When Do You Prefer To Reduce Variance?

+ הגב לנושא
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג הודעות 1-20 מתוך 25
  1. הסמל האישי של JTprobSuited
    שלישייה

מוניטין
    20 (12)
    הודה
    212
    קיבל תודה 44 פעמים ב35 הודעות

When Do You Prefer To Reduce Variance?

Hey,

I've been thinking about this issue for some time now.
    This goes mostly for live cash games, and is probably a well-known situation to all "advanced" players here.
    You (or your opponent) is all-on before the river was dealt (post-flop/post-turn) and you're currently ahead (suppose 70/30, the exact numbers don't really matter). In what cases do you prefer to reduce variance and run the remaining streets more than once?

If you have some kind of "rule of thumb" as to the amount of BB/BI involved in the pot, odds/equity you have in the hand etc. to determine when you'd rather reduce variance as opposed to when you'd rather not to - I'd love to hear so.

Thanks.

2. הסמל האישי של gspot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    124 (27)
    הודה
    4,350
    קיבל תודה 8,860 פעמים ב3,671 הודעות
    בקופות של מעל 200BB ואם זה משהו סטייל 60-40 לא אכפת לי להריץ פעמיים. אבל זה תלוי במצב רוח, לפלאש דרו שדחף עליי למשל אני אריץ פעם אחת.
    זהו הרמתי את הכפפה אני כבר לא עוקץ שנים

3. סטרייט פלאש  

מוניטין
    14 (15)
    הודה
    2,130
    קיבל תודה 403 פעמים ב286 הודעות
    אם הסשן לא לקראת סופו והקופה לא מפלצתית עבורי, אריץ פעם אחת, שמישהו מאיתנו יעשה ריביי והמשחק יהיה יותר עמוק
    if you never valuetown yourself, you are not valuebetting enough

4. זוגיים

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    16
    קיבל תודה 19 פעמים ב16 הודעות
    אני מריץ פעמיים כשהיריב רץ לצבע בקופה ענקית, עדיין יש לי ev+ כי הסיכוי לחלק את הקופה הוא פחות מחצי ומצד שני על 30 אחוז להפסיד מה שאני עובד עליו שעות זה מבאס.

5. הסמל האישי של nir0801
    סטרייט פלאש

מוניטין
    12 (15)
    רשומות בלוג
    8
    הודה
    127
    קיבל תודה 223 פעמים ב167 הודעות
    אף פעם לא פעמיים, מינימום 3

6. הסמל האישי של Rafi_Vegas
    רויאל פלאש  

מוניטין
    20 (18)
    רשומות בלוג
    56
    הודה
    1,220
    קיבל תודה 3,705 פעמים ב1,222 הודעות
    ערוצים
    צפה בערוץ
    לי אין כלל... אני זהיר בחשמל.
    200BB יכול להיות 800 ש"ח במשחק עם החבר'ה ויכול להיות 10,000 ש"ח במשחק בלי החבר'ה
    אני מניח שזה במצב רוח של הרגע בעיקר.. כשאני מוביל וכשהקופה לא מלחיצה אותי (מה שקורה בדר"כ), אני פשוט אומר - שיחקתי קופות גדולות יותר. היד הזו לא תשנה כלום.
    לפני כמה חודשים שיחקתי יד של 5,000 ש"ח ב5-10 בישראל. היה לי טופ סט בפלופ. ליריב היה אופן אנדד סטרייט ופלאש דרואו.
    הרצתי 3 פעמים כי הייתה לי הרגשה לא טובה וגם קצת נלחצתי - לא מהקופה, אלא מהיד של היריב.. כי היא הייתה הכי חיה (LIVE) שיכולתי לראות.
    ניצחתי את כולן
    בפעם היחידה שנפתח לו הפלאש בטרן, נפתח לי הפול בריבר.

(http://www.pokerland-il.com/entries/58-All-I-do-is-win)
    נערך לאחרונה על ידי Rafi_Vegas; 02/01/2011 ב 19:09.

7. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (13)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    קיבל תודה 259 פעמים ב170 הודעות
    עזוב את הכללים ופעל לפי הרגש. זה תלוי במצבך באותו ערב, ביד, בצורת המשחק של היד, ביריב הספציפי, כמובן בסכום. ואגב, אם אתה משחק בשולחן קבוע יש אפקט משמעותי לעובדה שתצהיר שאתה לעולם לא מריץ פעמיים.

8. הסמל האישי של JTprobSuited
    שלישייה

מוניטין
    20 (12)
    הודה
    212
    במקור פורסם על ידי Tutbanana צפה בהודעה
    עזוב את הכללים ופעל לפי הרגש. זה תלוי במצבך באותו ערב, ביד, בצורת המשחק של היד, ביריב הספציפי, כמובן בסכום.
    כיום זה מה שאני עושה. פשוט לא נראה לי ש"פעל עם הרגש", או "אני עושה דווקא למי שדחף עליי עם דרו", או "פעמיים זה אף פעם לא טוב" זה התשובות שציפיתי להן. אומנם אלו התשובות שקיבלתי, אז כנראה שלא היה מקום לצפות לאחרות
    ( ), אבל חיפשתי משהו אמיתי שמנחה אנשים. סיטואציות שבהן הם תמיד יחתרו לצמצום וריאנס/אף פעם לא יסכימו להריץ יותר מפעם אחת.
    למה במצבים מסויימים יותר כדאי לצמצם ווריאנס מאשר באחרים? מה הקווים/מחשבה שמנחה אתכם בלקבל החלטה כזאת?

אבל אני מניח שאצל כל מי שהגיב החלק הזה לא מלווה בחשיבה מתודית וקבלת החלטות רציונלית, יותר ב"מרגיש לי נכון"?

אשמח לעוד תגובות/דעות/מחשבות בנושא...

9. הסמל האישי של sceptic
    רביעייה  

מוניטין
    74 (14)
    הודה
    733
    קיבל תודה 1,068 פעמים ב541 הודעות
    אם אתה משחק בשולחן קבוע יש אפקט משמעותי לעובדה שתצהיר שאתה לעולם לא מריץ פעמיים.
    +1

10. הסמל האישי של gspot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    124 (27)
    הודה
    4,350
    אני לא חושב שהרצה פעמיים היא בעלת אותו אפקט של עסקת אחוזים. אני יכול להבין להצהיר שאתה לא נותן אחוזים וכדומה, אני גם לא אוהב את זה, אבל להריץ פעמיים זה לא אותו דבר

11. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (13)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    במקור פורסם על ידי dbenor14 צפה בהודעה
    כיום זה מה שאני עושה. פשוט לא נראה לי ש"פעל עם הרגש", או "אני עושה דווקא למי שדחף עליי עם דרו", או "פעמיים זה אף פעם לא טוב" זה התשובות שציפיתי להן. אומנם אלו התשובות שקיבלתי, אז כנראה שלא היה מקום לצפות לאחרות
    ( ), אבל חיפשתי משהו אמיתי שמנחה אנשים. סיטואציות שבהן הם תמיד יחתרו לצמצום וריאנס/אף פעם לא יסכימו להריץ יותר מפעם אחת.
    למה במצבים מסויימים יותר כדאי לצמצם ווריאנס מאשר באחרים? מה הקווים/מחשבה שמנחה אתכם בלקבל החלטה כזאת?

אבל אני מניח שאצל כל מי שהגיב החלק הזה לא מלווה בחשיבה מתודית וקבלת החלטות רציונלית, יותר ב"מרגיש לי נכון"?

אשמח לעוד תגובות/דעות/מחשבות בנושא...
    אני לא חושב שאתה צריך לחשוב במונחים האלה. הכוונה הייתה - תוציא את האלמנט הסטטיסטי/חישובי/מתודי/רציונלי מעניין ה"להריץ פעמיים". זה לא צריך להיות גורם לקבלת שום החלטה בשולחן הפוקר. הדוגמה שנתתי על הבחור שלא מריץ פעמיים והדינמיקה השונה מולו של חלק מהשחקנים היא לדעתי טעות יסודית שלהם בהתנהלות מולו. אני לרוב מתייחס לכל נושא הלהריץ פעמיים כעניין חברי ותו לא, שלפעמים נותן עוד קצת פאן למשחק. אם כבר אתה שואל, אז המצב היחיד לדעתי לצמצם בו ווריאנס הוא במידה והקופה שהצטברה, או הפסד של הקופה הזו יותר נכון, יהיה קצת גדול עליך.
    נערך לאחרונה על ידי Tutbanana; 02/01/2011 ב 23:15.

12. פלאש  

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    345
    קיבל תודה 201 פעמים ב87 הודעות
    אני מריץ תמיד פעמיים. יש לזה כמה סיבות והכל יוצא מנקודת ההנחה שמבחינת אחוזים לטווח הארוך הרי זה לא משנה:
    1. הימנעות מטילט - גם לשחקנים הטובים ביותר זה קורה ובטח לשחקנים רגילים, כשאתה "נשבר" לשני אאוטים, ארבע אאוטים, אתה יכול להיכנס לטילט. הרצה של כמה פעמים מורידה את הסיכון.
    2. שמעתי טיעון שאנשים לא רוצים להריץ פעמיים בגלל שזה מעודד את הצד השני לעשות מובים עם דרואים כי הוא יודע שאתה תריץ פעמיים. אני מעודד את זה, אני רוצה שיעשו נגדי מובים עם ידיים פחות טובות משלי.
    3. הפחתת אלמנט המזל - הרי זו הבעיה העיקרית שלנו כשחקני פוקר ! אם תמיד היד הטובה ביותר מנצחת, היינו שחקנים רווחיים לטווח הקצר ולטווח הארוך ולא רק לטווח הארוך. אני פשוט נמנע מזה בעזרת להריץ כמה פעמים, ובגלל זה אני הרבה פחות סובל מתקופות של "ריצה רעה", "שבירות", "דילר שחור" וכל מיני ביטויים אחרים של אנשים שנשברים לידיים חלשות מהם. זה גם עושה אותי עוד יותר רווחי לטווח הקצר והארוך בגלל נקודה 1, אני מוריד את הטילט בצורה משמעותית!

בכל מקרה, ככה אני משחק, הולך לי מעולה עם זה, ואני לא מצטער על זה לרגע, ממליץ בחום לכולם!

13. הסמל האישי של Borg972
    שלישייה  

מוניטין
    10 (12)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    53
    קיבל תודה 63 פעמים ב38 הודעות
    אתה רוצה "לצמצם" וריאנס? שחק הרבה לאורך זמן - זו הדרך היחידה.
    בהקשר למה ששאלת אני לא נוטה להגיד הרבה אבל אומר לך דבר אחד - אתה צריך להחליט אם אתה רוצה לעודד את היריבים להפעיל עליך לחץ או אם אתה רוצה להפעיל לחץ עליהם. שחקן שידע שאתה מוכן להריץ פעמים יתחשב בזה בשיקולים שלו וכך גם שחקן שידע שאיתך לא מריצים פעמים.
    זהו.

14. הסמל האישי של SmackinYaUp
    סטרייט

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    388
    קיבל תודה 92 פעמים ב64 הודעות
    בתור מי שמוביל (50%+רייק) אני מוכן להריץ גם 45 פעם. זה +EV טהור.
    אם אני 70% בהרצה בודדת, זה ~74% בשלוש הרצות..
    "An eye for an eye makes the whole world blind"

15. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (13)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    במקור פורסם על ידי SmackinYaUp צפה בהודעה
    בתור מי שמוביל (50%+רייק) אני מוכן להריץ גם 45 פעם. זה +EV טהור.
    אם אני 70% בהרצה בודדת, זה ~74% בשלוש הרצות..
    אל תעשה את הטעות הזו ידידי. אם אתה 70% בהרצה בודדת, אתה 70% בשלוש הרצות, על שליש מהכסף כל פעם.

אני אנסה להסביר: אם מישהו רץ פעמיים, ופוגע בפעם הראשונה, זה כמובן מוריד את הסיכויים שלו בפעם השנייה. אם הוא לא פוגע בפעם הראשונה, זה מעלה את הסיכויים שלו בפעם השנייה, אבל שתי האופציות מבטלות אחת את השנייה, וכמובן שאת שתיהן אתה צריך להביא בחשבון. האחוזים לא משתנים אף פעם.

הנה דוגמה שמצאתי ב2+2: נניח שליריב שלך יש אאוט אחד בריבר. 44 קלפים בחפיסה ואאוט אחד נותן לו סיכוי של 1 חלקי 44.

עכשיו נניח שאתה מחליט להריץ 5 פעמים. עכשיו ליריב שלך יש סיכוי של 5 חלקי 44 לזכות בחמישית מהקופה, ו-39 חלקי 44 לא לזכות באף קופה. 5/44 * 1/5 נותן את אותה תוצאה: 1/44.

אם תחליט להריץ 44 פעמים, היריב שלך יפגע בפעם אחת תמיד. זה שוב 1/44.

ואגב, אם אתה נמוך מאוד באחוזים, ההמלצה היא כמובן להריץ פעם אחת, כי מה שבטוח זה שאתה לא תזכה בכל הקופה. לכן גם מי שבוחר לרוב הוא המוביל, והוא זה שיבחר/או לא לצמצם את הסווינגס. לדעתי אף פעם אל תבחר להריץ פעמיים או יותר אם יש לך אחוזים נמוכים מאוד לזכות בקופה. אם היריב שלך בלחץ מכמות הכסף שיש בקופה ומההשפעה של זה עליו, נצל זאת כדי לנסות לתפור איתו עסקת יציאה שתעשה עמך חסד.
    נערך לאחרונה על ידי Tutbanana; 05/01/2011 ב 13:20.

16. הסמל האישי של SmackinYaUp
    סטרייט

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    388
    קיבל תודה 92 פעמים ב64 הודעות
    אל תעשה את הטעות הזו ידידי. אם אתה 70% בהרצה בודדת, אתה 70% בשלוש הרצות, על שליש מהכסף כל פעם.

הנה דוגמה שמצאתי ב2+2: נניח שליריב שלך יש אאוט אחד בריבר. 44 קלפים בחפיסה ואאוט אחד נותן לו סיכוי של 1 חלקי 44.

עכשיו נניח שאתה מחליט להריץ 5 פעמים. עכשיו ליריב שלך יש סיכוי של 5 חלקי 44 לזכות בחמישית מהקופה, ו-39 חלקי 44 לא לזכות באף קופה. 5/44 * 1/5 נותן את אותה תוצאה: 1/44.

אם תחליט להריץ 44 פעמים, היריב שלך יפגע בפעם אחת תמיד. זה שוב 1/44.

.
    תותבננה-
    אתה מתעלם מהמשמעות של המלה "שונות"-
    כשאתה נמצא בקופה ביתרון של 80% (בוא נניח AA vs 55) ה EV שלך הוא 80%, לא 100%.

אם בכל מצב כזה היריב "יקח" 20% מהקופה ויצא מהיד, זה בדיוק ה EV. כל סטייה מהמצב הזה מהות השונות. על מדגם גדול מספיק- 80% מהפעמים אני אקח, 20% הנבל. בהרצה בודדת מישהו יקח 100% ויצור הטייה של הסיטואציה.

המטרה שלי בשולחן היא לקבל את ההחלטה שמגדילה את ה EV שלי. אם אני עושה את זה כל פעם ואין שונות, אני מרוויח.

כמות ההרצות "מצמצת" את השונות.

אגב, 44 פעמים זה לא 1/44 כל פעם. כל זכיה של היריב מצמצמת את סיכויי הזכיה שלו בהרצה הבאה (יש לו פחות אאוטים).
    "An eye for an eye makes the whole world blind"

17. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (13)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    במקור פורסם על ידי SmackinYaUp צפה בהודעה
    תותבננה-
    אתה מתעלם מהמשמעות של המלה "שונות"-
    כשאתה נמצא בקופה ביתרון של 80% (בוא נניח AA vs 55) ה EV שלך הוא 80%, לא 100%.

אם בכל מצב כזה היריב "יקח" 20% מהקופה ויצא מהיד, זה בדיוק ה EV. כל סטייה מהמצב הזה מהות השונות. על מדגם גדול מספיק- 80% מהפעמים אני אקח, 20% הנבל. בהרצה בודדת מישהו יקח 100% ויצור הטייה של הסיטואציה.

המטרה שלי בשולחן היא לקבל את ההחלטה שמגדילה את ה EV שלי. אם אני עושה את זה כל פעם ואין שונות, אני מרוויח.

כמות ההרצות "מצמצת" את השונות.

אגב, 44 פעמים זה לא 1/44 כל פעם. כל זכיה של היריב מצמצמת את סיכויי הזכיה שלו בהרצה הבאה (יש לו פחות אאוטים).
    אתה שם לב שאנחנו אומרים אותו דבר נכון? אנשים חושבים שהרצה של מספר פעמים משנה את אחוזי הזכייה, וזה בדיוק היה ההסבר שלי. לא דיברתי על שונות, וזה ברור שהמטרה בלהריץ פעמים היא להקטין אותה, אבל היא אינה כמותית.

ועל ה-44 פעמים אחי - שוב, אתה לוקח בחשבון זכייה של היריב בדיוק כמו שאתה לוקח ניצחון שלו, ולכן זה מתקזז ל-0.

18. הסמל האישי של Raistlin
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    10 (15)
    הודה
    522
    קיבל תודה 593 פעמים ב361 הודעות
    אם הביצים שלך מברזל תרוץ פעם אחת.
    אם הן מכל חומר אחר תרוץ לפי מספר מקדם החיכוך של החומר.
    I mean, I can be friends with you, but if We are playing poker, I'm trying to bust you, It's that simple.

19. המשתמשים הבאים מודים ל Raistlin על התגובה המועילה:

ami1983 (06/01/2011)

20. הסמל האישי של gspot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    124 (27)
    הודה
    4,350
    במקור פורסם על ידי NadavPeter צפה בהודעה
    אם הביצים שלך מברזל תרוץ פעם אחת.
    אם הן מכל חומר אחר תרוץ לפי מספר מקדם החיכוך של החומר.

21. המשתמשים הבאים מודים ל gspot על התגובה המועילה:

gMester (06/01/2011)

22. הסמל האישי של JTprobSuited
    שלישייה

מוניטין
    20 (12)
    הודה
    212
    אתה שם לב שאנחנו אומרים אותו דבר נכון? אנשים חושבים שהרצה של מספר פעמים משנה את אחוזי הזכייה, וזה בדיוק היה ההסבר שלי. לא דיברתי על שונות, וזה ברור שהמטרה בלהריץ פעמים היא להקטין אותה, אבל היא אינה כמותית.

ועל ה-44 פעמים אחי - שוב, אתה לוקח בחשבון זכייה של היריב בדיוק כמו שאתה לוקח ניצחון שלו, ולכן זה מתקזז ל-0.
    תגדיר אנשים...?
    כל הת'רד הזה מדבר אך ורק על שונות (variance).
    השאלה הייתה מתי יש העדפה ברורה להקטנת השונות. האם למישהו יש סיטואציה ברורה שבה הוא מעדיף להריץ מספר פעמים, ולמה?

כשאמרתי כלל אצבע, אפילו התכוונתי לדברים כמו "כשיש לי 70% אקוויטי, אני אף פעם לא רץ פעמיים כי מתמטית אני מפסיד 20%EV כך וכך אחוז מהזמן, אז עדיף 1 או 12 ריצות", סתם לצורך ההמחשה.
    אני מניח שאף אחד לא מפעיל שיקולים כאלה...?

אגב, SmackinYaUp, אתה מתייחס ללהריץ הרבה פעמים רק כשיש לך 80% אקוויטי בקופה, ואתה מצפה להתקרב כמה שאתה יכול ללקבל בדיוק את אחוז ה-EV שלך.
    איך אתה רוצה להתמודד עם variance כשאתה מכניס את הכסף כשאתה מאחור?

עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. EV versus Variance - סקר דעת קהל
    על ידי The 16th Keves בפורום ידיים במשחקי קאש - טקסס הולדם - לייב
    תגובות: 19
    הודעה אחרונה: 26/07/2013, 10:04
  2. lol variance
    על ידי shing בפורום הפסדים נצחונות ומה שביניהם
    תגובות: 22
    הודעה אחרונה: 22/12/2011, 11:05
  3. 2 שאלות: מה הכוונה Variance בהקשר לפוקר? + מה זה $EV
    על ידי AvivSegal בפורום אסטרטגיה - טורנירים - ישן