משמעות הטווחים והחשיבות באיזונם - דאג פולק

+ הגב לנושא
עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 1 2
מציג הודעות 21-30 מתוך 30
  1. הסמל האישי של GOD
    רביעייה

מוניטין
    32 (9)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    573
    קיבל תודה 1,163 פעמים ב501 הודעות
    דאג פולק מוכיח בסרטון הזה שהימור עם טווח מאוזן עושה יותר כסף בהנחה שהיריב שלנו מאוזן בספוט (ולפחות ברייק איוון מול כל יריב), אם היריב לא מאוזן אנחנו צריכים לחרוג מטווח מאוזן כדי לנצל אותו ולהגיע לרווח מקסימלי.

ככל שהסטאקים עולים עולה גם הרמה, ושחקנים בהיי סטייקס משחקים טווחים שבנויים להיות מאוזנים (במציאות פוקר משחק מורכב מדי כדי לאזן טווחים ב100% דיוק או קרוב לזה),
    מול אסטרטגיה כזאת, שחקן הפורום שמתבסס על רידים טלים הרגשות וכו', יביס את עצמו, פעם אחר פעם הוא יגיד לעצמו "הוא בחיים לא מבלף כאן"\"בולשיט לא מאוזן אחר" ופעם אחר פעם הטווח המאוזן של שחקן היי סטייקס ינצח, וזה עוד בלי שהתחלנו לנצל את החורים באסטרטגיה שבנויה על מומים רוחות ושדים.

2. 2 המשתמשים הבאים הודו לGOD על ההודעה המועילה:

DonkeyKong (08/06/2017), חומוס (08/06/2017)

3. הסמל האישי של yarontr
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    46 (13)
    רשומות בלוג
    15
    הודה
    3,479
    קיבל תודה 1,269 פעמים ב673 הודעות
    במקור פורסם על ידי GOD צפה בהודעה
    דאג פולק מוכיח בסרטון הזה שהימור עם טווח מאוזן עושה יותר כסף בהנחה שהיריב שלנו מאוזן בספוט (ולפחות ברייק איוון מול כל יריב), אם היריב לא מאוזן אנחנו צריכים לחרוג מטווח מאוזן כדי לנצל אותו ולהגיע לרווח מקסימלי.

ככל שהסטאקים עולים עולה גם הרמה, ושחקנים בהיי סטייקס משחקים טווחים שבנויים להיות מאוזנים (במציאות פוקר משחק מורכב מדי כדי לאזן טווחים ב100% דיוק או קרוב לזה),
    מול אסטרטגיה כזאת, שחקן הפורום שמתבסס על רידים טלים הרגשות וכו', יביס את עצמו, פעם אחר פעם הוא יגיד לעצמו "הוא בחיים לא מבלף כאן"\"בולשיט לא מאוזן אחר" ופעם אחר פעם הטווח המאוזן של שחקן היי סטייקס ינצח, וזה עוד בלי שהתחלנו לנצל את החורים באסטרטגיה שבנויה על מומים רוחות ושדים.
    זה נשמע הדבר הכי הגיוני בעולם והוא באמת כזה אם אנחנו באמת נשחק "טווח" אבל אנחנו לא.
    אנחנו לא נתקלים באותה הסיטואציה שוב ושוב כדי שתהיה לנו את ההזדמנות להעמיד פנים שאנחנו משחקים טווח מסויים בסיטואציה הזו.
    גם היריב שלנו באותה הסירה, לשנינו בסופו של יום יש יד מסויימת וטווח נתפש של היריב שמושפע בין היתר מהטווח שהוא חושב שיש לנו.

אני באמת לא מבין איך אפשר לדמיין אסטרטגיה מאוזנת במשחק כל כך מורכב ועוד להיות בטוחים שהיא מרוויחה כשבמציאות כמעט ואי אפשר אפילו לנסות להוכיח זאת.

אני חוזר על הטענה שלי, אם היריב שלי מאוזן וגם אני מאוזן (כאסטרטגיית משחק כללית) אז אין יותר יתרון אסטרטגי ואנו נשאף לתוחלת 0 (למעשה מינוס עמלות).
    אם היריב שלי לא מאוזן, אסטרטגיה מאוזנת היא לא אופטימלית בהכרח.
    אם אני לא מאוזן והיריב שלי מאוזן, זה לא משנה מה אני אעשה התוחלת שלי תהיה זהה (זאת המשמעות של איזון לפי נאש!).
    וכל זה כשאני אומר שאין לי אפשרות לדעת אם היריב שלי מאוזן, אם מה שאני חושב שמאוזן באמת מאוזן בהתחשב בכל המשתנים הרלוונטיים.
    "..אבא שלך שרטט גבולות שיש לך קו אדום כל כך יפה?
    ובכן - לא. רק צריך לדעת מתי לעשות רייז.
    .."
    shipit

4. הסמל האישי של GOD
    רביעייה

מוניטין
    32 (9)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    573
    במקור פורסם על ידי yarontr צפה בהודעה

אני באמת לא מבין איך אפשר לדמיין אסטרטגיה מאוזנת במשחק כל כך מורכב ועוד להיות בטוחים שהיא מרוויחה כשבמציאות כמעט ואי אפשר אפילו לנסות להוכיח זאת.

אני חוזר על הטענה שלי, אם היריב שלי מאוזן וגם אני מאוזן (כאסטרטגיית משחק כללית) אז אין יותר יתרון אסטרטגי ואנו נשאף לתוחלת 0 (למעשה מינוס עמלות).
    אם היריב שלי לא מאוזן, אסטרטגיה מאוזנת היא לא אופטימלית בהכרח.
    אם אני לא מאוזן והיריב שלי מאוזן, זה לא משנה מה אני אעשה התוחלת שלי תהיה זהה (זאת המשמעות של איזון לפי נאש!).
    וכל זה כשאני אומר שאין לי אפשרות לדעת אם היריב שלי מאוזן, אם מה שאני חושב שמאוזן באמת מאוזן בהתחשב בכל המשתנים הרלוונטיים.
    ההוכחה שלי היא הגרפים של suace123 , ben86 , katya 18 ובערך כל שחקן היי סטייקס שמחשק ליין אפים קשים לאורך שנים.

לגבי הטענה שלך, אז אף אחד לא משחק טווח מאוזן או קרוב, ואם מישהו היה עושה את זה , הוא היה הכי ריווחי בפוקר בעולם, בלי צורך באקספלוייט אפילו, אבל אנשים כן שקיעים בזה עבודה.

בנוסף חייב לחזור על הטענה של ג'י-נאנדה שאי אפשר לעשות אקספלוייט טוב באמת בלי להבין את השיווי משקל של הספוט.

5. הסמל האישי של GOD
    רביעייה

מוניטין
    32 (9)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    573
    "אם אני לא מאוזן והיריב שלי מאוזן, זה לא משנה מה אני אעשה התוחלת שלי תהיה זהה (זאת המשמעות של איזון לפי נאש!).
    וכל זה כשאני אומר שאין לי אפשרות לדעת אם היריב שלי מאוזן, אם מה שאני חושב שמאוזן באמת מאוזן בהתחשב בכל המשתנים הרלוונטיים." - לא הבנתי את כל המשפט
    ברור שזה משנה מה תעשה, אם תשחק אסטרטגיה שונה מהיריב, ברור שהתוצאה שלך שונה ממנו, מכייון שהוא משחק "מושלם" - הוא בהכרח לא מפסיד איווי, ואתה כבן אדם, תמצא ים ספוטים להפסיד בהם איווי.
    נערך לאחרונה על ידי GOD; 12/06/2017 ב 01:17.

6. הסמל האישי של yarontr
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    46 (13)
    רשומות בלוג
    15
    הודה
    3,479
    במקור פורסם על ידי GOD צפה בהודעה
    ההוכחה שלי היא הגרפים של suace123 , ben86 , katya 18 ובערך כל שחקן היי סטייקס שמחשק ליין אפים קשים לאורך שנים.

לגבי הטענה שלך, אז אף אחד לא משחק טווח מאוזן או קרוב, ואם מישהו היה עושה את זה , הוא היה הכי ריווחי בפוקר בעולם, בלי צורך באקספלוייט אפילו, אבל אנשים כן שקיעים בזה עבודה.

בנוסף חייב לחזור על הטענה של ג'י-נאנדה שאי אפשר לעשות אקספלוייט טוב באמת בלי להבין את השיווי משקל של הספוט.
    זה שהם מרוויחים זאת לא הוכחה, יש פה טענה אסטרטגית - מי אמר שהם באמת עושים את מה שאתה חושב שהם עושים או מה שהם אומרים שהם עושים?
    אני לא רואה את היישום של הרעיון הזה ואיך הוא יכול לייצר רווח או להיות אסטרטגייה רוויחית.

"אם אני לא מאוזן והיריב שלי מאוזן, זה לא משנה מה אני אעשה התוחלת שלי תהיה זהה (זאת המשמעות של איזון לפי נאש!).
    וכל זה כשאני אומר שאין לי אפשרות לדעת אם היריב שלי מאוזן, אם מה שאני חושב שמאוזן באמת מאוזן בהתחשב בכל המשתנים הרלוונטיים." - לא הבנתי את כל המשפט
    ברור שזה משנה מה תעשה, אם תשחק אסטרטגיה שונה מהיריב, ברור שהתוצאה שלך שונה ממנו, מכייון שהוא משחק "מושלם" - הוא בהכרח לא מפסיד איווי, ואתה כבן אדם, תמצא ים ספוטים להפסיד בהם איווי.
    אם לא הבנת את כל המשפט אז אתה לא מבין את הרעיון של שיווי משקל נאש\איזון לפי נאש.
    אם אתה משחק אסטרטגיה שהיא בלתי ניתנת לניצול, משמעות הדבר שליריב שלך אין אסטרטגיה שמייצרת לו רווח עודף.
    זאת אומרת שהיריב בוחן את האפשרויות שלו הוא רואה שאף אחד מהן לא יותר טובה מהשנייה, בכך אתה כובל את הידיים שלו - זה הרעיון של איזון.
    לחילופין אם אתה לא באסטרטגיה מאוזנת, ליריב שלך יש אסטרטגיות שמייצרות רווח גבוה ואסטרטגיות שמייצרות רווח נמוך, והוא צריך לבחור בנכונה כדי "לנצל" את הבחירה שאתה עשית.

אתה רואה את המשחק "המושלם" כמשחק אופטימלי כי אתה מוביל את זה למצב שהוא לא יכול להפסיד.
    משחק מושלם, מאוזן, בלתי ניתן לניצול, הוא משחק שלא קשור לEV שלך כמו שהוא קשור לEV של היריב, ולכן אם שני היריבים משחקים בצורה מאוזנת, או שואפים לכך לפחות, לאף אחד לא יהיה יתרון אסטרטגי בהסתכלות רחבה.
    אז כשאתה אומר שאני כבנאדם אמצא ספוטים להפסיד בהם EV, זה נכון אם היריב שלי מנצל אותי, אם הוא מייצר מציאות שיש לי מקום לטעות בה, ברגע שאתה משחק מאוזן אתה לא מייצר לי את המציאות הזאת, ההפך.

ואת כל זה אני אומר בלי דיסריספקט, ברור לי שאתה שחקן פוקר הרבה יותר טוב ממה שאי פעם הייתי או אהיה, הדיון פה הוא ברמה של התאוריה מאחורי משחק מאוזן.
    .."
    shipit

7. זוג

מוניטין
    10 (3)
    הודה
    20
    קיבל תודה 7 פעמים ב3 הודעות
    @yarontr
    נשמע שאתה דווקא זה שלא מבין ומנסה בכוח ללכת נגד הזרם

8. הסמל האישי של GOD
    רביעייה

מוניטין
    32 (9)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    573
    ירון, אני אנסה שוב הכי ברור שאני יכול.

- הימור עם טווח מאוזן עושה הכי הרבה כסף, נקודה.

-אז כן, אם היריב שלך חורג מבאלנס אפשר להרוויח יותר ע"י חריגה מאיזון בעצמינו, אבל אם הריד שלנו טיפה לא מדוייק ואנחנו חורגים מאיזון בעצמינו, אנחנו מפסידים ,ולא מרוויחים על חריגה מאיזון, אפילו בלי שהיריב שלנו יבין שזה קורה, פשוט טווח לא מאוזן מרוויח פחות מטווח מאוזן,
    כי אתה מרוויח את הקופה פחות כשאתה מבלף, או לחלופין מפסיד יותר מדי לבלוף קאצר של נבל

- חשוב להבהיר שהנקודה הזאת לא שוללת ניצול כחלק מאסטרטגיה טובה היא רק באה להדגיש שכשניצול נעשה בצורה נכונה זה הכלי הכי טוב להגדיל וינרייט, כשהוא לא נעשה נכון, הוא יפעל נגדך, לא בהכרח בקשר ישיר למה היריב חושב או עושה בעצמו, פשוט חריגה מאיזון עולה לנו כסף כשהריד או האסטרטגית ניצול שבחרנו לא מאוזנים, כי טווח לא מאוזן מרוויח פחות.

- אתה דואג שהיריב שלנו לא יפסיד כשאנחנו עושים אותו "אינדיפרנס" - חד משמעית לא נכון מכל כך הרבה סיבות, אתן רק כמה דוגמאות רק כדי להראות איך נבל מפסיד כסף

1. נבל דוחף פרי פלופ 100בב עם אסים.
    2. נבל פותח UTG אנחנו מגנים בביג פלופ 456 פלאש דראו, נבל משחק אגרסיבי ומכניס לקופה 50 בב בפלופ עם 99 ואז מקפל טרן
    3. נבל בספוט בריבר, אנחנו דחפנו עם טווח מאוזן, והוא משלם עם הבלוף קאצר הכי גרוע לסיטואציה ומקפל בלוף קאצר עדיף.
    נערך לאחרונה על ידי GOD; 12/06/2017 ב 18:41.

9. הסמל האישי של GOD
    רביעייה

מוניטין
    32 (9)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    573
    אני חושב שהבנתי מה נקודת המחלוקת, אתה הבנת איכשהו שלשים את נבל בספוט שבו הוא "אינדיפרנס" אומר שהוא לא יכול לעשות טעות, זה לא המשמעות של אינדיפרנס.

המשמעות היחידה היא שלחלק מסויים בטווח של היריב הEV של שתי פעולות זהה

10. הסמל האישי של yarontr
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    46 (13)
    רשומות בלוג
    15
    הודה
    3,479
    אני מבין את הנקודה שאתה מנסה להעביר, אבל לא מסכים עם השורה התחתונה - מתמטית \ אסטרטגית זה לא מסתדר לי.
    רק דבר אחד אחרון, אמרת
    הימור עם טווח מאוזן עושה הכי הרבה כסף, נקודה.
    ואז
    אם היריב שלך חורג מבאלנס אפשר להרוויח יותר ע"י חריגה מאיזון בעצמינו, אבל אם הריד שלנו טיפה לא מדוייק ואנחנו חורגים מאיזון בעצמינו, אנחנו מפסידים ,ולא מרוויחים על חריגה מאיזון,
    .
    אז זאת לא שאלה של איזון כמו שאלה של ריד על יריב שאתה צריך להניח אם הוא בבלאנס או לא, ואם הוא לא בבאלנס אז לאיזה צד הוא חורג - כל זאת כשכל החלטה שאתה לוקח היא לספוט אחד יחיד ומיוחד שלא יחזור שנית. כלומר אין לך יכולת לבדוק האם צדקת בהנחות שלך על היריב.
    אז אני רואה את זה כתאוריה נחמדה שבאה מרעיונות טובים מתורת המשחקים, אבל הבייסיק של לחקור את המצב שהגענו אליו ולבדוק את הערך של היד שלי מול הטווח של היריב בהתחשב בשונות שהמהלך מייצר נשמע כמו דרך נכונה יותר לקחת החלטה.

תגיב על זה ונפסיק כאן כי נראה לי שמיצינו.
    .."
    shipit

11. הסמל האישי של GOD
    רביעייה

מוניטין
    32 (9)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    573
    בשביל ריד על היריב צריך לדעת מה היריב "אמור" לעשות, ואז להשוות למה שהוא עושה בשטח, ואז החלק הלא פחות מורכב מורכב - למצוא תוכנית פעולה אופטימלית לניצול.

בלי לדעת את האיזון זה נחמד לחשוב שאתה קורא למישהו את הנשמה נכנס לו למוח ולוקח לו הכל, המציאות שונה בקצת, הרבה פעמים אתה פשוט עושה טעות ע"י הימור עם טווח לא מאוזן בגלל ריד לא מדוייק, וזה מאזן חזרה את הטעות של היריב, וגם אם הריד שלך נכון ב65% מהפעמים, החריגה מאיזון עלולה לעלות יותר מהרווח.

במציאות אף ריד לא נכון 100% מהזמן, אנשים הם לא רובוטים, אם עלית על משהו, הם גם עלולים להבין את זה ולגוון את המשחק, בכללי אנשים אוהבים לגוון מדי פעם אפילו ניטים, אז לסמוך רק על רידים, לעשות "אקפלוייטים" על סמך רידים לא ברורים וכו' לא בהחרכ יפעל לטובתך, ובטוח שלא ינצח היי סטייקס.

12. המשתמשים הבאים מודים ל GOD על התגובה המועילה:

yarontr (14/06/2017)

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 1 2

נושאים דומים

1. וידאו של דאג פולק
    על ידי poker_ta בפורום אסטרטגיה - מתקדמים
    תגובות: 15
    הודעה אחרונה: 27/02/2017, 20:53
  2. משחק על הטווחים - יד במשחק 1-2.5
    על ידי CrazyJoe בפורום ידיים במשחקי קאש - טקסס הולדם - לייב
    תגובות: 11
    הודעה אחרונה: 14/10/2016, 19:55