ABC פוקר? נסו XYZ. יאללה, לכו להתדיין כולכם

+ הגב לנושא
מציג הודעות 1-20 מתוך 20
  1. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (10)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    קיבל תודה 259 פעמים ב170 הודעות

ABC פוקר? נסו XYZ. יאללה, לכו להתדיין כולכם

יד הזויה שהייתי עד לה.

משחק ביתי 2-5, 8 ידיים.

הקדמה חשובה: המשחק מאוד אגרסיבי, השחקנים יושבים די עמוק, סטאק ממוצע של כ-1K. המון היסטוריה על השולחן, חבורה שרובה משחקת יחד שנים. הרבה משחקים את היריב ולא את הקלפים שלהם. לצד מהלכים ספיואים לעיתים אפשר לראות מהלכים מהרמה הכי גבוהה שיש, וכל ערב יש המון כאלה והמון כאלה.

והנה היד:

UTG עושה רייז ל-45. UTG+1 משלם. כולם מקפלים עד לדילר, שמשלם גם הוא.

על השחקנים: UTG שחקן אגרסיבי ומעניין, טוב ומנוסה. UTG+1 דומה לו במשחקו, אבל לאורך השנים הוא השחקן הכי רווחי על השולחן הזה, ובהתאם גם זה שנחשב לטוב ביותר. דילר טייט מחושב אבל אגרסיבי, פחות מנוסה מהאחרים אבל גם הוא לא קוטל קנים.

פלופ:

UTG חושב כמה שניות ומכריז: 200.

UTG+1 חושב כדקה, ומכניס פנימה פלאטה של 500, ואת שאר הצ'יפים לידה, אול אין: 1,100.

דילר מבקש זמן. חושב שתי דקות, ומשווה אול אין של כ-900.

UTG מתכנס בעצמו. מבקש זמן. ופותח , מחפש איזו תגובה מהיריבים שלו. לא מוצא. חושב עוד כמה דקות ומכריז בבאסת אין קץ: "פולד בוגר".

הנה זה בא:

UTG+1 פותח
    דילר פותח

הם מחליטים לרוץ פעמיים, היהלום מגיע בריבר של היד השנייה, והם מתחלקים בקופה.

השולחן צעק על שניהם שהם קמיקזות מטומטמים, UTG לא דיבר אח"כ במשך עוד שלוש שעות מהעצבים, אבל ההסבר שלהם, או מה שאספתי מכל אחד מהם בנפרד, היה די פשוט ואפילו משכנע: "אני מוכן לשים את 50 השקלים האלה פרי, בידיעה שאני כמעט בוודאות מוותר עליהם וכשאני יודע שיש לי את היכולת לקפל אם אני מרגיש לא טוב עם הבורד, בשביל הסיכוי הקטן הזה של לצאת עם 2,000 ש"ח, כי אם אני עושה מהלך נכון, קורא משהו נכון, או תופס משהו, לא רואים אותי מגיע גם עם טלסקופ האבל". שניהם אגב, בוודאות, יכולים לקפל יד טובה ללא קושי, וכמעט ולא ראיתי אותם נכנסים לפינות בעבר.

הדילר התווכח עם הUTG שאמר לו שזה היה מהלך הזוי ואמר לו: "לא תיארתי לעצמי שאתה עם כזו יד חזקה, ואדרבא, אם זה גרם לך לזרוק AK, אז זה היה מהלך מצוין".

יש צדק בדברים האלה? אלו דברים שנבנים מדינמיקה מאוד ספציפית של שולחן ספציפי ואין מה להתעכב עליהם? זה פוקר מוצלח שאני לא מבין? זה משחק "פארטיה" במסווה של משחק חברי? זה אנשים שהייתם רוצים לשבת לשחק איתם?

אני יכול לשאול עוד 50 שאלות על היד הזו, אבל פשוט אשמח לשמוע את הדעות שלכם ולהמשיך משם.
    נערך לאחרונה על ידי Tutbanana; 13/01/2011 ב 02:06.

2. המשתמשים הבאים מודים ל Tutbanana על התגובה המועילה:

300warrior (13/01/2011)

3. רויאל פלאש  

מוניטין
    139 (19)
    הודה
    426
    קיבל תודה 3,542 פעמים ב1,916 הודעות
    לא כל כך עמוק כמו שזה נראה לך. יד סטנדרטית, או שמה סתמדרטית, ששזורה מדונק על דונק על דונק שיוצרים אפקט-כאילו מעניין בלי ידיעתם רק בגלל גודל קופה ואגרו-דונקיות.
    הדילר בכלל לא חשב על UTG, הפלאש דראו דחף כי יש לו פלאש דראו והUTG נשאר אבוד מול שתי ההתאבדויות שמולו ופינה את עצמו כלאחר כבוד אל המאק.

4. הסמל האישי של ami1983
    רויאל פלאש

מוניטין
    179 (16)
    הודה
    5,813
    קיבל תודה 1,808 פעמים ב1,119 הודעות
    הרייז ל45 במשחק של 2-5 זה סטנדרטי אצלכם? לדעתי בכל מקרה ההשוואה של הדילר הייתה גרועה הוא השווה כשיש שחקן אחד שצריך לדבר אחריו ועוד השחקן הזה העלה מutg פרי פלופ+הימר הימור של קופה וחצי בערך(קצת פחות... 200 לתוך 142).
    ההשוואות פריפלופ גם לא ברורות אבל הן עוד סבירות בתנאי שעושים אותן במקרים יוצאי דופן,לעיתים רחוקות(ולא כל פעם אחרת נשווה כל יד כי נוכל לעשות 2000 ש"ח או להפסיד 50) ובחלק מהתנאים שהצבת,ועדיין לדעתי לרוב השחקנים וברוב הפילדים ההשוואות האלה הן ev-.
    לגבי זה שהם הוציאו את השחקן עם היד הכי טובה גם אני הייתי זורק שם,אבל אני בספק גדול מאוד שהם חשבו על היד שלו וניסו לגרום לו לזרוק יד כזו.מזכיר יד שהייתה לי אתמול(משחק 1-2 חברי) אני ברייז מהסטרדל עם אס שמונה אחד משווה אני מקבל טריפס אסים(פלופ 2 אסים ו6) בפלופ הוא מהמר לתוכי אני רק משווה(פה לא נתתי לו סיכוי לאס) בטרן מגיע ג'ק הוא מהמר שוב אני מחליט לעשות כאן רייז לווליו עושה לו רייז פי 2 מההימור שלו,הוא חושב עושה הצגה ודוחף אולאין.אני עם עוד 200 וקצת מאחורה(קופה הייתה בערך550) אני נכנס לסרטים ופתאום עולה לי פוקט 6 בראש אס עשר ועוד כל מיני ידיים ואני באמת חושב לזרוק(הוא עשה הצגה יפה) ואז קלטתי איזה ריד עליו והשוותי במהירות,הוא ראה את האס שלי וזרק את הקלפים למאק ואמר שלא היה לו מושג שיש לי אס והוא ניסה להוריד אותי מאיזה זוג-הפואנטה היא שהוא התאבד ולא הלך לו כי הייתי עם יד יותר חזקה מחבר שלך+ריד עליו והם התאבדו וכן הלך להם אבל בשני המקרים לא היה להם מושג על עוצמת היד של היריב... מה שאומר תזמון לקוי בבלוף.ובלי קשר אני בדרך כלל לא נותן קרדיט למהלכי אולאין גדולים בפלופ במשחקים חבריים,נדיר מאוד שהם לווליו רוב הפעמים זה ריצות.
    נערך לאחרונה על ידי ami1983; 13/01/2011 ב 02:15.

5. הסמל האישי של 300warrior
    רויאל פלאש

מוניטין
    28 (14)
    הודה
    266
    קיבל תודה 1,529 פעמים ב989 הודעות
    במקור פורסם על ידי Tutbanana צפה בהודעה
    לצד מהלכים ספיואים לעיתים אפשר לראות מהלכים מהרמה הכי גבוהה שיש, וכל ערב יש המון כאלה והמון כאלה.

לול. מענין אותי איך נראה מהלך מהרמה הכי גבוהה שיש בשולחן הזה. עזוב אותך בחיית. שני דגים שמנים שחיים בסרט.

עריכה: סעמק. שיפיט עקף אותי בסיבוב

6. הסמל האישי של Dr. Spew
    רויאל פלאש  

מוניטין
    55 (18)
    הודה
    2,167
    קיבל תודה 2,733 פעמים ב1,705 הודעות
    שני דברים עולים לי בראש:
    א. איך זה שהשולחן הזה רץ כבר שנים וזו רמת המשחק...?
    ב. תותבננה, אם זה עם ה-J6 נחשב לשחקן הטוב בשולחן, מה זה אומר עלייך...? :-)

(נ.ב.... בכל סמיילי שמוסף לסוף משפט, יש קמצוץ רצינות)................ :-)

7. הסמל האישי של בומבה
    רויאל פלאש  

מוניטין
    61 (15)
    הודה
    2,752
    קיבל תודה 2,740 פעמים ב1,358 הודעות
    תותבננה היקר, WTF?

איך זה
    UTG+1 דומה לו במשחקו, אבל לאורך השנים הוא השחקן הכי רווחי על השולחן הזה, ובהתאם גם זה שנחשב לטוב ביותר
    דילר טייט מחושב אבל אגרסיבי,
    וזה
    UTG+1 פותח
    דילר פותח
    הולכים ביחד?

זה כמו קבנוס ונוטלה

8. המשתמשים הבאים מודים ל בומבה על התגובה המועילה:

yarontr (14/01/2011)

9. פלאש

מוניטין
    10 (9)
    הודה
    124
    קיבל תודה 215 פעמים ב142 הודעות
    TB, seems like the level of play in this hand is not very high, and yet,
    the play I like the least is UTG showing his hand to the table
    Letting laggy players know that i'm capable of bet/folding this hand on this board is a bad idea, IMO

10. הסמל האישי של Raistlin
    סטרייט פלאש  

מוניטין
    10 (12)
    הודה
    522
    קיבל תודה 593 פעמים ב361 הודעות
    this is a great level thread and you all got fooled by a soft drink.
    I mean, I can be friends with you, but if We are playing poker, I'm trying to bust you, It's that simple.

11. מושעה

מוניטין
    66 (0)
    הודה
    890
    קיבל תודה 327 פעמים ב254 הודעות
    במקור פורסם על ידי tzahi2008 צפה בהודעה
    תותבננה היקר, WTF?

איך זה

וזה

הולכים ביחד?

זה כמו קבנוס ונוטלה
    רמה מאוד גבוהה זה נתון לויכוח כל אחד יגיד אחרת

אבל איפה אתם משחקים ? זה יותר מעניין LOL

12. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (10)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    במקור פורסם על ידי tzahi2008 צפה בהודעה
    תותבננה היקר, WTF?

איך זה

וזה

הולכים ביחד?

זה כמו קבנוס ונוטלה
    צחי ידידי, זה בדיוק מה שאני שואל. אני לא חושב שאפשר להתווכח עם העובדה שהחבר'ה האלה יודעים לשחק. אם אתם אומרים בכל זאת - "לא, הם לא יודעים לשחק", אני מקבל, אבל מחפש להבין מדוע. זה לא יכול להיות כל כך פשוט כמו "כי הם משחקים עם K9 ו-6J בסיטואציות האלה".

הרי פוקר לא יכול להיות כל כך הגייני. כשתום דואן נכנס לסצנה, אנשים השתגעו מ-4BET עם 6,8 אוף, והיום זה הפך לסוג של אסטרטגיה ושיטה.
    נערך לאחרונה על ידי Tutbanana; 13/01/2011 ב 06:49.

13. הסמל האישי של בומבה
    רויאל פלאש  

מוניטין
    61 (15)
    הודה
    2,752
    קיבל תודה 2,740 פעמים ב1,358 הודעות
    אל תשווה שום גארבג' הנד של תום דוואן לK9 של השחקן הטייט והמחושב ההוא
    ולא, הם לא יודעים לשחק. אם אתה לא מבין למה, זה בגלל שגם אתה לא יודע לשחק

14. המשתמשים הבאים מודים ל בומבה על התגובה המועילה:

Raistlin (13/01/2011)

15. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (10)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    קצת הגזמת. וציפיתי לתשובה עמוקה יותר. אם אין לך תרגיש חופשי לזרוק למאק, לא צריך להתעקש על כל פוסט.
    נערך לאחרונה על ידי Tutbanana; 13/01/2011 ב 17:26.

16. סטרייט פלאש  

מוניטין
    27 (14)
    רשומות בלוג
    11
    הודה
    448
    קיבל תודה 2,032 פעמים ב1,024 הודעות
    שמע, יכול להיות שהם שחקנים טובים, אבל גם אם הם שחקנים טובים שבטוחים ביכולות שלהם לשחק ידי גאנק , אין ניצוץ של גאוניות כאן.

פלאש דרו דחף הכל - יופי לו, יש לי חבר שכל פעם כשהוא דוחף פוסט פלופ בלי פרופורציה אני שם אותו על פלאש דרו - כמה פעמים אני צריך לזכות עם טופ פייר נגד פלאש דרו? 65% מהפעמים?, אז תוסיף לזה גם את הפעמים שיש לי סט ואת העובדה שאני תמיד מריץ פעם אחת, וכפרה עליו תמיד הוא דואג איך שהוא שאני אצא מורווח מסשן.
    בנוגע לK9, אני לא יודע מה הוא חשב, אבל הדרך היחידה שלו לצאת גאון זה אם הוא שם את UTG (הבחור עם האס קינג) בדיוק על היד שמקפלת לקול שלו. (השאלה אם הוא בכלל התייחס לUTG)

אז בכיף אם בא לך להראות מהלכים עם גאנק שהיו טיפה יותר מבריקים, זה ספציפית היה מהלך עם גאנק סטנדרטי לגמרי.

17. פול האוס

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    38
    קיבל תודה 1,011 פעמים ב398 הודעות
    קצת בלאגן ביד הזאת, מרגיש קצת כמו "גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום".

קשה להגיד שלמישהו מהם יש מושג מה הולך חוץ מלAK ששיחק בצורה לגיטימית, אבל להסיק מהיד הזאת על כל רמת המשחק שלהם כמו שאנשים עושים פה זה מאוד שאפתני (קרי: טיפשי).

לדבר על היד אין מה כ"כ, דבר ששמתי לב אליו זה שיכול להיות שהרידים שלך פשוט לא נכונים, או שקשה לך לנסח ריד מסובך שנצבר על כמה שנים במשפט או שניים (שזה יותר סביר).

18. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (10)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    במקור פורסם על ידי minraise צפה בהודעה
    דבר ששמתי לב אליו זה שיכול להיות שהרידים שלך פשוט לא נכונים, או שקשה לך לנסח ריד מסובך שנצבר על כמה שנים במשפט או שניים (שזה יותר סביר).
    כוונתך בעצם שבשולחן עם היסטוריה כזו גם למהלכים כאלה יש מקום? לדחוף עם K9 בידיעה שUTG מקפל שם כל דבר שהוא לא מפלצת אמיתית? ששחקנים טובים שיודעים איך לא להיכנס לפינות או איך לצאת מהן כמו שצריך יכולים לשחק ATC מכל פוזישן?

19. הסמל האישי של Jesus
    פול האוס  

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    714
    קיבל תודה 483 פעמים ב342 הודעות
    הייתי אתמול בדיוק במצב הזה עם AK ביד
    רק נפתח A במקום K על השולחן
    לא רצו פעמיים, ולא נפל הצבע בסוף

זה עם A7 ניצח וגרף קופה נעה,
    הוא זה שהיה הכי מופסד בשולחן בסוף הערב (600 שק"ל)
    אני הפסדתי 40 שקל על היד הזאת,
    אבל סיימתי רווחי כמה מאות שקלים מBUYIN של 50 שק"ל
    זה שהלך על הצבע הפסיד 200 שק"ל סוף הערב כהרגלו

אבל תקשיב ליד הזאת שהייתה, משהו נדיר בLIVE
    SB יושב עם 77 ומעלה פריפלופ, שני לימפרים משלמים
    נפתח 7JJ, הוא מעלה 1\3 מהסטוק שלו (במקום לצ'קצק ולראות איפה הוא עומד מולם, לטעמי)
    הלימפר הראשון מעלה מעליו X2
    הלימפר השני מרגיש חלש, חושב, ודוחף אולאין
    הSB עם הכי קצת ג'טונים משלם באהבה
    הלימפר הראשון בלי לחשוב אומר שולם
    הם חוספים את הקלפים
    הלימפר הראשון עם AJ (מבסוט שהוא עשה רק לימפ עם יד די חזקה ותפס שניים אולאין בפלופ כזה)
    הלימפר השני עם JQ (אומר טוב הרגשתי חלש, אבל מה נקפל שפגעתי בשלישיה שאנחנו לא עמוקים מדי)
    זה עם ה77 (שהיה למטה, אומר תודה שאתם מחזירים אותי למשחק)
    בטרן נפתח Q (איזה רעש יש בשולחן)
    בריוור נפתח A, (פול על פטל על פול)
    כולם מתבאסים שהיד הזאת לא מצולמת
    זה עם ה 77 הלך הביתה,
    זה עם הJQ הוא זה שהיה הכי מופסד בערב (שולמן רציני)
    השחקן הכי גרוע עם הAJ סיים את הערב הכי מורווח,
    אחרי היד הזאת הוא קיבל קלפים מצויינים, ורץ טוב מאוד כול הערב

20. פול האוס

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    38
    במקור פורסם על ידי Tutbanana צפה בהודעה
    כוונתך בעצם שבשולחן עם היסטוריה כזו גם למהלכים כאלה יש מקום? לדחוף עם K9 בידיעה שUTG מקפל שם כל דבר שהוא לא מפלצת אמיתית? ששחקנים טובים שיודעים איך לא להיכנס לפינות או איך לצאת מהן כמו שצריך יכולים לשחק ATC מכל פוזישן?
    לגבי הATC - ככל ששחקן נהיה יותר טוב, הוא יכול להשען יותר ויותר על הedge שיש על מיריביו ולזרוק להם קצת ביתרון הקלפים ההתחלתי בכך שהוא משחק לוס יותר.
    הדוגמא הסטנדרטית לזה היא - אנחנו משחקים pot limit hu holdem. אני מחלק לך אסים תמיד, ואני יודע שיש לך אסים תמיד. אני מקבל מה שיוצא בצורה רגילה. למי היתרון כאן?
    כמובן שעצם זה ששחקן א' טוב משחקן ב' לא אומרת שהוא יודע תמיד מה יש לו, אבל אם שחקן א' יודע לשים את שחקן ב' על ריינג'ים בצורה יותר טובה, ומאזן בצורה יותר טובה בכדי להקשות על שחקן ב', הוא יכול להרשות לעצמו לוותר על יתרון פרה, כדי להכנס לכמה שיותר קופות עם שחקן ב' ולנצל את הedge בצורה המירבית.

לגבי הקול עם K9, יש פה מהלך תיאורטית "חזק", אבל אני קרוב ל100% בטוח שBTN בחיים לא חשב את מה שאתה מתאר, וגם אם כן, חשב משהו מופשט וכלל שם קצת יותר מדי "אולי".
    במולטיוואי פוט קורה לא פעם ששחקן א' מהמר עם 3rd best, שחקן ב' משווה עם 2nd best ושחקן ג' בתורו מקפל את best כי הקול של שחקן ב' מכריח את שחקן ג' לתת לו קרדיט מוגזם.

זה ששחקנים אומרים שהם יודעים איך לא להכנס לפינות זה נחמד, אבל מעט מזה נכון. לא הרבה שחקנים באמת מסוגלים לקפל TP להימור אחד או שניים, אפילו כשיש להם ריד מאוד חזק או פשוט סיבות לוגיות פשוטות, וכאן אני מדבר על שחקנים של חבר'ה.
    זה תופס לחלוטין גם לregs ברמות הגבוהות ביותר, ואלה החיים. אנשים מעריכים לא נכון את האדג' שלהם ואת היכולות שלהם וזה טבעי.
    מדובר בהצגה קלאסית של דנינג-קרוגר, להלן:

The Dunning–Kruger effect is a cognitive bias in which unskilled people make poor decisions and reach erroneous conclusions, but their incompetence denies them the metacognitive ability to realize their mistakes. The unskilled therefore suffer from illusory superiority, rating their own ability as above average, much higher than it actually is, while the highly skilled underrate their abilities, suffering from illusory inferiority. This leads to the situation in which less competent people rate their own ability higher than more competent people.

21. 2 המשתמשים הבאים הודו לminraise על ההודעה המועילה:

DontMyJ (13/01/2011), Tutbanana (13/01/2011)

22. הסמל האישי של Tutbanana
    פול האוס  

מוניטין
    10 (10)
    רשומות בלוג
    3
    הודה
    70
    תשובה לעניין ידידי, ודוגמה נהדרת. למרות שקראתי קצת על דנינג-קרוגר ועל המאפיינים שנדרשים למבחן אצל אותם אנשים, ואני חושב שזה נכון במקרים הרבה יותר קיצוניים לעניין הפוקר, אולי רק כשאתה משחק מול כבשים אמיתיים, הארד קור כבשים. יכול להיות ששחקן בינוני יחשוב שהוא יותר טוב ממה שהוא בגלל מהלך מוצלח או ערב מוצלח או חודש מוצלח, אבל לא יהיה לו קשה לזהות מקומות להשתפר או להעריך יכולות אצל אחרים.
    נערך לאחרונה על ידי Tutbanana; 13/01/2011 ב 19:51.

23. הסמל האישי של Runner Runner
    זוגיים

מוניטין
    10 (9)
    הודה
    32
    קיבל תודה 37 פעמים ב9 הודעות
    דייייייייי אני לא יכול!!! אני הולך להישבר.... תחזיק אותי, תחזיק אותי!!!!!!!!

24. פול האוס

מוניטין
    10 (10)
    הודה
    38
    במקור פורסם על ידי Runner Runner צפה בהודעה
    חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחח
    במקור פורסם על ידי Runner Runner צפה בהודעה
    דייייייייי אני לא יכול!!! אני הולך להישבר.... תחזיק אותי, תחזיק אותי!!!!!!!!
    מועמד מהסרטים לדנינג-קרוגר

25. המשתמשים הבאים מודים ל minraise על התגובה המועילה:

Runner Runner (14/01/2011)

נושאים דומים

1. יאללה, מספיק
    על ידי powerpoker בפורום פוקרלנד
    תגובות: 27
    הודעה אחרונה: 25/11/2012, 14:57
  2. יאללה QPR!
    על ידי SnowRoll בפורום ספורט
    תגובות: 58
    הודעה אחרונה: 13/05/2012, 19:56