השוואת רייזים עם אס-X סוטד, דיון עם מינרייז

+ הגב לנושא
מציג הודעות 1-12 מתוך 12
  1. פלאש  

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    345
    קיבל תודה 201 פעמים ב87 הודעות

השוואת רייזים עם אס-X סוטד, דיון עם מינרייז

היי, "ראיינתי" את מינרייז בנושא של השוואות רייזים עם אס-X סוטד, ואני מעלה את הדיאלוג לפה כי זה יכול לעניין את כולם:

ש:
    באיזה מצבים אתה משווה רייזים עם אס סוטד קטן ?
    דברים שחשובים להתייחסות: כמות קולרים, פוזישן, סטאקים, תדמית של הרייזר.

ת:
    זה תלוי מאוד בסוג המשחק, ממה שהבנתי אתה משחק פארטיות בלעדית, ושם הייתי עושה את זה כמעט בכל מצב כי זאת יד שיכולה לעשות נטס (או ידי סמי-נטס כמו A5 על 55x) די בקלות ויושבים בד"כ די דיפ.
    בד"כ הייתי מעדיף יותר את A2-A5 וAT+ על האסים האחרים (כדי להוסיף את הסטרייטים), אבל זה כבר לבחירתך.

במשחקים יותר "רציניים" אונליין זה נושא קצת יותר מפותח ובתלות מאוד גדולה בשחקנים שמולך.

ש:
    אוקי אתה אומר בכל מצב, אבל לא התייחסת לכמות קולרם, סטאק סייז, גודל הרייז....

ת:
    אני מניח שיושבים בפארטיות תמיד 200BB+, והרייזים הם בד"כ לסביבות ה5 עד 10BB, כאן תמיד הייתי עושה קול מול שחקן אחד (אם אני טועה דבר, פשוט אני יודע מעט מאוד על לייב).
    מן הסתם, ככל שנוספים שחקנים ככה יש יותר כסף ויותר odds, אז ההשוואה נהיית עוד יותר ברורה, ואם יותר דיפ מ200B אז בכלל...
    בוא נגיד שכל רייז של 5% ומטה מהסטק שלך זה קול ברור ושם צריך להתחיל לכוון את עצמך לכמה אתה חושב שתוכל להוציא ואליו מהשחקנים שביד במקרה ואכן אתה עושה יד.

עיקר העניין זה להבין למה אתה מכוון. לפגוע באס זה לא מספיק טוב מול אקשן כזה ותצטרך לדעת לזרוק יד כזאת בטרן מול אקשן הרבה פעמים, אתה בסוג של 2pair+ בשביל להחזיר אקשן, די דומה לset mining.

ש:
    אני מסכים שיש איזשהו דמיון לset mining, אבל אם אני פוגע בדרו בפלופ אז זה רק דרו(אפילו אם זה נאט דרו) זה לא כמו פגיעה בסט שזה סוג של נאטס...
    עוד שאלות להתייחסות:
    1. על הימור בפלופ אני לא זורק אני מניח, רק על הימור והשוואה(או על הימור במולטיווי)
    2. סט זה יד מוחבאת אז האימפלייד ענקיים, פלאש כולם רואים אז האימפלייד לא משהו, אז אני לא רואה כמה זה EV+ להשוות 5% ומטה מהסטאק...

ממש אין אצלנו 200 דיפ תמיד, יש אנשים שמתחילים עם 40 בליינדים, אבל הכניסה הממוצעת זה 100BB.

ת:
    לאקוויטי של זוג שיכול לעשות סט (אבל בד"כ אין לו שום אופציה למהלך), אתה צריך לחשב את האקוויטי של Axs פלוס להוסיף את הפולד אקוויטי של היד במידה שיצא לך דרו ואתה משחק חזק.
    בכל זאת, זה לא בא בשום אופן להגיד שAxs עדיף על סט, סט זה הדבר הכי רווחי בעולם, פשוט גם Axs אפשר לשחק בצורה טובה ורווחית ויש דמיון כלשהו.

לשאלות:
    1. כן, פחות או יותר. מאוד תלוי בשחקנים. אתה מבין שאתה לא עושה את אותו הדבר כל הזמן סתם ככה.
    2. עוד פעם, זה מאוד מאוד תלוי באנשים שמולך. יש ניטים שלא ישלמו בחיים עם כל דבר על לוח שיש בו פלאש, ויש שחקנים שבדינמיקות אגרסיביות ינסו לתפוס אותך או ינסו אפילו לבלף אותך על לוחות כאלה. יש פלוסים ומינוסים לכל יד, אין מה להשוות בצורה חלקה.
    העניין של ה5% היה סתם זריקה של אחוז. אין לי באמת שום חישוב מתמטי מתאים, פשוט חושב אינסטינקטיבית כמה הייתי משווה וכמה זה נראה לי נכון מול השחקן הממוצע.

לגבי ה200 דיפ, Axs עולה בערך ככל שאתה יותר דיפ (כמו כל יד שיכולה לעשות נטס).
    מצד שני, זוגות כמו 22-66 בד"כ יורדים בערך כי הם בד"כ עושים bottom set וכשאתה מאוד דיפ זה לא תמיד יד לחגיגה.
    מול אנשים עם 40 בליינדים אין לך מה לשחק את הידיים האלה כי זה סתם, כוון יותר לידיים שעושות tpgk/tptk בקלות ודחוף סחורה (AJ+, KJ+, QJ sometimes).

2. 5 המשתמשים הבאים הודו לguyman על ההודעה המועילה:

ami1983 (26/01/2011), Anderson (25/01/2011), chump (24/01/2011), headsheff (24/01/2011), samsam69 (25/01/2011)

3. רויאל פלאש  

מוניטין
    139 (22)
    הודה
    426
    קיבל תודה 3,543 פעמים ב1,917 הודעות
    מרגיש לי קצת חילול שבת להתייחס לA ראג סוטד כיד אימפלייד אודס וזהו. זה מוציא ממנה את המיץ ואת ההבדל מידיים כמו 52 סוטד, לדוגמא.
    היד הזו משחקת טוב גם את האס שבה. הבעיה של שחקנים בדרך כלל היא שהם לא יודעים עד לאיפה אפשר לשחק את האס שבה, אבל זו כבר בעיה ביסודות המשחק של השחקן ולא במשחק עצמו.

זה גם לא כל כך נכון שהערך שלה עולה ביחס ישר לכמות הביג בליינדס. ככל שכמות הבליינדים נמוכה יותר ככה ידיים גבוהות יותר "שוות" יותר. זה כמובן תלוי בPFR% ובהרגלים של שורט סטאקרים, אבל זו יד שאני בקלות אשווה/אדחוף איתה נגד שורטיס רציניים (יותר מאשר KJ, לדוגמא).
    22-66 מתחילות להיות בעייתיות רק כשאנחנו עמוקים מאוד, ב200-400בב אלה ידיים שאני יותר ממאושר להכנס איתם.
    ביותר מזה אני לא אשאף לסטאק אוף קל, אבל אני עדיין אשמח לשחק אותם.

אני גם מעדיף את האפשרויות לWHEEL מאשר 6-9.

4. פול האוס

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    38
    קיבל תודה 1,011 פעמים ב398 הודעות
    במקור פורסם על ידי shipit צפה בהודעה
    מרגיש לי קצת חילול שבת להתייחס לA ראג סוטד כיד אימפלייד אודס וזהו. זה מוציא ממנה את המיץ ואת ההבדל מידיים כמו 52 סוטד, לדוגמא.
    היד הזו משחקת טוב גם את האס שבה. הבעיה של שחקנים בדרך כלל היא שהם לא יודעים עד לאיפה אפשר לשחק את האס שבה, אבל זו כבר בעיה ביסודות המשחק של השחקן ולא במשחק עצמו.
    קודם כל, נכון, אבל רק להבהיר את הדיבור שלי עם guyman, כמובן שאס מספיק טוב אחוז גדול מהפעמים ועם הזמן והיכולת של השחקן גם אפשר לשחק את הידיים האלה בצורה רווחית בכל מצב.
    בהמשך לת'רד אחר שהוא פתח ואליו הוא רצה התייחסות, עניתי לשאלה של לשחק מול אקשן (להשוות פלופ וטרן cbet משחקני פארטיות, או רייזים בספוטים מסויימים), לא לשחק ביד רגועה או בתור האגרסור.

הבעיה היא אכן שרוב השחקנים לא מסוגל להפטר מהיד כשצריך, ולכן כנקודת יציאה הייתי ממליץ לשחק את זה קצת כמו אימפלייד אודס הנד נטו, ומשם ללמוד ולהתפתח כשנחשפים לעוד ועוד סיטואציות חדשות.

זה גם לא כל כך נכון שהערך שלה עולה ביחס ישר לכמות הביג בליינדס. ככל שכמות הבליינדים נמוכה יותר ככה ידיים גבוהות יותר "שוות" יותר. זה כמובן תלוי בPFR% ובהרגלים של שורט סטאקרים, אבל זו יד שאני בקלות אשווה/אדחוף איתה נגד שורטיס רציניים (יותר מאשר KJ, לדוגמא).
    22-66 מתחילות להיות בעייתיות רק כשאנחנו עמוקים מאוד, ב200-400בב אלה ידיים שאני יותר ממאושר להכנס איתם.
    ביותר מזה אני לא אשאף לסטאק אוף קל, אבל אני עדיין אשמח לשחק אותם.

אני גם מעדיף את האפשרויות לWHEEL מאשר 6-9.
    מה לא נכון בכך שהערך (meaning playability, not hand value) עולה ביחס לדיפנס? יד שעושה נטס (ובטח יד שעושה נטס בקלות יחסית) עולה מאוד בשווי בטווח הארוך במשחקי דיפ.
    לעומתה יד כמו KJo, שהיא יד שבכיף אפשר לשחק על קול IP או מהבליינדים מול שחקן עם סטק קטן ולהציב התנגדות רצינית על כמות פלופים זו או אחרת, יורדת בערך בטירוף ככל שנהיים דיפ יותר.

מול שורטסטקים של עולם האונליין כמובן שאתה צודק לחלוטין וAx זה טוב יותר מסיבות ברורות, אבל לדעתי guyman מדבר על שורטים בהקשר של שחקנים צ'וקומוקו שפשוט קונים איזה 100 שקל ב1-2 ומצ'נסים, לא שחקני שורטסטק מקצועיים (תקן אותי אם אני טועה).

5. הסמל האישי של Yardenz
    פלאש

מוניטין
    10 (12)
    רשומות בלוג
    1
    הודה
    196
    קיבל תודה 76 פעמים ב61 הודעות
    האם גם כשאנחנו חושדים שאנחנו דומינייטד עם האסים הנמוכים שלנו נרצה להשוות? כדי להשתמש באס כבלוקר אבל לתת אקשן רק עם 2pairs+?

6. רויאל פלאש  

מוניטין
    139 (22)
    הודה
    426
    קיבל תודה 3,543 פעמים ב1,917 הודעות
    לנסות למצוא נוסחא לספוטים וידיים זה בדיוק ההיפך ממה שקוראים "בלאנס".
    על כל נוסחת משחק שתמצא, יהיה מישהו שיישב ויחכה לך בפינה.

7. המשתמשים הבאים מודים ל shipit על התגובה המועילה:

gana2 (30/01/2011)

8. פלאש  

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    345
    ברור שהמון דברים הם לכאורה exploitable ע"י מישהו שיישב ויחכה לך בפינה, אבל לפעמים עדיין כדאי להשתמש בהם במיקרוסטייקס אונליין/פארטיות כי רוב השחקנים לא "לומדים" אותך ומייצרים אסטרטגיות נגד למהלכים שלך. אז נכון נגד השחקנים המתוחכמים מאוד אתה תפסיד כסף במקרים האלה, אבל נגד רוב השחקנים אתה תרוויח.

מול שורטסטקים של עולם האונליין כמובן שאתה צודק לחלוטין וAx זה טוב יותר מסיבות ברורות, אבל לדעתי guyman מדבר על שורטים בהקשר של שחקנים צ'וקומוקו שפשוט קונים איזה 100 שקל ב1-2 ומצ'נסים, לא שחקני שורטסטק מקצועיים (תקן אותי אם אני טועה).
    תקן אותי אם אני טועה - אבל שחקן קאש שיושב שורטסטאק הוא ברוב המקרים לא מקצועי, לא משנה אם זה אונליין או לייב.
    זה כמובן תלוי בPFR%
    בוא נניח שהרייזר הוא שחקן טייט שלא מעלה עם סוטד קונקטורס וזוגות נמוכים בכלל, אתם עדיין בעד השוואה עם אס-סוטד או שדרישת העומק גדלה(ולכמה היא גדלה)?

9. הסמל האישי של gspot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    124 (27)
    הודה
    4,350
    קיבל תודה 8,860 פעמים ב3,671 הודעות
    במקור פורסם על ידי guyman צפה בהודעה
    תקן אותי אם אני טועה - אבל שחקן קאש שיושב שורטסטאק הוא ברוב המקרים לא מקצועי, לא משנה אם זה אונליין או לייב.
    לא נכון חד משמעית, יש שורטסטקים מקצוענים שעושים מולטי טייבלינג עם אסטרטגיה ברורה מאוד וחיים מזה. אל תבין מזה שאי אפשר לנצח אותם, כמובן שאפשר, כמו כל אחד שישחק בצורה שקופה, אבל הם עושים את הכסף שלהם.
    חפש SHORTSTACK STRATEGIES או משהו כזה
    זהו הרמתי את הכפפה אני כבר לא עוקץ שנים

10. פלאש  

מוניטין
    10 (13)
    הודה
    345
    במקור פורסם על ידי gspot צפה בהודעה
    לא נכון חד משמעית, יש שורטסטקים מקצוענים שעושים מולטי טייבלינג עם אסטרטגיה ברורה מאוד וחיים מזה. אל תבין מזה שאי אפשר לנצח אותם, כמובן שאפשר, כמו כל אחד שישחק בצורה שקופה, אבל הם עושים את הכסף שלהם.
    חפש SHORTSTACK STRATEGIES או משהו כזה
    אוקיי.... אז אני לא יודע אם שיפיט התייחס לאלה, אם כן אז סבבה(אני הנחתי שהוא מתייחס לשורטסטאקים בטורניר). בכל אופן, אז אני מדבר על שורטסטאקים בלייב ולאו דווקא בפארטיות.. אבל גם בפארטיות מן הסתם.
    נערך לאחרונה על ידי guyman; 24/01/2011 ב 23:05.

11. הסמל האישי של gspot
    רויאל פלאש  

מוניטין
    124 (27)
    הודה
    4,350
    קיבל תודה 8,860 פעמים ב3,671 הודעות
    בלייב זה סתם כבשים
    זהו הרמתי את הכפפה אני כבר לא עוקץ שנים

12. הסמל האישי של Rafi_Vegas
    רויאל פלאש  

מוניטין
    20 (18)
    רשומות בלוג
    56
    הודה
    1,220
    קיבל תודה 3,705 פעמים ב1,222 הודעות
    ערוצים
    צפה בערוץ
    גיא כל הכבוד על היוזמה. אפשר ורצוי להעלות את זה כבלוג. (אתה יכול להשתמש בכפתור "פרסום כהודעה בבלוג" - אל תשכח בבקשה לתת תגים מתאימים כדי שאנשים יגיעו לזה).
    כמובן תודה למינרייז ושיפיט. רצוי גם להוסיף את התגובות של שיפיט. אני מאוד אהבתי את:
    שזה בערך מה שאמרתי לך בשיחה שלנו.. אבל כל עוד הקורא מבין את זה, הכל בסדר

ו-gspot, אני הכי אוהב את אלה שמפסידים קופה של 6,000 ש"ח ב5-10 ואומרים לבעל המקום - תוריד אותי 500.

13. פול האוס

מוניטין
    44 (13)
    הודה
    308
    קיבל תודה 516 פעמים ב332 הודעות
    אני חושב שזו נקודת המפתח בדיון - Ax זו יד ששחקנים מפסידים איתה המון כסף, כי הם נכנסים ליד במוד של פלאש מיינינג, אבל פוגעים באס ולא יודעים איפה הם עומדים (זה שמולי מהמר כי יש לו AK או כי יש לו QQ/KK והוא בודק איפה הוא עומד?) או משלמים לדרו בלי קשר לאודס. זה כמעט ההפך מ Easy Game, או מה שאני מכנה ידיים שכשאתה נכנס אליהם, אתה יודע שהם יגמרו בפוסט בפוקרלנד...

גיא, קודם כל כבוד על היוזמה והדיון הרציני!
    מינרייז, האם אתה יכול להביא קצת דוגמאות ספציפיות ממצבים מגבלתיים?
    נערך לאחרונה על ידי samsam69; 25/01/2011 ב 12:25.

14. הסמל האישי של TheSting
    סטרייט

מוניטין
    20 (12)
    הודה
    70
    קיבל תודה 203 פעמים ב146 הודעות
    במשחקים עם שחקנים שהם LP כשהרבה שחקנים רואים פלופ לרייז קטן מאוד רווחי לראות כל פלופ עם AX סוטד מהסיבה הפשוטה ש:
    1. לרוב יהיו מספיק שחקנים בשולחן שלא מסוגלים לקפל טופ פייר/אוברפייר וישלמו כי "אולי אתה מבלף" (משהו שלא צריך לעשות כמעט אף פעם בשולחנות כאלה)
    2. גם אם 1 לא תמיד מתקיים פעמים רבות שחקנים לא יודעים להתאים את גובה ההימורים שלהם ונוטים להמר סכומים קבועים ללא קשר לגובה הקופה ואתה תמצא את עצמך עם אפשרות לראות את הטרן ולפעמים גם את הריבר במחיר משתלם רק מיחס הקופה המיידי שאתה מקבל גם אם היריב לא יוסיף שקל אחד אחרי שתפגע.

כמו שאמרו כאן לפני, הבעיה עם ידיים מסווג זה היא כשאתה פוגע עם האס בלבד בלי שום דרו לפלאש ואתה נמצא במצב שאתה לא בטוח איפה אתה עומד. אני מניח שמי שסבל מלשחק ידיים מסוג זה חטף בעיקר במצבים מסוג זה.

אונליין בגלל שהמשחק הוא לרוב לא LP ופוסט פלופ אתה לרוב הדס-אפ אני מעדיף לשחק ידיים כאלה אם אני ראשון לקופה מפוזיציה טובה או כחלק מהידיים שאני עושה איתם 3-בט כבלוף מול מישהו שפותח בפוזיציה מאוחרת. האס משמש כבלוקר, ואם משווים את ה 3-בט יש לך יד שיכולה לפגוע חזק בפלופ ולתת לך אפשרות לשים הרבה לחץ על היריב בקופה גדולהץ. אבל אני בפירוש מחפש להשתמש בה במצבים שאני צופה שלרוב יקפלו ל 3-בט שלי.

נושאים דומים

1. הצעת/השוואת מחיר לאינטרנט
    על ידי Last_Chip בפורום אוף טופיק
    תגובות: 9
    הודעה אחרונה: 08/01/2013, 18:32
  2. השוואת שאב עם יד כמו ATs
    על ידי Oren131 בפורום ידיים בטורנירים - אונליין
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 04/01/2013, 12:32
  3. התלבטות AK סוטד UTG
    על ידי saariko בפורום ידיים בטורנירים - אונליין
    תגובות: 1