטארס. לאיזה בליינדים הייתם משווים את הדירוג 1600? 0.10/0.25 ?
    ובאיזה דירוג נמצאים שחקנים ב 1/2 או 5/10 ?
    כמובן מה שיפה בפוקר זה שתמיד יש לך סיכוי לרוץ טוב ולעשות מהלכים יפים גם אם לא "מדורג" ללבל שאותו אתה רוצה "לצ'נס" לא כמו בשח היכן יקרוע אותך לגזרים. אבל עדיין אותו הדבר תופס בטווח הרחוק.

שאלה סופית זה - האם אתם מרגישים שאם תשקיעו את הנשמה שלכם בשח תוכלו להגיע לרמות הכי הכי גבוהות או שזה מעבר ליכולת הגופנית/שכלית שלכם וזה משהו שפשוט אי אפשר לעבור. כמו שיש שחקנים שפשוט לעולם לא יוכלו לעבור את 50nl בסטארס כי הם פשוט לא מספיק טובים.

2. המשתמשים הבאים מודים ל Lucarelli על התגובה המועילה:

GOD (29/08/2013)

3. הסמל האישי של nice pot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    343 (19)
    הודה
    2,967
    קיבל תודה 4,666 פעמים ב2,002 הודעות
    ההשוואה בין יכולות שכליות של טופ רגס בשחמט, לבין אותו הנ"ל בפוקר מגוחכת.
    אתה כנראה לא מבין איזה מעבד משוכלל אתה צריך בשביל להתקרב למועדון ה - 2750+ בשחמט.
    אני שואל כי אני מרגיש את אותו התסכול לגבי העולם הגאו-פוליטי כיום, שלדעתי התחיל עוד מימי קיסינג'ר אבל זה נושא ליום אחר...

4. המשתמשים הבאים מודים ל nice pot על התגובה המועילה:

talitay (29/08/2013)

5. הסמל האישי של nice pot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    343 (19)
    הודה
    2,967
    אוקיי, אני רוצה קצת להוסיף לגבי ההשוואה בין פוקר לשחמט:
    בשחמט, מד כושר התחלתי הוא 1200 ובד"כ באתרים לאחר 20 משחקים המד כושר מתעדכן בשנית. הרבה מאוד שחקנים מוצאים את עצמם לאחר 20 משחקים מדורגים 1000-1200 ויצא לי להתקל גם בשחקנים שמדורגים 850~. מה שאני מנסה לומר הוא שרמת ה - 1200 היא בערך רמה ממוצעת לשחקן מתחיל שמבין קצת מה הוא עושה (בהתאם ליכולותיו), בוא נגיד שרמה של 1200 מתאימה בערך לשחקן ששיחק איזה 200-500 משחקים בחייו וקיבל מושג כללי איך צריך לזרום ולמה לשאוף, ז"א הוא הרבה מעבר לרמה של סתם להזיז כלים.
    טוב זהו, אין לי כוח להמשיך, התעייפתי.
    אני שואל כי אני מרגיש את אותו התסכול לגבי העולם הגאו-פוליטי כיום, שלדעתי התחיל עוד מימי קיסינג'ר אבל זה נושא ליום אחר...

6. המשתמשים הבאים מודים ל nice pot על התגובה המועילה:

er4n (30/08/2013)

7. הסמל האישי של nice pot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    343 (19)
    הודה
    2,967
    בוא נגיד שבפוקר הרמה הבסיסית של להבין את עוצמת היד שלך, להמר כשאתה חזק, לקפל כשאתה חלש, ולשחק ABC בינוני ואפור היא מאוד אינטואיטיבית.
    אני חושב שהרבה מאוד שחקנים עד לבל 0.25/0.50 יכוליים לשייט באיזור המופסדים קלות רק באמצעות הקפדה על טכניקה בסיסית שנרכשת כמעט באופן מיידי.
    זהו, התעייפתי.

8. 2 המשתמשים הבאים הודו לnice pot על ההודעה המועילה:

er4n (30/08/2013), talitay (31/08/2013)

9. WSOP Bracelet Winner  

מוניטין
    255 (15)
    הודה
    3,873
    קיבל תודה 3,380 פעמים ב1,199 הודעות
    במקור פורסם על ידי nice pot צפה בהודעה
    ההשוואה בין יכולות שכליות של טופ רגס בשחמט, לבין אותו הנ"ל בפוקר מגוחכת.
    אתה כנראה לא מבין איזה מעבד משוכלל אתה צריך בשביל להתקרב למועדון ה - 2750+ בשחמט.
    מה זה אומר, שלדעתך בהגדרה לטופ רגס בפוקר אין יכולות שכליות שיכולות להתחרות עם טופ רגס בשחמט? לא נשמעת לי כמו אמירה רצינית. ברור שבפוקר גם ברמות הגבוהות ברגע נתון אפשר למצוא פלופים (יכולות-שכליות ווייז, למרות שזה לא ניסוח מספיק מדוייק) ובשח פחות, זה חלק ממשחק ההסתברויות שמובנה בפוקר, אבל זה בטח לא כזה חד וחלק.

אני אוסיף משהו מכיוון טיפה אחר - אני כנראה לא מספיק חזק בשח כדי בכלל לנהל את הדיון הזה, אבל במשחקי מחשב דווקא יש לי הבנה כלשהי. אני שיחקתי סטארקראפט, משחק realtime strategy במחשב, ברמה יחסית גבוה. הטופ של הטופ שם, בעיניי, הם אנשים עם יכולות שכליות לא נתפסות ולהגיע לשם נראה לי על גבול הבלתי אפשרי (אני ממשיך לקרוא לזה יכולות שכליות כדי לא להצטרך לפרק את זה לגורמים יותר מדוייקים, גם לי אין כוח). אלקי, טופרג פוקר בימינו, היה בסטארקראפט בטופ של הטופ.

10. סטרייט פלאש

מוניטין
    23 (14)
    הודה
    103
    קיבל תודה 359 פעמים ב256 הודעות
    סטארקראפט הרבה יותר דומה לשח מאשר לפוקר (הן מבחינת היכולות השכליות הנדרשות, הן מבחינת כמות הפעולות שצריך לנתח ולבצע בזמן נתון) - וזה לא מפתיע שתותחים בתחומים אלו זולגים לפוקר - משחק שמקדש יכולות חופפות (בתחומם מסוימים), אך פשוט הרבה יותר.

11. הסמל האישי של smekintosh
    זוגיים

מוניטין
    21 (11)
    הודה
    263
    קיבל תודה 153 פעמים ב67 הודעות
    יש כסף בסטארקראפט ? (מחוץ נניח לקוריאה הדרומית וחברותיה)
    איפה אני? הנה אני

12. הסמל האישי של Lucarelli
    סטרייט פלאש

מוניטין
    108 (15)
    הודה
    187
    קיבל תודה 2,689 פעמים ב992 הודעות
    לנועם - אני חושב שאתה עושה קצת אובר-רייט לשח ואנדר-רייט לטופ רגז של פוקר, כשאני חושב על מוחות כמו sauce, jungleman ודאוון אני לא חושב שבוריס גלפנד ממש עילוי יותר גדול מהם.

לגבי סטארקראפט - לדעתי המשחק יותר קשה משח, יש 3 גזעים וצריך להתאים את עצמך לכל אחד מהמם, וזה גם משחק של אינפורמציה לא מלאה...
    כסף יש שם לא מעט, וטופ רגז מרוויחים בערך 20+ קיי בחודש. אבל אין שום סיכוי לזוטרים כמונו אפילו להתקרב לשם. למרות שלדעתי זה יותר קל לעלות ברמות מאשר בפוקר.

13. המשתמשים הבאים מודים ל Lucarelli על התגובה המועילה:

AsiMosh (30/08/2013)

14. הסמל האישי של nice pot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    343 (19)
    הודה
    2,967
    מוש ולוקה, אל תבינו לא נכון, אני ממש לא מזלזל ביכולות השכליות של טופ רגס בפוקר, נהפוך הוא, ברור לי שמסתובבים שם הרבה מוחות מבריקים ביותר.
    ועדיין, אם נשווה בין שתי קבוצות: האחת, 100 שחקני הפוקר הטובים בכל הזמנים. השניה, 100 שחקני השחמט הטובים בכל הזמנים. וננסה לבחון אותם באמצעות כלים מקובלים כמדד ל'יכולות שכליות' אתם תווכחו לגלות (לדעתי) עד כמה עלויי שחמט יחודיים ביכולות אנליטיות שחוצות בהרבה כל גבול אנושי סביר. לעומת זאת טופ רגס בפוקר יציגו תוצאות מרשימות ביחס לשאר האוכלוסיה אבל לא ידגדגו, בממוצע, את הפנומנים של השחמט, ולא את הפנומנים של המדעים המדויקים, ולא את הפנומנים של הפילוסופיה, וכן הלאה וכן הלאה.

15. המשתמשים הבאים מודים ל nice pot על התגובה המועילה:

Micmosh (17/09/2013)

16. הסמל האישי של galz
    פול האוס

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    762
    קיבל תודה 322 פעמים ב238 הודעות

17. סטרייט  

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    304
    קיבל תודה 151 פעמים ב98 הודעות
    בשחמט פי מיליון יותר קשה להתקדם ובעיני זה בעיקר כי הפילד הרבה יותר קשה, זה נתפס כמשחק לימודי, אז מגיל קטן מאות אלפים מתאמנים, מנתחים ולומדים את המשחק במשך שנים.
    לעומת זאת פוקר חדש לעומתו, ונתפס כמשחק של מזל וכשרון, אז התרבות של ללמוד אותו היא חדשה וגם כן צולעת לעומת שחמט, אז אם משקיעים את הנשמה בללמוד פוקר ההתקדמות תהיה מאוד מהירה.

ונועם פנומנים של שחמט הם פשוט פנומנים של שחמט, לא בטוח שיש להם יכולת גבוהה הרבה יותר בתחומים אחרים, וזה נכון גם לפוקר וגם למדעיים ופילוספיה.

18. פלאש

מוניטין
    26 (10)
    רשומות בלוג
    2
    הודה
    493
    קיבל תודה 232 פעמים ב137 הודעות
    במקור פורסם על ידי Lucarelli צפה בהודעה
    מעניין אותי לשמוע מבין המאוד טובים מביניכם (אני יודע שיש פה כמה מדורגים מאוד גבוה) לגבי איך הגעתם
    לרמה המאוד גבוה ואיך זה משתווה לשיפור בפוקר. האם המסלול דומה לזה של פוקר?
    למשל אני שחקן 1600 (נגיד) ב chess.com שזה אחלה אתר ואולי דומה לסטארס. לאיזה בליינדים הייתם משווים את הדירוג 1600? 0.10/0.25 ?
    ובאיזה דירוג נמצאים שחקנים ב 1/2 או 5/10 ?
    כמובן מה שיפה בפוקר זה שתמיד יש לך סיכוי לרוץ טוב ולעשות מהלכים יפים גם אם לא "מדורג" ללבל שאותו אתה רוצה "לצ'נס" לא כמו בשח היכן יקרוע אותך לגזרים. אבל עדיין אותו הדבר תופס בטווח הרחוק.

שאלה סופית זה - האם אתם מרגישים שאם תשקיעו את הנשמה שלכם בשח תוכלו להגיע לרמות הכי הכי גבוהות או שזה מעבר ליכולת הגופנית/שכלית שלכם וזה משהו שפשוט אי אפשר לעבור. כמו שיש שחקנים שפשוט לעולם לא יוכלו לעבור את 50nl בסטארס כי הם פשוט לא מספיק טובים.
    זה פשוט משחקים שונים בתכלית ואין טעם להשוות ביניהם... הם מצריכים תכונות שונות בתכלית. לא חושב שאפשר להשוות בין כישרון למשחק עם אינפורמציה מלאה למשחק עם אינפורמציה חסרה.
    בשחמט יש הרבה יותר אובייקטיביות וכלים חיצוניים לעבור על טעויות. בפוקר (גם עם כל הניתוח המודרני והעובדה שאין תוכנת מחשב שאתה יכול לנתח איתה ליין שהיא רואה את המשחק כמו אלוהים) זה הרבה יותר סובייקטיבי.
    בשח ברמות הגבוהות יש הרבה יותר הכנה ביתית (המשחק הרבה יותר מוכרע מחוץ לשולחן בניגוד לפוקר). בשני המשחקים "ההיסטוריית ידיים" מאוד קריטית וההתאמות שעושים בהתאם. עם זאת, בשחמט אין אפשרות לעשות changing gears כמו בפוקר. רג שמנצל יתר אגרסיביות של היריבים בצורה מאוד טובה לא יכול פתאום להיות סופר אגרו בעצמו. בפוקר הרבה יותר קשה להיות דידקטי ולעקוב שאתה באמת לומד את הדברים הנכונים והרלוונטים (כי לא תמיד הסמפל באמת משקף) ולשחמט יש מסורת ועומק של עשורים רבים של דידקטיקה ופדגוגיה של המשחק וגם "אבחונים" לרמה של השחקן (מעבר לפרקטיקה). בשחמט גם הפרקטיקה מראה בדיוק כמעט אופטימלי את הרמה ובפוקר לא. בסה"כ, אני מנסה לומר שיש הרבה נקודות הקבלה אבל שנכנסים לעומק יש שוני מהותי - בשחמט ברמות הכי גבוהות יש הרבה יותר הכנה ביתית לעומת פוקר (שאתה לא יודע איזה ספוטים ישוחקו) ולכן יכולת ההתאמה הזמן הווה היא סופר קריטית בפוקר - לעומת זאת, גם יכולת התאמה פנומנלית בשחמט לא תצליח לחפות ולכפר על הכנה אולטימטיבית של היריב והבנה יותר טובה של העמדה. מבחינת הלימוד ההבדל הכי גדול שבשח אתה חייב ללמוד כמויות מטורפות של ידע (שחייב להיות מופעל בצורה אקטיבית כל הזמן) הרבה יותר מפוקר (זו דעתי). בפוקר אתה צריך ללמוד ידע הרבה יותר ממוקד שרלוונטיים לתחום ההתמחות שלך (הלימיטים שלך בקאש או ללימיטים בטורנירים) - ועם זאת נקודה מעניינת שמאוד מקבילה היא בשני המשחקים כשאתה עולה ברמות אתה צריך "קצת לשכוח" את הידע של הרמות הקודמות (התיאוריה והפתיחות שמשחקים ברמות של 1600 לא רלוונטיות בשיט לרמות של 2400 ומעלה) כמו שהליינים ומידת האגרסיביות פשוט שונה בתכלית ברמות של 25NL לעומת 1000NL.

ולגבי השאלה הסופית : היא יותר מדי היפותטית. לעולם הגרף תשואה ביחס למאמץ של שח יהיה הרבה הרבה הרבה פחות אטרקטיבי מזה של פוקר. אנשים לא חיים בניסויי מעבדה אלא בנסיבות חיים אובייקטיביות ולכן השאלה שלך תישאר בגדר תיאורטית.
    להרבה SICK CHESS REG אין שום עניין להישאר. כ"כ מעט שמנת על כ"כ הרבה פיות רעבים.
    "כשיישרף רכושך תישרף נשמתך אם לא תמהר להציל את עצמך !"

19. הסמל האישי של Gaby Livshitz
    Elite Coach  

מוניטין
    32 (17)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    1,739
    קיבל תודה 1,165 פעמים ב820 הודעות
    פיספסתי את הדיון הזה, והאמת שהוא סטה גם לחלוטין מהשאלה המקורית...
    פוקר דורש אימון, כמו גם שחמט. ההבדל המהותי הוא שבעוד שאתה יכול להפוך לרג רווחי ב50-100-אנערף נו לימיט באונליין בכמה חודשים של גריינד - לפתח סקיל בשחמט לוקח שנים... שתי הסיבות העיקריות לכך הן:

א. משחקי שחמט לוקחים המון זמן, אי אפשר לעשות (בגדול) יותר מאחד במקביל, והסקת המסקנות והפקת הלקחים היא איטית והדרגתית.
    ב. בפוקר, גם שחקנים רעים (או לעצם הדיון, שחקנים שטועים) מרוויחים לפעמים - זה גורם להם לחשוב שהם טובים ולא צריכים שיפור. ספוט שמהלך משחק נראה לך סטנדרטי, יכול למעשה להיות טעות - אבל אתה תפספס אותו כי לקחת איזה פליפ שחשבת שהוא סטנדרטי... בשחמט, כל משחק מנותח היום עם מחשב (בלי קשר לעבודה עם מאמן), וכבר זה מספיק בשביל לא לפספס המון המון ספוטים, כל אחד מהם הוא עולם ומלואו....

20. הסמל האישי של ami1983
    רויאל פלאש

מוניטין
    179 (19)
    הודה
    5,829
    קיבל תודה 1,809 פעמים ב1,120 הודעות
    גבי אם כבר ענית אולי תתייחס למה שנועם כתב?
    מה דעתך על ההבדל בין היכולות השכליות הנדרשות משחקני פוקר לעומת שחקני שח?
    נערך לאחרונה על ידי ami1983; 10/09/2013 ב 23:31.
    לא יכול לראות את כל היצורים המוזרים האלה, רק בפולטילט אני משחק נגד גמד, שוטר, קרפדה, עפיפון, פיל פילון, חייל, מה זה החרא הזה.

21. הסמל האישי של Gaby Livshitz
    Elite Coach  

מוניטין
    32 (17)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    1,739
    קיבל תודה 1,165 פעמים ב820 הודעות
    יש חפיפה, קשה לי להעריך עד כמה היא גבוהה. בכל מקרה כל חפיפה שהיא צריכה להיעשות רק בין פוקר אונליין לשחמט, כי כי בפוקר לייב בכל זאת יש אלמנט של קריאת יריב, שפשוט לא רלוונטית בשחמט (זאת אומרת יש אלמנט כלשהו כזה, אבל הוא זניח).
    שחקני שחמט עובדים עם הראש, כמו גם שחקני פוקר... מה שאני יכול לציין כבעיה הכי גדולה שלי אישית כשחמטאי במהלך כל הקריירה שלי היא שתמיד הייתי "חסר סבלנות" - אפשר להקביל את זה לשחקני פוקר שלא מסוגלים פיזית לתת "גריינד" או לשחק על סכומים נמוכים. לא יכול להגיד שאני לחלוטין פטור מהבעיה הזו בפוקר... (אם כי מאוד משתדל לעבוד על עצמי).
    שחקני שחמט בממוצע יותר אנליטיים מהאוכלוסייה, ועל כן קל יותר עבורם לבצע ניתוח מצבים בכל סיטואציה שהיא, כמו גם פוקר.
    אני מניח שהסיבה שהייתי הכי טוב מבין כל החברים שלי, כשהיינו משחקים בהתחלה טורנירים של 10 שקל, היא שבניגוד אליהם כבר אז ניסיתי לחשוב על המשחק ברמה אנליטית ולא רק ברמה של "יש לי קלף קנטה יאללה זורמים" - עם זאת, פוקר דורש מאדם משמעת קצת שונה מאשר שחמט, ואופן העבודה על המשחק הוא שונה.

22. המשתמשים הבאים מודים ל Gaby Livshitz על התגובה המועילה:

Starting Fresh (15/09/2013)

23. הסמל האישי של Tomatoman25
    סטרייט

מוניטין
    19 (9)
    רשומות בלוג
    21
    הודה
    183
    קיבל תודה 170 פעמים ב95 הודעות
    יש לי הרבה לכתוב על הנושא. יותר מדי מכדי לכסות הכל בתגובת נושא. מי רוצה שאכתוב על זה פוסט בבלוג? אם אני מקבל יותר מ10 לייקים על התגובה הזאת אני כותב.

24. 5 המשתמשים הבאים הודו לTomatoman25 על ההודעה המועילה:

DTMpro (27/11/2013), nice pot (27/10/2013), sxe (28/10/2013), TempoMempo (28/10/2013), wallaks (28/10/2013)

25. הסמל האישי של talitay
    פול האוס  

מוניטין
    65 (12)
    הודה
    2,899
    קיבל תודה 523 פעמים ב315 הודעות
    מסחטת עגבניות

נושאים דומים

1. שאלה לשחקני פוקרסטארס
    על ידי killer donk בפורום אתרי פוקר
    תגובות: 4