זכאות למשכנתא של משרד השיכון

+ הגב לנושא
עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 1 2 3 אחרוןאחרון
מציג הודעות 21-40 מתוך 46
  1. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102
    קיבל תודה 21 פעמים ב18 הודעות
    במקור פורסם על ידי mick_a צפה בהודעה
    מסכים עם כל מילה, אבל כמו שככה שיפרת את התדמית של בעיני הפקיד, עם יועץ משכנתאות הוא בכלל לא מדבר איתך
    אני לא מתווכח על העובדה שכמו בכל תחום, יש אנשים שלא מבינים בכלל בעניין ופונים למישהו שמתמחה בנושא ע"מ שיבצע עבורם את העבודה.

אני פשוט חושב שבמקרה של רכישת דירה ולקיחת התחייבות פיננסית כ"כ מהותית, הייתי רוצה להיות מעורה לחלוטין בתהליך, להבין מה הולך לקרות לאורך השנים, מה הריזיקות שלי, וכו'.
    היועץ יכול להיעלם עשר דקות אחרי שקיבל את הכסף או במקרה טוב יותר אחרי שדאג למשכנתא מעולה ולא אראה אותו יותר לעולם, ואז מה?
    Off is the general direction in which i wish you would fuck

2. הסמל האישי של חומוס
    פלאש

מוניטין
    39 (11)
    הודה
    373
    קיבל תודה 661 פעמים ב314 הודעות
    כן, אני מתחיל להבין שזה קצת פסיכי, מאידך, אני לא רואה איך יהיה לי הון התחלתי בשנים הקרובות. אני יכול להתכווץ לתנאי מחייה מזעריים ולשים בצד 2000 ש"ח כדי לצבור הון התחלתי ואז עוד 3 שנים מה יהיה לי? 100K? ואז מה? ייצא שהדירות שהיום נמכרות ב - X יעלו 10% יותר וזה בתרחיש אופטימי.

עכשיו, לתחושתי כל חודש בו אני משלם שכירות זה חודש שהפסדתי כסף כיון שאת אותו כסף יכולתי לשלם עבור משכנתא. בסוף תשלומי השכירות אין נכס על שמי וזה נראה לי בזבוז זמן, מה עוד שאני לא מאמין שמחירי הדירות ירדו בטווח הארוך.

דבר נוסף, אם 1.2 זה סכום גדול מדי (מסכים עם זה בגדול). מה עם 900k (לא סתם זורק מספר, זו באמת אופציה של דירה קצת פחות אטרקטיבית בטווח הקצר אבל כן לפני תמ"א38? זה כן סביר או שאם אין לי הון התחלתי אין לי בט (שוב, עם הקטע של שעבוד הנכס של ההורים)?
    אם אני פורס על 25 שנה סכום כזה עם שכר משותף של 17k ובהתחשב בזה שערך הדירה יעלה (גיסתי היא עורכת דין שמתמחה בתמא"ות למיניהם והיא פירטה לי יתרונות וחסרונות) זה התאבדות או סיכון סביר?

3. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    קיבל תודה 494 פעמים ב223 הודעות
    במקור פורסם על ידי drowelf צפה בהודעה
    אני לפחות נימקתי למה כן, אז תסביר למה לא, שאלמד גם אני.
    למסלול ריבית משתנה יש את כל החסרונות של שאר המסלולים בלי יתרונות אמיתיים. הוא מגלם ריביות והצמדות של ריבית קבועה בלי הביטחון של נעילת הריבית, בטח כשרוב הסיכויים שבכל מקרה לא יהיו עמלות פירעון מוקדם גם בקבועה. ואין לו את הגמישות וחוסר ההצמדה של הפריים. חוצמזה החלון של חודש לביצוע שינויים הוא בדיחה.
    אתה צודק שהבנקים אוהבים את המסלול הזה, ולחלק מהלקוחות אפשר לשפר ריביות אם הם לוקחים מסלולים רווחיים לבנק. אבל לקוח טוב שיודע מה הוא רוצה יקבל את אותן ריביות בכל תמהיל שיבקש.

אם יש לך סכום שאתה יודע שהולך להשתחרר בשנים הקרובות ואתה מוכן לייעד אותו למשכנתא אז שילוב של ר"ק לתקופה קצרה ופריים בגרייס חלקי יחסוך לך יותר.

4. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    במקור פורסם על ידי חומוס צפה בהודעה
    כן, אני מתחיל להבין שזה קצת פסיכי, מאידך, אני לא רואה איך יהיה לי הון התחלתי בשנים הקרובות. אני יכול להתכווץ לתנאי מחייה מזעריים ולשים בצד 2000 ש"ח כדי לצבור הון התחלתי ואז עוד 3 שנים מה יהיה לי? 100K? ואז מה? ייצא שהדירות שהיום נמכרות ב - X יעלו 10% יותר וזה בתרחיש אופטימי.

עכשיו, לתחושתי כל חודש בו אני משלם שכירות זה חודש שהפסדתי כסף כיון שאת אותו כסף יכולתי לשלם עבור משכנתא. בסוף תשלומי השכירות אין נכס על שמי וזה נראה לי בזבוז זמן, מה עוד שאני לא מאמין שמחירי הדירות ירדו בטווח הארוך.

דבר נוסף, אם 1.2 זה סכום גדול מדי (מסכים עם זה בגדול). מה עם 900k (לא סתם זורק מספר, זו באמת אופציה של דירה קצת פחות אטרקטיבית בטווח הקצר אבל כן לפני תמ"א38? זה כן סביר או שאם אין לי הון התחלתי אין לי בט (שוב, עם הקטע של שעבוד הנכס של ההורים)?
    אם אני פורס על 25 שנה סכום כזה עם שכר משותף של 17k ובהתחשב בזה שערך הדירה יעלה (גיסתי היא עורכת דין שמתמחה בתמא"ות למיניהם והיא פירטה לי יתרונות וחסרונות) זה התאבדות או סיכון סביר?
    http://www.globes.co.il/news/article...did=1000519712

900K לאדם אחד יכולים להיות כבדים יותר מ1.2M לאחר.
    שב קצת על מספרים ותחזיות, תראה במה תוכל לעמוד בלי לקרוס וכמה תוכל לחסוך וגבש לך סכום יעד.
    בכל מקרה לא הייתי ממליץ ללכת על רכישה כזו בלי הון עצמי כלל.

5. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102

בלי להכנס לכל מיני התפלספויות, הבעיה של הדור שלנו (30+ לצורך העניין), זה עניין ההון העצמי ההתחלתי.
    עד לפני מס' שנים ניתן היה לקבל משכנתא על 90% מעלות הדירה למשל ואז הצורך בהון עצמי ראשוני התייתר.

היום אנחנו אוכלים כאפות כי פתאום צריך להביא מהבית 300-400-500K ולך תביא בוכטה כזאת בלי עזרה חיצונית.

לעניין התחושה של זריקת כסף לפח עקב השכירות - עד לפני שנתיים-שלוש הייתי בדיעה ובהרגשה שלך בנושא הזה אבל עשיתי סוויץ' בראש.
    הנורמה/הרגל/לחץ מהסביבה שיהיו לך 4 קירות שהם שלך, אלו הם הרגלים של הדור הישן.
    אמנם לצערי, אין עדיין חוקים מסודרים ונורמות של שכירות לטווח ארוך כמו בארה"ב או אירופה - (שם שוכרים לשנים רבות ולאו דווקא רודפים אחרי רכישת נכס),
    אבל היום אני לא רואה פסול בלשכור דירה לתקופות ארוכות.

בהמשך לפיסקה הקודמת, ובכפוף לתנאי הפתיחה המאוד לא אידיאליים שלך, לדעתי לא נותרה לך ברירה אלא לרדת מהרעיון הזה של רכישת דירה (גם לא ב- 900K).
    אני זורק לך רעיון לאוויר שתנסה לגלגל אותו בראש ובתפיסה - להתגורר בדירה שכורה (עם גודל ועלות בהתאם לצרכי המשפחה) ולרכוש דירה להשקעה בעלות נמוכה הרבה יותר מעלות רכישת דירה.
    בבניה נכונה של העניין הזה, מציאת נכס מתאים, שייתן לך תשואה טובה, אתה יכול לבנות ולתכנן את זה ככה שהשכירות שתתקבל מהנכס לא רק תכסה את עלות המשכנתא שתיקח, אלא גם יישאר לך עודף.
    אני יודע שמייד יקומו ויקפצו עליי אנשים פה עם טענה שהגל של המשקיעים כבר עבר והמחירים היום בשיא, אבל כמו שאמרת - לזרוק כסף על שכירות זה חבל, אבל אם תוך כדי אתה הופך להיות בעל נכס שמניב לך הכנסה (ובסוף התקופה זה גם יהיה נכס ללא משכנתא) אז התמונה משתנה קצת.

גלגל את הרעיון מול גיסתך עורכת הדין ותשמע גם דעה של אנשים נוספים על זה.

6. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102
    במקור פורסם על ידי if it wasnt4kuck צפה בהודעה
    למסלול ריבית משתנה יש את כל החסרונות של שאר המסלולים בלי יתרונות אמיתיים. הוא מגלם ריביות והצמדות של ריבית קבועה בלי הביטחון של נעילת הריבית, בטח כשרוב הסיכויים שבכל מקרה לא יהיו עמלות פירעון מוקדם גם בקבועה. ואין לו את הגמישות וחוסר ההצמדה של הפריים. חוצמזה החלון של חודש לביצוע שינויים הוא בדיחה.
    אתה צודק שהבנקים אוהבים את המסלול הזה, ולחלק מהלקוחות אפשר לשפר ריביות אם הם לוקחים מסלולים רווחיים לבנק. אבל לקוח טוב שיודע מה הוא רוצה יקבל את אותן ריביות בכל תמהיל שיבקש.

אם יש לך סכום שאתה יודע שהולך להשתחרר בשנים הקרובות ואתה מוכן לייעד אותו למשכנתא אז שילוב של ר"ק לתקופה קצרה ופריים בגרייס חלקי יחסוך לך יותר.
    לא הבנתי את המשפט המודגש הראשון - איך אין לי את הביטחון של נעילת הריבית? הרי אני מקבע את הריבית במסלול הזה עד התחנה הבאה שתהיה עוד 5 שנים. כמובן שאני מתכוון לתת הוראה לפרוע את המסלול הזה בתאריך התחנה וכך סגרתי את המסלול הזה. לא הבנתי גם את עניין החלון של חודש - אתה נותן הוראה שבתום חמש השנים הראשונות ובתאריך התחנה אתה רוצה לפרוע את המסלול הזה - בדיוק כמו שפעם היינו נותנים הוראה מראש לפרוע פיקדון לכשתגיע התחנה שלו (שבועית, חודשית או שנתית).

לגבי נושא שיפור הריביות - אני קורא למסלול כזה "מסלול פיתוי", כי אני נותן לבנק "להשחיל" לי מסלול יחסית רע ללקוח אבל אטרקטיבי לבנק ומנגד משפר חזק מאוד ריביות במסלולים האחרים.
    לגבי "לקוח טוב שיודע מה הוא רוצה יקבל את אותן ריביות בכל תמהיל שיבקש" - כמה תגובות מוקדם יותר בדיון שלנו טענת שהבנקים לא ישחררו בקלות ריביות טובות יותר וכו' ללקוח גם אם הוא מבין עניין, אז זה קצת סותר.
    הרי בנק לא בהכרח ייתן ללקוח את כל מה שהוא דורש מבחינת ריביות אז אתה צריך לתת לבנק קצת "בשר" ובעצם לבחור את המלחמות שלך.
    בתוך תמהיל משכנתא תתפשר על מסלול אחד קצר, אבל בעצם מעשה זה, אתה מניח את היסודות להתעקש ולהתמקח על הריביות של המסלולים הארוכים שתיקח - תקבל ריבית טובה יותר על מסלול הפריים שלקחת וכמובן שכל עשירית שתצליח להוריד מסלול קל"צ שווה הרבה מאוד כסף בטוטאל.

7. הסמל האישי של segalion
    סטרייט פלאש

מוניטין
    55 (13)
    הודה
    313
    קיבל תודה 615 פעמים ב410 הודעות
    אני חושב שמה שחברנו התכוון (והוא כמובן מוזמן לבוא ולהעיד על כך בעצמו) זה שאם אתה יודע שאתה לוקח מסלול של ריבית משתנה ל5 שנים כי אתה יוצא מהנחה שאתה בטוח מכסה את החלק הזה אחרי 5 שנים אז במקום לקחת את זה אתה יכול לקחת את החלק של המשכנתא בתכננת לקחת בשילוב של גרייס חלקי (שבו אתה משלם בתקופה מסויימת רק את הריבית) + ריבית קבועה לטווח קצר שבה גובה הריבית הוא נמוך יחסית (בגלל התקופה הקצרה) ומתקרב מאוד לריבית המשתנה כל 5. אם תתכנן את זה נכון ותהיה מוכן לפרוע את כל הסכום לאחר 5 שנים אז במצטבר יצא שתשלם על פני ה5 שנים האלו סכום נמוך יותר.
    "Forty-Two", said Deep Thought, "The Answer to the Great Question, of Life, the Universe and Everything"
    "I checked it very thoroughly," said the computer, "and that quite definitely is the answer.
    I think the problem, to be quite honest with you, is that you've never actually known what the question is.
    "

8. רביעייה  

מוניטין
    111 (13)
    הודה
    933
    קיבל תודה 1,529 פעמים ב753 הודעות
    בלי להכנס לכל מיני התפלספויות, הבעיה של הדור שלנו (30+ לצורך העניין), זה עניין ההון העצמי ההתחלתי.
    עד לפני מס' שנים ניתן היה לקבל משכנתא על 90% מעלות הדירה למשל ואז הצורך בהון עצמי ראשוני התייתר.

היום אנחנו אוכלים כאפות כי פתאום צריך להביא מהבית 300-400-500K ולך תביא בוכטה כזאת בלי עזרה חיצונית.

לעניין התחושה של זריקת כסף לפח עקב השכירות - עד לפני שנתיים-שלוש הייתי בדיעה ובהרגשה שלך בנושא הזה אבל עשיתי סוויץ' בראש.
    הנורמה/הרגל/לחץ מהסביבה שיהיו לך 4 קירות שהם שלך, אלו הם הרגלים של הדור הישן.
    אמנם לצערי, אין עדיין חוקים מסודרים ונורמות של שכירות לטווח ארוך כמו בארה"ב או אירופה - (שם שוכרים לשנים רבות ולאו דווקא רודפים אחרי רכישת נכס),
    אבל היום אני לא רואה פסול בלשכור דירה לתקופות ארוכות.

בהמשך לפיסקה הקודמת, ובכפוף לתנאי הפתיחה המאוד לא אידיאליים שלך, לדעתי לא נותרה לך ברירה אלא לרדת מהרעיון הזה של רכישת דירה (גם לא ב- 900K).
    אני זורק לך רעיון לאוויר שתנסה לגלגל אותו בראש ובתפיסה - להתגורר בדירה שכורה (עם גודל ועלות בהתאם לצרכי המשפחה) ולרכוש דירה להשקעה בעלות נמוכה הרבה יותר מעלות רכישת דירה.
    בבניה נכונה של העניין הזה, מציאת נכס מתאים, שייתן לך תשואה טובה, אתה יכול לבנות ולתכנן את זה ככה שהשכירות שתתקבל מהנכס לא רק תכסה את עלות המשכנתא שתיקח, אלא גם יישאר לך עודף.
    אני יודע שמייד יקומו ויקפצו עליי אנשים פה עם טענה שהגל של המשקיעים כבר עבר והמחירים היום בשיא, אבל כמו שאמרת - לזרוק כסף על שכירות זה חבל, אבל אם תוך כדי אתה הופך להיות בעל נכס שמניב לך הכנסה (ובסוף התקופה זה גם יהיה נכס ללא משכנתא) אז התמונה משתנה קצת.

גלגל את הרעיון מול גיסתך עורכת הדין ותשמע גם דעה של אנשים נוספים על זה.
    לגבי רכישת "דירה להשקעה" כאשר ההון ההתחלתי שלך הוא אפס כנראה שברב המקרים דמי השכירות שתגבה נטו (בניכוי מתווך,שיפוץ בין דיירים,חודש ריק פה ושם עם תשלום ארנונה וכו' ) יהיו נמוכים מהרבית שתשלם על 100% מהדירה , לא בטוח שעלייה עתידית של שווי הדירה אם תהיה כזו תפצה על ההפרש.

9. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    במקור פורסם על ידי segalion צפה בהודעה
    אני חושב שמה שחברנו התכוון (והוא כמובן מוזמן לבוא ולהעיד על כך בעצמו) זה שאם אתה יודע שאתה לוקח מסלול של ריבית משתנה ל5 שנים כי אתה יוצא מהנחה שאתה בטוח מכסה את החלק הזה אחרי 5 שנים אז במקום לקחת את זה אתה יכול לקחת את החלק של המשכנתא בתכננת לקחת בשילוב של גרייס חלקי (שבו אתה משלם בתקופה מסויימת רק את הריבית) + ריבית קבועה לטווח קצר שבה גובה הריבית הוא נמוך יחסית (בגלל התקופה הקצרה) ומתקרב מאוד לריבית המשתנה כל 5. אם תתכנן את זה נכון ותהיה מוכן לפרוע את כל הסכום לאחר 5 שנים אז במצטבר יצא שתשלם על פני ה5 שנים האלו סכום נמוך יותר.
    בול.

10. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    לא הבנתי את המשפט המודגש הראשון - איך אין לי את הביטחון של נעילת הריבית? הרי אני מקבע את הריבית במסלול הזה עד התחנה הבאה שתהיה עוד 5 שנים. כמובן שאני מתכוון לתת הוראה לפרוע את המסלול הזה בתאריך התחנה וכך סגרתי את המסלול הזה. לא הבנתי גם את עניין החלון של חודש - אתה נותן הוראה שבתום חמש השנים הראשונות ובתאריך התחנה אתה רוצה לפרוע את המסלול הזה - בדיוק כמו שפעם היינו נותנים הוראה מראש לפרוע פיקדון לכשתגיע התחנה שלו (שבועית, חודשית או שנתית).

לגבי נושא שיפור הריביות - אני קורא למסלול כזה "מסלול פיתוי", כי אני נותן לבנק "להשחיל" לי מסלול יחסית רע ללקוח אבל אטרקטיבי לבנק ומנגד משפר חזק מאוד ריביות במסלולים האחרים.
    לגבי "לקוח טוב שיודע מה הוא רוצה יקבל את אותן ריביות בכל תמהיל שיבקש" - כמה תגובות מוקדם יותר בדיון שלנו טענת שהבנקים לא ישחררו בקלות ריביות טובות יותר וכו' ללקוח גם אם הוא מבין עניין, אז זה קצת סותר.
    הרי בנק לא בהכרח ייתן ללקוח את כל מה שהוא דורש מבחינת ריביות אז אתה צריך לתת לבנק קצת "בשר" ובעצם לבחור את המלחמות שלך.
    בתוך תמהיל משכנתא תתפשר על מסלול אחד קצר, אבל בעצם מעשה זה, אתה מניח את היסודות להתעקש ולהתמקח על הריביות של המסלולים הארוכים שתיקח - תקבל ריבית טובה יותר על מסלול הפריים שלקחת וכמובן שכל עשירית שתצליח להוריד מסלול קל"צ שווה הרבה מאוד כסף בטוטאל.
    איפה כתבתי את זה?

11. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102
    אני מתנצל, זה היה
    במקור פורסם על ידי mick_a צפה בהודעה
    כיוונתי לזה שתאוריה ומעשי לא תמיד נפגשים.
    מה לעשות כולם יודעים, גם הבנקים יודעים את זה, בפועל זה לא תמיד קורה.

12. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102
    במקור פורסם על ידי ישראל צפה בהודעה
    לגבי רכישת "דירה להשקעה" כאשר ההון ההתחלתי שלך הוא אפס כנראה שברב המקרים דמי השכירות שתגבה נטו (בניכוי מתווך,שיפוץ בין דיירים,חודש ריק פה ושם עם תשלום ארנונה וכו' ) יהיו נמוכים מהרבית שתשלם על 100% מהדירה , לא בטוח שעלייה עתידית של שווי הדירה אם תהיה כזו תפצה על ההפרש.
    ישראל, אני יוצא מנקודת הנחה שיש לו איזה שהוא הון התחלתי -1. גם 100K מקרנות השתלמות או כל מקור אחר, זה מספיק לדירה בעלות 400K בפריפריות.
    2. OP ציין שייתכן שיהיה שיעבוד דירה של הורים לצורך יצירת ההון הראשוני.

13. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102
    במקור פורסם על ידי segalion צפה בהודעה
    האם בד"כ זה לא הפוך? הבנק תוקע ריבית גבוהה בגלל התקופה הקצרה וטווח ההלוואה הלא אטרקטיבי בשבילו, לא?

14. רביעייה  

מוניטין
    111 (13)
    הודה
    933
    ישראל, אני יוצא מנקודת הנחה שיש לו איזה שהוא הון התחלתי -1. גם 100K מקרנות השתלמות או כל מקור אחר, זה מספיק לדירה בעלות 400K בפריפריות.
    op מציין במפורש כי לא יהיה לו הון עצמי בשנים הקרובות אז לא ניתן להניח שום הנחה אחרת.
    אתה קצת מתבלבל לדעתי במושגים,הדירה לשעבוד מהווה מקור סילוק בלבד במידה ולא ישולמו תשלומי ההלוואה, זה לא כסף שהרוכש משלם, הוא עדיין צריך לקחת 100% במימון חיצוני.
    נערך לאחרונה על ידי ישראל; 18/02/2014 ב 11:25.

15. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    לגבי זה- בשעבוד שני נכסים הבנק מחשב אותם כנכס אחד לצורך הערכת שווי. כך שאם אתה רוצה מיליון שקל לקניית בית שעולה מיליון ובנוסף אתה משעבד עוד בית ששווה מיליון הבנק יחשיב את זה כהלוואה של 50% (1M מתוך 2M), בשום מקרה לא תקבל סכום מעבר לשווי הנכס הנרכש.
    זה די דומה, אבל זה לא נכון להגדיר שעבוד נכס כ'יצירת הון ראשוני'.

16. מושעה

מוניטין
    39 (0)
    הודה
    68
    האם בד"כ זה לא הפוך? הבנק תוקע ריבית גבוהה בגלל התקופה הקצרה וטווח ההלוואה הלא אטרקטיבי בשבילו, לא?
    ככל שהתקופה קצרה יותר יש לבנק אפשרות חיזוי טובה יותר לגבי השוק ולכן הם מציעים תנאים טובים יותר. ל4-5 שנים תוכל לקבל הצעות סביב 1% ואפילו פחות. וזה לפני שדיברנו על ההצמדה הרוצחת בתקופות ארוכות.

17. זוגיים

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    102
    ישראל, התכוונתי לזה -
    מקומם שצריך ללמוד משהו שנתיים כדי להגיע להבנה איך לא להשחט...פשוט מרתיח את הדם

אין לי הון התחלתי, יש לי הורים שמוכנים לשעבד את הדירה שלהם על חשבון ההון ההתחלתי (הפקידה בבנק אמרה שאין בעיה עם זה).
    אני יכול לעמוד בהחזר של 5K בלי להכנס למערבולת של מינוסים בלתי נגמרים. מחיר הנכס נע בין 1-1.2 מיליון.

18. רביעייה  

מוניטין
    111 (13)
    הודה
    933
    ישראל, התכוונתי לזה -
    גם אם התכוונת לזה העובדות לא משתנות.
    op משקיע בעסקה אפס כסף שלו כלומר אין הון עצמי. גם אם הבנק מאשר את ההלוואה כי יש שעבוד עדיין המימון הוא 100% .
    המספרים מאד פשוטים ולא חשוב אם הדירה היא של 400קיי או 800 קיי ,דמי השכירות השנתיים מהווים את התשואה ברוטו ממנה יש להוריד את כל מה שרשמתי ועוד, תשווה את זה לרבית של 100% מסכום הדירה+הנלוות ותראה שברב המכריע של המקרים לא יישאר עודף כנראה.

19. הסמל האישי של tomsilk
    רויאל פלאש  

מוניטין
    123 (17)
    רשומות בלוג
    2
    הודה
    1,721
    קיבל תודה 1,895 פעמים ב1,253 הודעות
    במקור פורסם על ידי if it wasnt4kuck צפה בהודעה
    וזה לפני שדיברנו על ההצמדה הרוצחת בתקופות ארוכות.
    רוצה, ברשותכם, להתייחס גם לזה.
    אם אני לוקח משכנתא ארוכת טווח (25 שנים), ובכל מקרה התוכנית היא לקחת בריבית קבועה, האם נכון ששוה יותר יהיה לקחת במסלול של "לא צמודה"?
    m u s t . . . k i l l . . . a l l . . . l i m p e r s

20. הסמל האישי של Last_Chip
    פלאש  

מוניטין
    20 (11)
    הודה
    448
    קיבל תודה 521 פעמים ב411 הודעות
    במקור פורסם על ידי tomsilk צפה בהודעה
    רוצה, ברשותכם, להתייחס גם לזה.
    אם אני לוקח משכנתא ארוכת טווח (25 שנים), ובכל מקרה התוכנית היא לקחת בריבית קבועה, האם נכון ששוה יותר יהיה לקחת במסלול של "לא צמודה"?
    דווקא היום שהריבית נמוכה עדיף לקחת את המסלולים האחרים, כמובן במידה והמסלול לא ישתלם בעתיד תמיד תוכל לכבס את המשכנתא מחדש.
    אבל זה ממש בגדול וצריך לבדוק את זה לעומק ולהיות עם יד על הדופק תמיד

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 1 2 3 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. משרד החינוך : בקרוב בגרות במקצוע חדש
    על ידי gspot בפורום אוף טופיק
    תגובות: 16
    הודעה אחרונה: 22/09/2013, 12:42
  2. תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 10/04/2013, 07:45
  3. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 23/02/2013, 21:47
  4. זכאות לדמי אבטלה